Najbliższe noce z dość silnym mrozem. Gdzie będzie najzimniej?

Stabilna pogoda przy niemal bezchmurnym niebie często sprzyja dużym spadkom temperatury w nocy. Taki stan rzeczy ma miejsce obecnie, a przymrozki sięgają kilku stopni poniżej zera.

Jak się okazuje, w najbliższych godzinach przymrozki się zintensyfikują, więc termometry wskażą jeszcze niższe wartości temperatury. Możliwe są nawet wartości dwucyfrowe na nizinach, więc z pewnością okażą się one uciążliwe.

Aktualna sytuacja baryczna

W czwartek (10.03.2022) wczesnym rankiem najzimniej będzie na wschodzie Polski, a najcieplej na zachodzie. Niebo okaże się bardzo słoneczne, więc w ciągu nocy temperatura będzie mogła szybko się ochładzać.

Temperatura minimalna w czwartek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Prognozujemy bowiem od -11oC do -7oC na południowym wschodzie, od -9oC do -4oC na wschodzie i na północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Temperatura dość szybko będzie wzrastać po wschodzie słońca, bowiem w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju wyniesie ponad 3-4oC.

W piątek (11.03.2022) solidne przymrozki sięgną już w całej Polsce i prawdopodobnie będzie to apogeum marcowych spadków temperatury poniżej zera.

Temperatura minimalna w piątek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Niebo powinno być wszędzie bezchmurnie, a termometry wskażą minimalnie od -13oC do -7oC na południowym wschodzie, od -10oC do -4oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Również w ciągu dnia temperatura wyraźnie wzrośnie.

W sobotę (12.03.2022) przymrozki w wielu miejscach wyraźnie zelżeją, chociaż w dalszym ciągu niebo będzie bezchmurne. Wszędzie jednak nad ranem temperatura okaże się ujemna.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Temperatura minimalna wyniesie od -13oC do -5oC na południowym wschodzie, od-6oC do -3oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -5oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -3oC do 0oC na zachodzie.

W niedzielę (13.03.2022) jeszcze bardziej się ociepli, więc przymrozki nie będą już tak uciążliwe jak w poprzednich dniach.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Termometry wskażą temperaturę od -11oC do -3oC na południowym wschodzie oraz od -5oC do -1oC w pozostałej części naszego kraju.

W następnych dniach temperatura nad ranem będzie oscylować wokół 0oC. Potencjalne mocne przymrozki mogą powrócić po 17-18 marca, ale o tym w następnych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Prognoza pogody na tydzień 27.03-02.04.2023. Znaczne ochłodzenie. Pojawią się opady śniegu i przymrozki

Po okresie prawdziwie wiosennej aury, który zakończyły wczorajsze weekendowe burze, w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. W jego pierwszych dniach wyraźnie się ochłodzi, wystąpią też opady różnego rodzaju. Druga połowa tygodnia …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …