Szczegółowa prognoza pogody na weekend

Dzisiaj (piątek) nad Polską wędrowały fronty związane z ośrodkiem niżowym LUDGER. Fronty te przyniosły opady deszczu i burze. Najgwałtowniejsze zjawiska wystąpiły przed frontem chłodnym na południowym wschodzie, w centrum i częściowo na południu. Burzą tym towarzyszyły nawalne opady deszczu oraz duża aktywność elektryczna. Jutro nadal możliwe są przelotne opady i słabe burze, zrobi się też chłodniej.

W sobotę w całym kraju dużo chmur, najwięcej rozpogodzeń pojawi się na północy. Na wschodzie, południu, zachodzie oraz w centrum możliwe są przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie także słabe burze. Temperatura maksymalna od 12-15 st. na południu i południowym zachodzie przez 16-17 st. w centrum do 19-20 st. na zachodzie, północy i wschodzie oraz 20-22 st. na północnym wschodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny północno zachodni wiatr..

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane, więcej chmur na południu. Na południowym wschodzie możliwe są opady deszczu. Temperatura minimalna od 8-9 st. na Mazurach przez 10-11 st. na przeważającym obszarze kraju do 13-14 st. na południowym wschodzie i nad morzem. Wiał będzie słaby i umiarkowany północno zachodni wiatr, mocniej może chwilami powiać na południowym wschodzie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Na wschodzie i częściowo na południowym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Temperatura maksymalna od 22-23 st. na południu i krańcach północno wschodnich do 24-25 st. (lokalnie 26 st.) na przeważającym obszarze kraju. Powieje umiarkowany północno zachodni wiatr.

Początek tygodnia będzie gorący i burzowy. W wielu miejscach temperatur maksymalna wyniesie i przekroczy 26-28 st. Więcej na ten temat w kolejnych prognozach na Naszej stronie.