Chłodny koniec tygodnia. W niedziele czekają nas zmiany

Zgodnie z naszymi prognozami ostatnie dwa dni przyniosły burze z silnym wiatrem i opadami gradu w wielu regionach kraju. Zaczęło się też ochładzać. A jaka pogoda czeka nas pod koniec tygodnia? Szczegółowa prognoza poniżej. 

W piątek obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka wyżowego PETER z centrum nad Ukrainą. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

W ciągu dnia wszędzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północnym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Po chłodnym poranku w ciągu dnia umiarkowane temperatury. Po wschodzie słońca na termometrach od 3-4 st. na północy do 4-5 st. na pozostałym obszarze kraju, choć lokalnie może być jeszcze zimniej. Miejscami na północy możliwe są przygruntowe przymrozki. W najcieplejszym momencie dnia od 8-10 st. nad morzem i 12-14 st. na północnym wschodzie przez 14-15 st. w głębi regionów północnych oraz 15-16 na terenie prawie całego kraju do 17-18 st. na południu i częściowo na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. Nieco mocniej może chwilami powiać na północnym wschodzie, w porywach do 40 km/h.

Noc z piątku na sobotę z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym prawie wszędzie, tylko na południu z małym i umiarkowanym. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura minimalna od 4-6 st. na północnym wschodzie przez 7-8 st. na przeważającym obszarze kraju do 10-11 st. na południowym zachodzie. Wiać będzie słaby i umiarkowany południowo wschodni wiatr, mocniej powieje tylko w Sudetach: do 75 km/h.

Pierwszy dzień weekendu z zachmurzeniem umiarkowanym, tylko na północnym wschodzie początkowo trochę więcej chmur. Na południu, wschodzie, w centrum i na północnym wschodzie miejscami możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze, choć szanse są dość niskie. Temperatura maksymalna od 18-19 st. na Suwalszczyźnie i 20-21 st. na północy przez 21-22 st. na zachodzie do 23-24 st. (lokalnie do 25 st.) na południu kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego, chwilami może powiać nieco mocniej: do 40 km/h.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie okresami duże. Lokalnie (po za krańcami północnymi) możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. W najcieplejszym momencie dnia od 15-17 st. nad morzem i 21-23 st. w głębi regionów północnych przez 23-24 st. na północnym wschodzie oraz 24-25 st. na zachodzie do 26-27 st. na pozostałym obszarze kraju. Na południu lokalnie do 29 st. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Niebezpieczne prognozy na środę. Przed nami kolejny silny incydent burzowy. Możliwy bardzo duży grad

Trzeba przyznać, że tegoroczny sezon burzowy od czerwca przynosi naprawdę wiele dni z burzami. Do tego zjawiska są gwałtowne i powodują znaczne szkody w wielu regionach Polski. Pogoda szykuje nam kolejny bardzo …

Prognoza burz na niedzielę 18.07.2021 i noc 18/19.07.2021

W niedzielę do wschodniej Polski nadal napływać ma gorąca i wilgotna masa powietrza. Nad krajem przebiegać będzie chłodny front atmosferyczny, za którym obecna będzie już chłodniejsza i sucha masa powietrza polarno morskiego. …

Szczecin kolejnym zalanym miastem. Spadło ponad 100 mm. Zalana została nawet autostrada!

Najpierw Poznań, potem Zielona Góra, a teraz Szczecin. Na liście podtopionych przez intensywne opady miast w ostatnich kilkunastu dni dołącza kolejna duża aglomeracja. Sumę opadową podczas ulewy szacuje się nawet na około …

Prognoza burz na piątek 16.07.2021 i noc 16/17.07.2021

W piątek burze prawdopodobne będą w całym kraju. Polska pozostanie w zasięgu obniżonego ciśnienia. Napływać będzie bardzo ciepła i wilgotna masa powietrza, w której tworzyć będzie się konwekcja oraz burze. Obszar objęty …