Na termometrach coraz wyższe wartości. Wrócą też burze

duncan maloney 6778 unsplash duncan maloney 6778 unsplash

Zgodnie z naszą poprzednią prognozą do Polski napłynęło cieplejsze powietrze, które charakteryzuje się również dużą wilgocią w atmosferze. Te dwa czynniki spowodują, że w kolejnych dniach w wielu miejscach niebo przetną błyskawice. 

We wtorek najładniejszą pogodę będziemy mieli w dzielnicach zachodnich, a także częściowo w centrum. Na pozostałym obszarze, a szczególnie na północnym wschodzie i wschodzie kraju zachmurzenie duże i możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Komórki burzowe miejscami mogą mieć zwiększoną siłę. Podczas burz spodziewamy się silnych opadów deszczu oraz porywistego wiatru, a lokalnie także gradu o średnicy 1-2 cm (niewykluczone przypadki do 3 cm). Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni w Zatoce Gdańskiej do 21-24 st. na przeważającym obszarze Polski. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków wschodnich.

Prognoza burz na wtorek (22.05.2018) 

a5856ba6 ed45 438d b653 075e48b88339

Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegółową mapę oraz legendę prognozy

Noc z wtorku na środę (22/23.05.2018) przyniesie na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane oraz duże. Na wschodzie Polski możliwe są przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura w nocy spadnie do 9-11 stopni.

Kolejne dni zapowiadają kontynuacje ciepłej, a miejscami także burzowej aury. Zjawiska burzowe szczególnie możliwe są na południu i wschodzie kraju. Tymczasem na północy nadal będzie bardzo sucho. Szczegółowe informacje w kolejnych prognozach na naszej stronie.