Katastrofalna powódź w Korei. Niestety są ofiary śmiertelne

Powodzie corocznie pojawiają się w niektórych miejscach na świecie. Czasem są one małe, lokalnie i niezbyt groźne, a czasami mogą dotknąć sporego obszaru, generując spore straty materialne oraz powodując śmierć osób.

Skutki ulewnego deszczu w Seulu. Źródło: Yohnap News Agency / Reuters

Niestety tym razem w Korei Południowej żywioł okazał się katastrofalny w skutkach. Jego przyczyną były bardzo intensywne, największe opady deszczu od ponad 100 lat.

Skutki powodzi w Seulu. Źródło: Kim Hong-Ji/ Reuters

Przede wszystkim ucierpiała stolica tego kraju. W Seulu w jeden dzień, 8 sierpnia spadło aż 422 mm! Tak nawalne opady musiały spowodować zalania.

Ponadto szacuje się, że ulewa była tak silna, że generowała opady dochodzące do 140 mm na godzinę.

Następstwami ulew były między innymi zniszczone domy (łącznie około 740 budynków), zalane linie metra czy choćby zablokowane ulice przez przeniesienie pojazdów przez wodę.

Niestety nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Do tej pory zginęło co najmniej 8 osób, a kolejnych 7 jest zaginionych.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …