Nadchodzi ciepły i bardzo dynamiczny weekend

Zgodnie z prognozami, pod koniec tygodnia temperatura osiąga wysokie wartości jak na tą porę roku. Towarzyszą nam również opady deszczu, bowiem przez Polskę przechodzi strefa frontowa. W najbliższy weekend aura ma się okazać na prawdę dynamiczna.

W sobotę (08.12.2018) jeśli chodzi o zachmurzenie bez zmian. Wciąż niemal wszędzie będzie całkowite. Na szczęście od zachodu na wschód w ciągu dnia przemieszczać się będzie strefa rozpogodzeń, którą będzie można śledzić tutaj. Pojawią się także opady deszczu, które będą zanikać z biegiem czasu. W odróżnieniu od innych dni, w sobotę wystąpi silny wiatr. Przeważnie w głębi kraju wiać będzie maksymalnie 40-50 km/h, ale już wieczorem porywy sięgną 60 km/h. Najmocniej da o sobie znać na wybrzeżu, gdzie wiatromierze zanotują wartości rzędu nawet 80 km/h! 

Nawiązując do temperatury, najchłodniej będzie wciąż na krańcach  wschodnich naszego kraju. Tam prognozujemy 3-6 stopni Celsjusza, za to w pozostałym rejonie termometry wskażą 6-9 kresek powyżej zera.

Noc z soboty na niedzielę (08/09.12.2018) okaże się bardzo wietrzna. Podmuchy wiatru nie przestaną słabnąć, a z godziny na godzinę będą rosnąć. Od zachodu na wschód nacierać będą silniejsze opady deszczu i do niedzielnego poranka dotrą do centrum Polski. Również wiatr najsilniejszy będzie o tej porze. Temperatura spadnie do 1-4 stopni na wschodzie, 3-6 stopni w centrum i do 6-10 stopni na zachodzie. W tym ostatnim obszarze właściwie temperatura nie zmaleje względem soboty, a nawet wzrośnie!

Niedziela (09.12.2018) okaże się znacznie bardziej deszczowa od dnia poprzedniego. Padać będzie przez cały dzień, choć gdzieniegdzie z przerwami (zwłaszcza na wschodzie). Porywy wiatru będą słabły od  wcześniej wspomnianego porannego apogeum. Wówczas spodziewamy się wartości oscylujących w granicach 50-70 km/h, a lokalnie nawet więcej. Na wybrzeżu może punktowo wiać nawet 80 km/h. Warto śledzić ostrzeżenia pogodowe.

Temperatura będzie wyrównana poza północnym wschodem, gdzie termometry zarejestrują 3-5 stopni. Na przeważającym obszarze Polski będziemy mieli do czynienia z wartościami rzędu 6-9 stopni.

Po weekendzie najprawdopodobniej czeka nas oziębienie i opady śniegu o czym w niedzielnej prognozie tygodniowej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 01-07.08.2022. Nadchodzi spore ocieplenie. Opadów niewiele

Po weekendzie, który w znacznej części kraju zapisał się jako chłodny i deszczowy, a miejscami także burzowy, w nowym tygodniu czeka nas duże ocieplenie. W wielu miejscach zrobi się gorąco i upalnie. …

Czwartek z burzami na południu kraju. Lokalnie mogą być gwałtowne

Obszar kraju będzie dzisiaj w zasięgu wielocentrycznego układu niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Nad regionami południowymi i południowo wschodnimi zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Od zachodu kraj zacznie się dostawać pod …

Pogoda. Już za kilka dni uderzy silny upał. Jak gorąco może być?

Intensywne upały w tym roku mają miejsce dość często. Przede wszystkim wystąpiły one na przełomie czerwca i lipca i w drugiej połowie lipca, gdzie na termometrach często odnotowywano ponad 35oC. Kolejny tak …

Uwaga! W sobotę przejdą silne burze z gradem i wiatrem do 100 km/h. Gdzie wystąpią?

Fala upałów dalej daje się we znaki w naszym kraju. Po czwartkowym apogeum temperatura maksymalna nieco zmalała, ale mimo to wciąż jest bardzo gorąco, a kontynuacja takiej aury będzie miała miejsce również …