Ciepły piątek

P1440286 P1440286

W dniu jutrzejszym czeka nas poprawa pogody. Będzie mniej opadów i burz niż w poprzednich dniach, choć mimo to na niebie może być trochę chmur. Będzie też ciepło. Więcej szczegółów przedstawimy poniżej.

Na południu kraju zachmurzenie duże i całkowite, a na pozostałym obszarze kraju rano zachmurzenie małe, później wrastające do umiarkowanego i dużego, małe zachmurzenie może się utrzymać tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej. Wieczorem zachmurzenie zacznie maleć do małego. Przelotne opady deszczu i burze możliwe są na południu i południowym wschodzie, największe szanse na burze będą na obszarach górskich (wpływ wymuszenia orograficznego). Temperatura maksymalna wyniesie od 17-18 st.  w górach, 19 st. nad morzem oraz 20-21 st. na południu przez 22-23 st. w centrum i częściowo na wschodzie do 25 st. na zachodzie i 26-27 st. na północy. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego, nieco silnie może powiać chwilami na południowym zachodzie (do 40 km/h) oraz w czasie burz.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym zachodzie oraz w centrum duże. Przelotne opady deszczu są możliwe na Podlasiu, Suwalszczyźnie i Mazurach. Temperatura minimalna od 6-7 st. na południu Małopolski i Podkarpacia przez 11-12 st. na przeważającym obszarze kraju do 13-14 st. na zachodzie i południu i 16-17 st. nad morzem oraz w rejonie Zalewu Szczecińskiego. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków.

W sobotę zrobi się gorąco i znowu więcej burz, w niedziele chłodniej, zwłaszcza na północy. Na południu może zagrzmieć. Więcej informacji na temat pogody w weekend podamy w dniu jutrzejszym.