Jaka pogoda czeka nas w lany poniedziałek?

Dzisiaj obszar kraju znajdował się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia FRANZISK z centrami nad Pomorzem Gdańskim oraz pograniczem Polski, Białorusi i Ukrainy. Do jutra niż przemieści się nad Estonię i nadal będzie miał wpływ na pogodę w kraju. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na południu możliwe są rozpogodzenia. Na terenie całego kraju możliwe słabe i umiarkowane są opady, głównie śniegu, na wschodzie i północy także deszczu ze śniegiem i deszczu (na wschodzie dominować będzie deszcz). Najwięcej opadów na wschodzie i północy. Temperatura minimalna od -2-0 st. na zachodzie przez 0-1 st. na przeważającym obszarze kraju do 2-3 st. na północnym wschodzie. Wiał będzie północno zachodni wiatr. Na wschodzie, północnym wschodzie, południowym wschodzie, w centrum, nad morzem oraz w Karpatach powieje silnie, w innych regionach wiatr umiarkowany okresami dość silny. Na wschodzie, północnym wschodzie, południowym wschodzie i w centrum w porywach do 60-65 km/h (lokalnie do 70 km/h), nad morzem do 70 km/h, w Tatrach do 90-100 km/h, a w Bieszczadach do 70 km/h. W innych regionach kraju porywy wiatru do 50-60 km/h.

Lany Poniedziałek praktycznie wszędzie z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym, tylko na wschodzie duże i całkowite. Na wschodzie możliwe są słabe zanikające opady śniegu, tylko na północnym wschodzie opady mogą utrzymać się przez większą część dnia. Temperatura maksymalna od 2-3 st. na krańcach północno wschodnich oraz 4-5 st. na wschodzie i północy przez 7-8 st. w centrum oraz na południu do 8-9 st. na wschodzie i 10-11 st. na południowym zachodzie. Powieje umiarkowany okresami dość silny północno zachodni wiatr. Mocniej wiać będzie na wschodzie, północnym wschodzie, południowym wschodzie oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej. Na zachodzie porywy wiatru do 40-50 km/h, na wschodzie oraz północnym i południowym wschodzie w porywach do 60-70 km/h (lokalnie do 80 km/h). W rejonie Zatoki Gdańskiej powieje do 70 km/h. Po południu wiatr zacznie słabnąć.

W kolejnych dniach więcej słońca i znacznie cieplej. Szczegóły już wkrótce.

 

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …