Ciepła i miejscami słoneczna końcówka tygodnia

W piątek obszar kraju znajdzie się w słabogradientowym obszarze barycznym. Nad południową i wschodnią częścią kraju znajdzie się pofalowany front okluzji. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Piątek  praktycznie wszędzie z zachmurzeniem całkowitym, tylko na południowym wschodzie więcej słońca. Miejscami możliwe są słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, bez opadów na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna 4-5 st. (lokalnie do 6-7 st.), chłodniej tylko na krańcach południowo wschodnich: 1-3 st. Powieje słaby wiatr ze zmiennych kierunków.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie całkowite prawie wszędzie, rozpogodzenia możliwe są na południowym wschodzie i na północy. Lokalnie (zwłaszcza w centrum) możliwe są słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie -4-(-2) st. na północnym wschodzie przez -1-0 st. na przeważającym obszarze kraju do 1 st. na północnym Mazowszu. Wiał będzie słaby wiatr z sektora południowego.

Sobota z zachmurzeniem dużym i całkowitym, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie duże i umiarkowane. Miejscami możliwe są opady mżawki. Temperatura maksymalna od 4-5 st. na południowym wschodzie oraz 5-6 st. na wschodzie i północnym wschodzie przez 6-7 st. na przeważającym obszarze kraju do 8 st. na południowym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

W niedzielę dużo słońca, tylko trochę chmur na północy i miejscami na południu. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 7-8 st. na północy i 8-9 st. na wschodzie oraz na północnym wschodzie przez 10-11 st. na w centrum do 11-12 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego.

Początek tygodnia będzie również ciepły, lecz pojawi się więcej chmur, a w środę sporo opadów deszczu.

 

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …