Chłodna i pochmurna sobota, miejscami opady deszczu

Obszar kraju w dniu dzisiejszym będzie na skraju ośrodka wyżowego znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 13.11.2021, 12:00 UTC

Sobota (13.11.2021) rozpocznie się dominacją niskiego zachmurzenia i mgieł na niebie. Większe rozpogodzenia tylko na południu.

W kolejnych godzinach mgły powinny ustąpić, a rozpędzenia możliwe będą również w centrum i na wschodzie. Na południowym wschodzie sporo pogodnego nieba. Lokalnie na zachodzie słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 6-7oC na północnym wschodzie i 7-8oC na północy przez 8-9oC w większości regionów do 9-10oC na południu oraz 10-11oC na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora południowego. Nieco silniejszy będzie tylko w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14.11.2021) nadal dominować będą chmury, rozpogodzenia możliwe są tylko na południu, południowym wschodzie oraz w centrum.

Wzdłuż zachodniej granicy słabe przelotne opady deszczu. W południowej, południowo zachodniej i centralnej części kraju możliwe gęste mgły.  

Na termometrach zobaczymy 1-2oC na północnym wschodzie, 2-3oC w większości regionów oraz 4-6oC na zachodzie i lokalnie na południu. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Bardziej odczuwalny będzie w Karpatach, porywy do 60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …