Przed nami rześka pogoda. Pojawią się też opady deszczu i lokalne burze z gradem

Już za kilka dni czeka nas kolejna bardzo silna fala upałów, podczas której w wielu miejscach temperatura wzrośnie powyżej 35oC.

Zanim jednak to się stanie, doświadczymy dość chłodnej pogody oraz przelotnych opadów deszczu. Zimno zwłaszcza będzie na północy, gdzie termometry nie wskażą nawet 20oC. Ponadto punktowo pojawia się burze.

Anomalia termiczna w sobotę, 16 lipca

W piątek (15.07.2022) czeka nas dość zmienne zachmurzenie, jednak przeważnie okaże się ono małe i umiarkowane.

Zachmurzenie i opady w piątek, 15 lipca

Z kolei na południowym zachodzie i północnym zachodzie może dochodzić do dużego. Poza tym w tym w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Mazury, północną część Mazowsza po Podlasie pojawią się przelotne opady deszczu. Lokalnie może tam zagrzmieć.

Temperatura maksymalna w piątek, 15 lipca

Temperatura w ten dzień wzrośnie do maksymalnie 17-21oC na północy oraz do 20-23oC w pozostałych obszarach naszego kraju.

W sobotę (16.07.2022) nastąpi pogorszenie aury. Przelotne opady deszczu pojawią się wówczas niemal wszędzie, a komórki opadowe okażą się o wiele liczniejsze niż w piątek.

Podczas ich przechodzenia może padać intensywnie i w dodatku wystąpią miejscowe burze. Mogą one generować porywy wiatru dochodzące do 70 km/h i opady gradu.

Warto zaznaczyć, że najwięcej opadów wystąpi w północnej połowie Polski.

Zachmurzenie i opady w sobotę, 16 lipca

Zachmurzenie na skutek licznych opadów będzie na ogół duże, choć okresowo mogą zdarzyć się duże przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w sobotę, 16 lipca

Termometry w ten dzień wskażą maksymalnie od zaledwie 14-20oC na północy przez 17-22oC w pasie centralnym do 19-23oC na południu i na zachodzie.

W niedzielę (17.07.2022) opady ograniczą się tylko do północnego wschodu i wciąż będą miały przelotny charakter.

Chmur tym razem nie będzie zbyt wiele, bowiem na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie.

Zachmurzenie i opady w niedzielę, 17 lipca

Jedynie na zachodzie i wschodzie zachmurzenie okaże się miejscami większe.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 17 lipca

Temperatura maksymalnie wyniesie od 18-23oC na północy i wschodzie przez 20-24oC w centrum i na południu do 22-25oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 05-11.12.2022. Dynamiczna aura i sporo opadów

W nowym tygodniu czekają nas zmiany. Pogoda stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna. Często doświadczymy sporych wahań temperatury. Częściej będą występować opady zarówno śniegu, jak i deszczu, a nad morzem możliwe będą burze. …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …