Chłodna i pochmurna sobota, miejscami opady deszczu

Obszar kraju w dniu dzisiejszym będzie na skraju ośrodka wyżowego znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 13.11.2021, 12:00 UTC

Sobota (13.11.2021) rozpocznie się dominacją niskiego zachmurzenia i mgieł na niebie. Większe rozpogodzenia tylko na południu.

W kolejnych godzinach mgły powinny ustąpić, a rozpędzenia możliwe będą również w centrum i na wschodzie. Na południowym wschodzie sporo pogodnego nieba. Lokalnie na zachodzie słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 6-7oC na północnym wschodzie i 7-8oC na północy przez 8-9oC w większości regionów do 9-10oC na południu oraz 10-11oC na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora południowego. Nieco silniejszy będzie tylko w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14.11.2021) nadal dominować będą chmury, rozpogodzenia możliwe są tylko na południu, południowym wschodzie oraz w centrum.

Wzdłuż zachodniej granicy słabe przelotne opady deszczu. W południowej, południowo zachodniej i centralnej części kraju możliwe gęste mgły.  

Na termometrach zobaczymy 1-2oC na północnym wschodzie, 2-3oC w większości regionów oraz 4-6oC na zachodzie i lokalnie na południu. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Bardziej odczuwalny będzie w Karpatach, porywy do 60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Przed nami bardzo ciepłe dni z lokalnym deszczem i burzami

Przez nadchodzące dwa dni pogodę w kraju kształtował będzie wał wyżowy rozciągający się od Europy Północno Wschodniej przez Europę Środkową po Atlantyk. Z północy napływać powietrze polarne o cechach morskich. Środa (10.08.2022) …

Uwaga! W sobotę przejdą silne burze z gradem i wiatrem do 100 km/h. Gdzie wystąpią?

Fala upałów dalej daje się we znaki w naszym kraju. Po czwartkowym apogeum temperatura maksymalna nieco zmalała, ale mimo to wciąż jest bardzo gorąco, a kontynuacja takiej aury będzie miała miejsce również …

Czwartek z burzami na południu kraju. Lokalnie mogą być gwałtowne

Obszar kraju będzie dzisiaj w zasięgu wielocentrycznego układu niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad regionami południowymi i południowo wschodnimi zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Od zachodu kraj zacznie się dostawać pod …

Prognoza pogody na tydzień 01-07.08.2022. Nadchodzi spore ocieplenie. Opadów niewiele

Po weekendzie, który w znacznej części kraju zapisał się jako chłodny i deszczowy, a miejscami także burzowy, w nowym tygodniu czeka nas duże ocieplenie. W wielu miejscach zrobi się gorąco i upalnie. …