Przed nami rześka pogoda. Pojawią się też opady deszczu i lokalne burze z gradem

Już za kilka dni czeka nas kolejna bardzo silna fala upałów, podczas której w wielu miejscach temperatura wzrośnie powyżej 35oC.

Zanim jednak to się stanie, doświadczymy dość chłodnej pogody oraz przelotnych opadów deszczu. Zimno zwłaszcza będzie na północy, gdzie termometry nie wskażą nawet 20oC. Ponadto punktowo pojawia się burze.

Anomalia termiczna w sobotę, 16 lipca

W piątek (15.07.2022) czeka nas dość zmienne zachmurzenie, jednak przeważnie okaże się ono małe i umiarkowane.

Zachmurzenie i opady w piątek, 15 lipca

Z kolei na południowym zachodzie i północnym zachodzie może dochodzić do dużego. Poza tym w tym w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Mazury, północną część Mazowsza po Podlasie pojawią się przelotne opady deszczu. Lokalnie może tam zagrzmieć.

Temperatura maksymalna w piątek, 15 lipca

Temperatura w ten dzień wzrośnie do maksymalnie 17-21oC na północy oraz do 20-23oC w pozostałych obszarach naszego kraju.

W sobotę (16.07.2022) nastąpi pogorszenie aury. Przelotne opady deszczu pojawią się wówczas niemal wszędzie, a komórki opadowe okażą się o wiele liczniejsze niż w piątek.

Podczas ich przechodzenia może padać intensywnie i w dodatku wystąpią miejscowe burze. Mogą one generować porywy wiatru dochodzące do 70 km/h i opady gradu.

Warto zaznaczyć, że najwięcej opadów wystąpi w północnej połowie Polski.

Zachmurzenie i opady w sobotę, 16 lipca

Zachmurzenie na skutek licznych opadów będzie na ogół duże, choć okresowo mogą zdarzyć się duże przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w sobotę, 16 lipca

Termometry w ten dzień wskażą maksymalnie od zaledwie 14-20oC na północy przez 17-22oC w pasie centralnym do 19-23oC na południu i na zachodzie.

W niedzielę (17.07.2022) opady ograniczą się tylko do północnego wschodu i wciąż będą miały przelotny charakter.

Chmur tym razem nie będzie zbyt wiele, bowiem na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie.

Zachmurzenie i opady w niedzielę, 17 lipca

Jedynie na zachodzie i wschodzie zachmurzenie okaże się miejscami większe.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 17 lipca

Temperatura maksymalnie wyniesie od 18-23oC na północy i wschodzie przez 20-24oC w centrum i na południu do 22-25oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Dynamiczna pogoda w sobotę. Nad krajem przejdzie front z burzami i porywistym wiatrem

W sobotę (16.07.2022) czeka nas duże załamanie pogody. Obszar kraju znajdzie się w obrębie zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii. Dodatkowo we wspomnianej zatoce nad Bałtykiem rozwinie się kolejny niż, a …

Pogoda na weekend. W sobotę nad Polską przejdzie front z burzami. Niedziela spokojniejsza

W pierwszy dzień weekendu pogodę w kraju kształtował będzie system frontów związany z ośrodkiem niżowym znad pogranicza Finlandii i Rosji. Natomiast w niedzielę Polska dostanie się w zasięg wyżu, którego centrum w …

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą być dość gwałtowne

Przez długi czas nad naszym krajem panowała gorąca, ale także sucha aura. Burze w tym roku są wyjątkowo rzadkie, co choć przekłada się to na mniej zniszczeń, to niestety także na suszę. …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …