Jaka pogoda czeka nas w noc sylwestrową?

ray hennessy 299620 ray hennessy 299620

Po krótkim ochłodzeniu znowu czeka nas duże ocieplenie. Oprócz tego wzrośnie prędkość wiatru, w górach znowu będziemy mieli do czynienia z halnym.

W sylwestrową noc prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na południu, południowym wschodzie, a w drugiej części nocy także w centrum zachmurzenie duże i umiarkowane. Opady deszczu możliwe są na północnym zachodzie i północy. Temperatura minimalna od 2-3 st. w Małopolsce i 3-4 st. na wschodzie przez 5-6 st. w centrum do 7-8 st. na zachodzie i północy. Wiał będzie umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr w porywach do 30-50 km/h, nad morzem do 60 km/h, na południu do 50-60 km/h (lokalnie do 70 km/h, zwłaszcza bliżej gór), a nad ranem w Bieszczadach do 90 km/h.

W momencie, kiedy będziemy witali Nowy Rok praktycznie wszędzie zachmurzenie całkowite, tylko na południowym zachodzie duże i umiarkowane. Opady deszczu możliwe są na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim oraz na wschodzie Mazur i Suwalszczyźnie. Temperatura wyniesie od 3-4 st. na Podlasiu, Suwalszczyźnie oraz na południowym wschodzie przez 6-7 st. w centrum i częściowo na północnym wschodzie do 7-8 st. na zachodzie i północy, na północnym zachodzie i nad morzem do 9 st. i do 10 st. w rejonie Zalewu Szczecińskiego. Południowo zachodni wiatr będzie osiągał w porywach 30-40 km/h, na południu oraz nad morzem lokalnie do 50 km/h, a w górach do 60 km/h.

Pierwszy dzień nowego roku na zachodzie i północy, a po południu również w centrum. Do południa zachmurzenie duże i umiarkowane na południowym wschodzie. W innych regionach zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu możliwe są miejscami na północy i na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 5-6 st. na Podlasiu i Suwalszczyźnie do 7-8 st. na pozostałym obszarze kraju. Powieje umiarkowany okresami dość silny południowo zachodni wiatr w porywach do 30-40 km/h na wschodzie i w centrum, do 40-60 na zachodzie, północy i południu, na terenach podgórskich do 70 km/h, a w szczytowych partiach Bieszczadów do 90-100 km/h.

Kolejne dni nieco chłodniejsze, lecz nadal ciepłe jak na początek stycznia. Wiatr nie powinien być już tak silny.