Najbliższe noce z dość silnym mrozem. Gdzie będzie najzimniej?

Stabilna pogoda przy niemal bezchmurnym niebie często sprzyja dużym spadkom temperatury w nocy. Taki stan rzeczy ma miejsce obecnie, a przymrozki sięgają kilku stopni poniżej zera.

Jak się okazuje, w najbliższych godzinach przymrozki się zintensyfikują, więc termometry wskażą jeszcze niższe wartości temperatury. Możliwe są nawet wartości dwucyfrowe na nizinach, więc z pewnością okażą się one uciążliwe.

Aktualna sytuacja baryczna

W czwartek (10.03.2022) wczesnym rankiem najzimniej będzie na wschodzie Polski, a najcieplej na zachodzie. Niebo okaże się bardzo słoneczne, więc w ciągu nocy temperatura będzie mogła szybko się ochładzać.

Temperatura minimalna w czwartek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Prognozujemy bowiem od -11oC do -7oC na południowym wschodzie, od -9oC do -4oC na wschodzie i na północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Temperatura dość szybko będzie wzrastać po wschodzie słońca, bowiem w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju wyniesie ponad 3-4oC.

W piątek (11.03.2022) solidne przymrozki sięgną już w całej Polsce i prawdopodobnie będzie to apogeum marcowych spadków temperatury poniżej zera.

Temperatura minimalna w piątek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Niebo powinno być wszędzie bezchmurnie, a termometry wskażą minimalnie od -13oC do -7oC na południowym wschodzie, od -10oC do -4oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Również w ciągu dnia temperatura wyraźnie wzrośnie.

W sobotę (12.03.2022) przymrozki w wielu miejscach wyraźnie zelżeją, chociaż w dalszym ciągu niebo będzie bezchmurne. Wszędzie jednak nad ranem temperatura okaże się ujemna.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Temperatura minimalna wyniesie od -13oC do -5oC na południowym wschodzie, od-6oC do -3oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -5oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -3oC do 0oC na zachodzie.

W niedzielę (13.03.2022) jeszcze bardziej się ociepli, więc przymrozki nie będą już tak uciążliwe jak w poprzednich dniach.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Termometry wskażą temperaturę od -11oC do -3oC na południowym wschodzie oraz od -5oC do -1oC w pozostałej części naszego kraju.

W następnych dniach temperatura nad ranem będzie oscylować wokół 0oC. Potencjalne mocne przymrozki mogą powrócić po 17-18 marca, ale o tym w następnych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po...

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają...