Najbliższe noce z dość silnym mrozem. Gdzie będzie najzimniej?

Stabilna pogoda przy niemal bezchmurnym niebie często sprzyja dużym spadkom temperatury w nocy. Taki stan rzeczy ma miejsce obecnie, a przymrozki sięgają kilku stopni poniżej zera.

Jak się okazuje, w najbliższych godzinach przymrozki się zintensyfikują, więc termometry wskażą jeszcze niższe wartości temperatury. Możliwe są nawet wartości dwucyfrowe na nizinach, więc z pewnością okażą się one uciążliwe.

Aktualna sytuacja baryczna

W czwartek (10.03.2022) wczesnym rankiem najzimniej będzie na wschodzie Polski, a najcieplej na zachodzie. Niebo okaże się bardzo słoneczne, więc w ciągu nocy temperatura będzie mogła szybko się ochładzać.

Temperatura minimalna w czwartek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Prognozujemy bowiem od -11oC do -7oC na południowym wschodzie, od -9oC do -4oC na wschodzie i na północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Temperatura dość szybko będzie wzrastać po wschodzie słońca, bowiem w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju wyniesie ponad 3-4oC.

W piątek (11.03.2022) solidne przymrozki sięgną już w całej Polsce i prawdopodobnie będzie to apogeum marcowych spadków temperatury poniżej zera.

Temperatura minimalna w piątek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Niebo powinno być wszędzie bezchmurnie, a termometry wskażą minimalnie od -13oC do -7oC na południowym wschodzie, od -10oC do -4oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Również w ciągu dnia temperatura wyraźnie wzrośnie.

W sobotę (12.03.2022) przymrozki w wielu miejscach wyraźnie zelżeją, chociaż w dalszym ciągu niebo będzie bezchmurne. Wszędzie jednak nad ranem temperatura okaże się ujemna.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Temperatura minimalna wyniesie od -13oC do -5oC na południowym wschodzie, od-6oC do -3oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -5oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -3oC do 0oC na zachodzie.

W niedzielę (13.03.2022) jeszcze bardziej się ociepli, więc przymrozki nie będą już tak uciążliwe jak w poprzednich dniach.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Termometry wskażą temperaturę od -11oC do -3oC na południowym wschodzie oraz od -5oC do -1oC w pozostałej części naszego kraju.

W następnych dniach temperatura nad ranem będzie oscylować wokół 0oC. Potencjalne mocne przymrozki mogą powrócić po 17-18 marca, ale o tym w następnych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 31.10-06.11.2022. Nadchodzi ochłodzenie i więcej opadów deszczu

Po wyjątkowo ciepłym końcu października na początku listopada czekają nas zmiany w pogodzie. Wyraźnie się ochłodzi, lecz opadów nadal będzie niewiele. Dopiero końcówka nowego tygodnia przyniesie częstsze opady deszczu w naszym kraju. …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …