Najbliższe dni z silnym upałem. Miejscami pojawią się także gwałtowne burze

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami temperatura w kolejnych dniach będzie dalej rosła, aż w całym kraju doświadczymy dość intensywnego upału. Ponadto występować będą też burze cechujące się gwałtownością, co właśnie nastąpi zarówno w środę, jak i w czwartek.

Anomalia termiczna w czwartek, 25 sierpnia

W środę (24.08.2022) od rana na zachodzie i w centrum będzie pochmurnie, bowiem wystąpi tam duże zachmurzenie. Jedynie na wschodzie pojawi się sporo słońca. Ponadto na południu i Pomorzu będą miały miejsce przelotne i lokalne komórki opadowe wraz z punktowymi burzami.

Zachmurzenie i opady w środę w pierwszej części dnia

Z biegiem czasu niebo będzie się klarować, choć na południu, w centrum oraz na wschodzie powstaną miejscowe komórki burzowe o sporej gwałtowności.

Zachmurzenie i opady w środę popołudniu

Znowu będą cechować się bardzo intensywnymi opadami deszczu, a ponadto wiatrem dochodzącym do 70-80 km/h. Burze będą słabły wieczorem i zanikną w pierwszej części nocy.

Temperatura maksymalna w środę, 24 sierpnia

Temperatura okaże się dość zróżnicowana, ponieważ maksymalnie wzrośnie do 25-29oC na zachodzie przez 27-31oC w centrum do nawet 30-34oC na wschodzie.

Noc z środy na czwartek (24/25.08.2022) na ogół minie pod znakiem dość pochmurnej aury. Znowu na wschodzie wystąpi najmniej chmur.

Zachmurzenie i opady w nocy

Poza tym na południowych obrzeżach kraju będą zalegać komórki konwekcyjne, choć systematycznie będą słabnąć.

Temperatura minimalna w nocy

Temperatura minimalna będzie stosunkowo wysoka, ponieważ wyniesie ona od 16-18oC na zachodzie, północy i południu do 17-20oC na wschodzie i w centrum.

Czwartek (25.08.2022) okaże się kontynuacją środowej aury. Na zachodzie i w centrum w pierwszej części dnia będzie pochmurnie, a popołudniu zachmurzenie okaże się niemal wszędzie małe.

Ponadto nad ranem może miejscowo popadać na południowym zachodzie i częściowo w centrum.

Zachmurzenie i opady w czwartek rano

Również wystąpią burze, choć ograniczą się one tym razem przede wszystkim do Pomorza, Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz województwa lubuskiego. Znów będą dość gwałtowne i trwać mogą również w godzinach nocnych.

Zachmurzenie i opady w czwartek popołudniu
Temperatura maksymalna w czwartek

Temperatura jeszcze wzrośnie, a termometry wskażą maksymalnie od 28-32oC na wybrzeżu oraz rejonach podgórskich przez 30-33oC na zachodzie i w centrum do 32-35oC na wschodzie naszego kraju.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …