W poniedziałek silne burze z gradem przeszły przez wschodnią część Polski oraz punktowo na Kujawach. We wtorek czeka nas kontyuuacja silnych burz i upałów.
Nad krajem przebiegać będzie pofalowany front atmosferyczny oddzielający powietrze zwrotnikowe od polarno morskiego. Prawie wszędzie zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy więcej chmur. Wszędzie prócz południowo wschodniej części Polski możliwe są burze. Najsilniejsze zjawiska przejdą na zachodnią i północną częścią kraju. Warto zaznaczyć, że najgwałtowniejszych zjawisk spodziewamy się wieczorem. Może im towarzyszyć ulewny deszcz, opady gradu do 2-5 cm oraz wiatr do 100 km/h. Szczegółowy obszar zagrożenia dostępny jest w Naszej prognozie aktywności burz. Temperatura maksymalna wyniesie od 25-28 st. na północnym zachodzie i nad morzem przez 30-32 st. na północnym wschodzie i 32-33 st. na wschodzie do 34-35 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany wiatr z sektora południowego, tylko na północnym zachodzie powieje z sektora północnego. Mocniej powieje w czasie burz.
W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe od zachodu stopniowo wzrastające do dużego. Wszędzie możliwe są burze. Największe szanse na burze są na północy. Temperatura minimalna od 17-18 st. na północnym zachodzie przez 21-22 st. na przeważającym obszarze kraju do 23-24 st. w centrum. Wiał będzie umiarkowany, okresami dość silny wiatr ze zmiennych kierunków.
W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże. Na południu, wschodzie oraz w centrum możliwe są burze. Na wschodzie burze mogą być gwałtowne: z ulewnym deszczem oraz gradem do 3 cm. Temperatura maksymalna od 20-23 st. na północy przez 25-26 st. na zachodzie i 27-29 st. w centrum do 30-32 st. na wschodzie i 33-35 st. na południowym wschodzie. Powieje umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.
We wtorek oraz w nocy z wtorku na środę zalecamy szczególną ostrożność i śledzenie radaru burz oraz ostrzeżeń pogodowych na bieżąco.