Ciepły i miejscami słoneczny weekend

Zgodnie z prognozami po mroźnym początku miesiąca nadeszło duże ocieplenie. A co czeka nas w ten weekend? Czy możemy liczyć na wiosenną aurę? Dowiedzą się tego państwo poniżej.

W sobotę obszar kraju będzie w zasięgu rozległego ośrodka niżowego z centrum na zachód od Wysp Brytyjskich. Od południowego zachodu będzie się nasuwał ciepły front. Napływać będzie powietrze polarne morskie. W niedzielę obszar kraju nadal będzie pozostawał pod wpływem wspomnianego wyżej niżu.

Sobota z dużym i całkowitym zachmurzeniem w całym kraju, najwięcej rozpogodzeń na wschodzie, północnym wschodzie, południowym wschodzie, a wieczorem także na południowym zachodzie. Na północnym wschodzie możliwe są początkowo opady deszczu ze śniegiem. Przelotne opady deszczu możliwe są miejscami na południowym zachodzie, zwłaszcza po południu. Temperatura maksymalna od 3-4 st. na północnym wschodzie przez 8-10 st. na przeważającym obszarze kraju do 10-11 st. w centrum do 11-13 st. (lokalnie do 14 st.) na południu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże na południu, początkowo także na wschodzie. W innych regionach całkowite. Na północy, północnym zachodzie i częściowo w centrum możliwe są umiarkowane i intensywne ciągłe oraz przelotne opady deszczu, na północy lokalnie opady deszczu ze śniegiem. Słabe przelotne opady deszczu możliwe są na południowym zachodzie. Temperatura minimalna od 0-1 st. na północnym wschodzie i 1-2 st. na wschodzie przez 3-4 st. w centrum do 6-7 st. na południowym zachodzie i częściowo na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany południowo wschodni wiatr, mocniej może chwilami powiać na północy (do 40 km/h) oraz w Bieszczadach (do 50-60 km/h).

Niedziela z zachmurzeniem małym i umiarkowanym na południu i południowym zachodzie, dużym i umiarkowanym w centrum, a na pozostałym obszarze kraju z całkowitym. Na północnym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu, stopniowo odsuwające się za wschodnią granicę. Temperatura maksymalna od 6-8 st. na północnym wschodzie przez 11-12 st. na wschodzie oraz 13-15 st. w centrum, na południu i za zachodzie do 16-17 st. na południowym zachodzie. Powieje umiarkowany wiatr z południowego wschodu. Mocniej może chwilami powiać na Podkarpaciu: do 45-55 km/h, w Bieszczadach do 70-80 km/h, lokalnie w szczytowych partiach do 80-90 km/h.

Początek tygodnia z postępującym ochłodzeniem, lecz mimo to ciepły. Więcej na ten temat w prognozie tygodniowej już w niedzielę.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na środę, 21 lipca. Miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach do 25 stopni

Przed nami dość ciepła środa ze sporą ilością chmur na niebie. Miejscami pojawi się niewielki, przelotny deszcz. Tego dnia Polska znajdzie się w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z centrum nad Wielką Brytanią. …

Niesamowite! 30 latek z warszawskiego Ursusa przeżył uderzenie pioruna

W piątek (16.07.2021) nad Polską w godzinach porannych przetaczały się burze. Nad Mazowszem tego poranka przemieszczał się dość spory układ burzowy. Burza miała swoje początki już około godziny 6 rano nad środkowym …

Uwaga! Gwałtowne burze w czwartek. Możliwy silny układ burzowy z wiatrem powyżej 100 km/h

W czwartek podobnie jak w środę nad krajem przebiegał będzie pofalowany front atmosferyczny oddzielający silnie zróżnicowane termicznie masy powietrza. Nad zachodnie regiony kraju postępować z północy i północnego zachodu będzie adwekcja masy …

Niebezpieczne prognozy na środę. Przed nami kolejny silny incydent burzowy. Możliwy bardzo duży grad

Trzeba przyznać, że tegoroczny sezon burzowy od czerwca przynosi naprawdę wiele dni z burzami. Do tego zjawiska są gwałtowne i powodują znaczne szkody w wielu regionach Polski. Pogoda szykuje nam kolejny bardzo …