Najbliższe dni z silnym upałem. Miejscami pojawią się także gwałtowne burze

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami temperatura w kolejnych dniach będzie dalej rosła, aż w całym kraju doświadczymy dość intensywnego upału. Ponadto występować będą też burze cechujące się gwałtownością, co właśnie nastąpi zarówno w środę, jak i w czwartek.

Anomalia termiczna w czwartek, 25 sierpnia

W środę (24.08.2022) od rana na zachodzie i w centrum będzie pochmurnie, bowiem wystąpi tam duże zachmurzenie. Jedynie na wschodzie pojawi się sporo słońca. Ponadto na południu i Pomorzu będą miały miejsce przelotne i lokalne komórki opadowe wraz z punktowymi burzami.

Zachmurzenie i opady w środę w pierwszej części dnia

Z biegiem czasu niebo będzie się klarować, choć na południu, w centrum oraz na wschodzie powstaną miejscowe komórki burzowe o sporej gwałtowności.

Zachmurzenie i opady w środę popołudniu

Znowu będą cechować się bardzo intensywnymi opadami deszczu, a ponadto wiatrem dochodzącym do 70-80 km/h. Burze będą słabły wieczorem i zanikną w pierwszej części nocy.

Temperatura maksymalna w środę, 24 sierpnia

Temperatura okaże się dość zróżnicowana, ponieważ maksymalnie wzrośnie do 25-29oC na zachodzie przez 27-31oC w centrum do nawet 30-34oC na wschodzie.

Noc z środy na czwartek (24/25.08.2022) na ogół minie pod znakiem dość pochmurnej aury. Znowu na wschodzie wystąpi najmniej chmur.

Zachmurzenie i opady w nocy

Poza tym na południowych obrzeżach kraju będą zalegać komórki konwekcyjne, choć systematycznie będą słabnąć.

Temperatura minimalna w nocy

Temperatura minimalna będzie stosunkowo wysoka, ponieważ wyniesie ona od 16-18oC na zachodzie, północy i południu do 17-20oC na wschodzie i w centrum.

Czwartek (25.08.2022) okaże się kontynuacją środowej aury. Na zachodzie i w centrum w pierwszej części dnia będzie pochmurnie, a popołudniu zachmurzenie okaże się niemal wszędzie małe.

Ponadto nad ranem może miejscowo popadać na południowym zachodzie i częściowo w centrum.

Zachmurzenie i opady w czwartek rano

Również wystąpią burze, choć ograniczą się one tym razem przede wszystkim do Pomorza, Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz województwa lubuskiego. Znów będą dość gwałtowne i trwać mogą również w godzinach nocnych.

Zachmurzenie i opady w czwartek popołudniu
Temperatura maksymalna w czwartek

Temperatura jeszcze wzrośnie, a termometry wskażą maksymalnie od 28-32oC na wybrzeżu oraz rejonach podgórskich przez 30-33oC na zachodzie i w centrum do 32-35oC na wschodzie naszego kraju.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W czwartek nad krajem przejdzie front z burzami. Miejscami mogą być gwałtowne

Pogodę w kraju w dniu jutrzejszym będzie kształtował rozległy układ niżowy z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Nad Polską wędrować będzie zatoka niżowa i pofalowany front z kolejnymi burzami. Dodatkowo wieczorem nad pograniczem …

Góry zasypał śnieg. Zima przyszła do Tatr i Karkonoszy

Śnieg w najwyższych partiach Tatr może padać właściwie w każdej porze roku, choć często na większą skalę spada on dopiero we wrześniu bądź październiku. Jak się okazuje, w tym roku biały puch …

Pogoda na piątek. Kolejne burze możliwe na zachodzie kraju. Niewykluczony grad

W piątek pogodę w kraju nadal kształtował będzie ośrodek niżowy wspomniany we wcześniejszej prognozie. Jego centrum przemieści się znad Wysp Brytyjskich nad Morze Północne. Na wschodzie i północnym wschodzie zaznaczy się front …

Prognoza długoterminowa. Przed nami zimne i deszczowe dni

Póki co, wrzesień przynosi nam dość niską temperaturę wraz ze stosunkowo niewielką ilością deszczu. W nadchodzącym okresie się to zmieni, bowiem czekają nas częste opady, a dodatkowo temperatura jeszcze się obniży. W …