Góry zasypał śnieg. Zima przyszła do Tatr i Karkonoszy

Śnieg w najwyższych partiach Tatr może padać właściwie w każdej porze roku, choć często na większą skalę spada on dopiero we wrześniu bądź październiku.

Pokrywa śnieżna na Śnieżce. Źródło: Karkonoski Park Narodowy

Jak się okazuje, w tym roku biały puch spadł także w znacznie niższych partiach, bo choćby w Dolinie Pięciu Stawów Polskich czy nad Morskim Okiem. To ostatnie jezioro znajduje się niespełna 1400 m n.p.m., co świadczy o skali tego zimowego epizodu. Poza tym, śnieg pojawił się także w Karkonoszach.

Śnieg leżący w rejonie Morskiego Oka. Źródło: Grzegorz Momot /PAP przez rmf24.pl

Warto zaznaczyć, że śnieg ma padać przez następne kilka dni, choć poza szczytami gór temperatura w dzień utrzymywać się będzie powyżej zera.

Za to na szczytach dzięki ujemnej temperaturze oraz silnemu wiatru może zakumulować się sporo śniegu.

Ponadto szacuje się, że łącznie spadnie około 30-40 cm białego puchu co byłoby najwyższym wynikiem od aż 12 lat.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …