Nadchodzi ciepły i bardzo dynamiczny weekend

Zgodnie z prognozami, pod koniec tygodnia temperatura osiąga wysokie wartości jak na tą porę roku. Towarzyszą nam również opady deszczu, bowiem przez Polskę przechodzi strefa frontowa. W najbliższy weekend aura ma się okazać na prawdę dynamiczna.

W sobotę (08.12.2018) jeśli chodzi o zachmurzenie bez zmian. Wciąż niemal wszędzie będzie całkowite. Na szczęście od zachodu na wschód w ciągu dnia przemieszczać się będzie strefa rozpogodzeń, którą będzie można śledzić tutaj. Pojawią się także opady deszczu, które będą zanikać z biegiem czasu. W odróżnieniu od innych dni, w sobotę wystąpi silny wiatr. Przeważnie w głębi kraju wiać będzie maksymalnie 40-50 km/h, ale już wieczorem porywy sięgną 60 km/h. Najmocniej da o sobie znać na wybrzeżu, gdzie wiatromierze zanotują wartości rzędu nawet 80 km/h! 

Nawiązując do temperatury, najchłodniej będzie wciąż na krańcach  wschodnich naszego kraju. Tam prognozujemy 3-6 stopni Celsjusza, za to w pozostałym rejonie termometry wskażą 6-9 kresek powyżej zera.

Noc z soboty na niedzielę (08/09.12.2018) okaże się bardzo wietrzna. Podmuchy wiatru nie przestaną słabnąć, a z godziny na godzinę będą rosnąć. Od zachodu na wschód nacierać będą silniejsze opady deszczu i do niedzielnego poranka dotrą do centrum Polski. Również wiatr najsilniejszy będzie o tej porze. Temperatura spadnie do 1-4 stopni na wschodzie, 3-6 stopni w centrum i do 6-10 stopni na zachodzie. W tym ostatnim obszarze właściwie temperatura nie zmaleje względem soboty, a nawet wzrośnie!

Niedziela (09.12.2018) okaże się znacznie bardziej deszczowa od dnia poprzedniego. Padać będzie przez cały dzień, choć gdzieniegdzie z przerwami (zwłaszcza na wschodzie). Porywy wiatru będą słabły od  wcześniej wspomnianego porannego apogeum. Wówczas spodziewamy się wartości oscylujących w granicach 50-70 km/h, a lokalnie nawet więcej. Na wybrzeżu może punktowo wiać nawet 80 km/h. Warto śledzić ostrzeżenia pogodowe.

Temperatura będzie wyrównana poza północnym wschodem, gdzie termometry zarejestrują 3-5 stopni. Na przeważającym obszarze Polski będziemy mieli do czynienia z wartościami rzędu 6-9 stopni.

Po weekendzie najprawdopodobniej czeka nas oziębienie i opady śniegu o czym w niedzielnej prognozie tygodniowej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …