Chłodna i pochmurna sobota, miejscami opady deszczu

Obszar kraju w dniu dzisiejszym będzie na skraju ośrodka wyżowego znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 13.11.2021, 12:00 UTC

Sobota (13.11.2021) rozpocznie się dominacją niskiego zachmurzenia i mgieł na niebie. Większe rozpogodzenia tylko na południu.

W kolejnych godzinach mgły powinny ustąpić, a rozpędzenia możliwe będą również w centrum i na wschodzie. Na południowym wschodzie sporo pogodnego nieba. Lokalnie na zachodzie słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 6-7oC na północnym wschodzie i 7-8oC na północy przez 8-9oC w większości regionów do 9-10oC na południu oraz 10-11oC na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora południowego. Nieco silniejszy będzie tylko w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14.11.2021) nadal dominować będą chmury, rozpogodzenia możliwe są tylko na południu, południowym wschodzie oraz w centrum.

Wzdłuż zachodniej granicy słabe przelotne opady deszczu. W południowej, południowo zachodniej i centralnej części kraju możliwe gęste mgły.  

Na termometrach zobaczymy 1-2oC na północnym wschodzie, 2-3oC w większości regionów oraz 4-6oC na zachodzie i lokalnie na południu. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Bardziej odczuwalny będzie w Karpatach, porywy do 60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend z opadami deszczu i śniegu

W weekend obszar kraju będzie się znajdował na skraju rozległego ośrodka wyżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, początkowo będzie napływać bezpośrednio ze wschodu i północnego wschodu, jednak …