Chłodna i pochmurna sobota, miejscami opady deszczu

Obszar kraju w dniu dzisiejszym będzie na skraju ośrodka wyżowego znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 13.11.2021, 12:00 UTC

Sobota (13.11.2021) rozpocznie się dominacją niskiego zachmurzenia i mgieł na niebie. Większe rozpogodzenia tylko na południu.

W kolejnych godzinach mgły powinny ustąpić, a rozpędzenia możliwe będą również w centrum i na wschodzie. Na południowym wschodzie sporo pogodnego nieba. Lokalnie na zachodzie słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 6-7oC na północnym wschodzie i 7-8oC na północy przez 8-9oC w większości regionów do 9-10oC na południu oraz 10-11oC na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora południowego. Nieco silniejszy będzie tylko w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14.11.2021) nadal dominować będą chmury, rozpogodzenia możliwe są tylko na południu, południowym wschodzie oraz w centrum.

Wzdłuż zachodniej granicy słabe przelotne opady deszczu. W południowej, południowo zachodniej i centralnej części kraju możliwe gęste mgły.  

Na termometrach zobaczymy 1-2oC na północnym wschodzie, 2-3oC w większości regionów oraz 4-6oC na zachodzie i lokalnie na południu. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Bardziej odczuwalny będzie w Karpatach, porywy do 60 km/h.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek. Przed nami pochmurny dzień z przelotnymi opadami deszczu i śniegu

W czwartek na pogodę w kraju będzie miał ośrodek niżowy z centrum nad Finlandią. Od północnego zachodu zacznie się nasuwać chłodny wycinek pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. …

Prognoza na długi weekend. Przed nami ciepła, ale dość pochmurna pogoda. Lokalnie przelotnie popada

Aktualnie jesteśmy pod wpływem wyżów atmosferycznych, które przynoszą nam stabilną aurę. Jak się okazuje, w nadchodzących dniach prawie nie będzie padać, choć niebo zakryte będzie sporą ilością chmur. Mimo to, temperatura utrzyma …

Pogoda na piątek. Przed nami deszczowy dzień z silnym wiatrem

W piątek pogodę w kraju będzie kształtował głęboki i rozległy wielocentrczny ośrodek niżowy znad północnej Skandynawii. Nad Polską najpierw przejdzie ciepły front z nim związany, a następnie w nocy chłodny front. Napływać …

Prognoza pogody na tydzień 15-21.11.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i temperatury w pobliżu normy dla listopada. Będą zarówno dni pochmurne, mgliste, ale też i słoneczne. Pierwszy dzień tygodnia (15.11.2021) rozpocznie się pochmurnie, a na …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły