Chwilowe ochłodzenie. Miejscami w dzień tylko 15 stopni

Po dłuższym okresie z wysoką temperaturą oraz burzami, czeka nas krótkotrwała przerwa od gorącej i burzowej aury.

W środę (06.06.2018) obszar kraju znajdzie w zasięgu ośrodka wyżowego YOUENN z centrum ulokowanym nad południowym Bałtykiem. Nad regonami południowo zachodnimi i południowymi zaznaczy się chłodny front związany z niżem centrum nad krańcami północno wschodnimi Europy. Nad obszar kraju napływać będzie powietrze arktyczne.

Od rana czeka nas dużo słońca i tylko trochę niegroźnych chmur piętra wysokiego. Nieco więcej chmur może pojawić się na północnym wschodzie oraz początkowo na południu i południowym zachodzie. W górach i na północnym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-16 st. na krańcach północno wschodnich i 16-17 st. na wschodzie oraz na północnym wschodzie przez 17-18 st. w centrum i 18-19 st. na południu do 20-21 st. na zachodzie oraz na północnym i południowym zachodzie. Powieje umiarkowany, chwilami nieco silniejszy wiatr ze zmiennych kierunków w porywach do około 40 km/h.

Noc ze środy na czwartek (06/07.06.2018) z zachmurzeniem małym, tylko miejscami na północnym wschodzie oraz w rejonie Tatr nieco więcej chmur. W Tatrach możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st. u podnóża Karpat przez 6-7 st. na wschodzie, północnym wschodzie i częściowo w centrum do 10-11 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

W czwartek (07.06.2018) dużo słońca, tylko na północnym wschodzie i w rejonie gór nieco więcej chmur. W Tatrach możliwe są przelotne opady deszczu i burze. W najcieplejszym momencie dnia od 20-22 st. na przeważającym obszarze kraju przez 22-23 st. na południu do 23-24 st. na południowym zachodzie oraz 24-26 st. na krańcach zachodnich. Powieje umiarkowany, chwilami nieco silniejszy wiatr z kierunków wschodnich.

Pod koniec tygodnia wrócą wysokie temperatury i burze, które lokalnie mogą być gwałtowne. O szczegółach dowiedzą się Państwo w kolejnych prognozach na naszej stronie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Nadchodzą zmiany. Pojawi się deszcz, a temperatura spadnie

W weekend czekają nas zmiany w pogodzie. Władzę nad pogodą początkowo przejmie ośrodek niżowy przemieszczający się znad Atlantyku nad Skandynawię, jednak już w niedzielę ponownie zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu, którego …

Pogoda na tydzień 02-08.10.2023. Więcej opadów i zmienna temperatura

Wraz z końcem września letnia aura dobiegła końca. Na początku października pogoda będzie stawać coraz bardziej jesienna. Będzie coraz chłodniej, ciepłe dni będą coraz rzadziej występować. Pojawi się też więcej opadów deszczu, …

Prognoza na tydzień 04-10.09.2023. Powrót letniej pogody. Wystąpi upał?

Po ochłodzeniu na przełomie sierpnia i września w kolejnych dniach czeka nas powrót prawdziwie letniej aury. Temperatury będą wysokie, a na niebie dominować będzie słońce. Opadów będzie niewiele. Mimo, że wraz z …

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …