Nad Polską pojawiła się malownicza zorza polarna. Gdzie była widoczna?

Wydawałoby się, że zorze polarne występują jedynie w kole podbiegunowym, choć mają one miejsce również w naszym kraju. Warto zaznaczyć, że nie są one częste, a wręcz bardzo rzadkie i tylko okazjonalnie bywają dość dobrze widoczne. Tak też było w trakcie ostatniej nocy z 14 na 15 marca, ale także z 13 na 14 marca.

Wówczas w przeważającej części Polski zjawisko było widoczne dobrze poza miastami, a w sieci pojawiło się sporo pięknych fotografii. Tak między innymi było na północy kraju, a dokładniej na Pomorzu Zachodnim.

Również w całej okazałości była widoczna w Elblągu oraz na Mazurach. Pogoda więc dopisała wszędzie, bowiem nie pojawiło się zachmurzenie, które zepsułoby ten spektakl.

Jedno z najpiękniejszych zdjęć wykonał Łukasz Staszewski, który opublikował na swoim fan page’u to zjawisko w towarzystwie kutrów rybackich.

Może być zdjęciem przedstawiającym przyroda i niebo
Zorza nad Bałtykiem w Jantarze. Źródło: LucArte Photography by Staszewski Łukasz

Ostatnia zorza miała miejsce między innymi w styczniu 2022, a więc ten rok pod tym względem daje nam naprawdę bardzo ładne widoki na nocnym niebie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …