Nadchodzi piękny i gorący weekend!

alex wigan 17004 alex wigan 17004

W piątek obszar kraju będzie stopniowo dostawał się w zasięg ośrodka wyżowego WALRITA z centrum nad morzem północnym. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Dzisiaj zachmurzenie duże i umiarkowane, tylko początkowo i wieczorem w większej części kraju małe. Na wschodzie, południu oraz w centrum możliwe są przelotne opady deszczu, a na wschodzie i w centrum lokalnie możliwe są słabe burze z opadami deszczu do około 20 mm, gradem do około 1 cm oraz wiatrem do około 50 km/h. Temperatura maksymalna od 18-20 st. na północnym wschodzie przez 20-22 st. na przeważającym obszarze kraju do 23-24 st. na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany północny i północno zachodni wiatr.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane na północy i północnym zachodzie wzrastające do dużego. Na południowym wschodzie możliwe są zanikające opady deszczu, początkowo lokalnie możliwe także burze. Temperatura minimalna od 7 st. na północy przez 8-9 st. na przeważającym obszarze kraju do 10 st. na zachodzie i południowym wschodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy skręcający stopniowo na wschodni.

Weekend będzie ciepły i słoneczny, tylko w niedziele na krańcach północno wschodnich możliwe będą burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-22 st. na wschodzie przez 22-23 st. w centrum do 24-25 st. na zachodzie i 27 st. na północnym zachodzie (sobota), a w niedzielę będzie przeważanie 25-26 st., na południowym wschodzie i południowym zachodzie do 27-28 st.

Kolejne dni będą gorące, lecz możliwe będą także burze.