Najbliższe noce z dość silnym mrozem. Gdzie będzie najzimniej?

Stabilna pogoda przy niemal bezchmurnym niebie często sprzyja dużym spadkom temperatury w nocy. Taki stan rzeczy ma miejsce obecnie, a przymrozki sięgają kilku stopni poniżej zera.

Jak się okazuje, w najbliższych godzinach przymrozki się zintensyfikują, więc termometry wskażą jeszcze niższe wartości temperatury. Możliwe są nawet wartości dwucyfrowe na nizinach, więc z pewnością okażą się one uciążliwe.

Aktualna sytuacja baryczna

W czwartek (10.03.2022) wczesnym rankiem najzimniej będzie na wschodzie Polski, a najcieplej na zachodzie. Niebo okaże się bardzo słoneczne, więc w ciągu nocy temperatura będzie mogła szybko się ochładzać.

Temperatura minimalna w czwartek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Prognozujemy bowiem od -11oC do -7oC na południowym wschodzie, od -9oC do -4oC na wschodzie i na północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Temperatura dość szybko będzie wzrastać po wschodzie słońca, bowiem w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju wyniesie ponad 3-4oC.

W piątek (11.03.2022) solidne przymrozki sięgną już w całej Polsce i prawdopodobnie będzie to apogeum marcowych spadków temperatury poniżej zera.

Temperatura minimalna w piątek nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Niebo powinno być wszędzie bezchmurnie, a termometry wskażą minimalnie od -13oC do -7oC na południowym wschodzie, od -10oC do -4oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -7oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -5oC do -1oC na zachodzie. Również w ciągu dnia temperatura wyraźnie wzrośnie.

W sobotę (12.03.2022) przymrozki w wielu miejscach wyraźnie zelżeją, chociaż w dalszym ciągu niebo będzie bezchmurne. Wszędzie jednak nad ranem temperatura okaże się ujemna.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Temperatura minimalna wyniesie od -13oC do -5oC na południowym wschodzie, od-6oC do -3oC na wschodzie i północnym wschodzie, od -5oC do -2oC w centrum, na północy i na południu oraz od -3oC do 0oC na zachodzie.

W niedzielę (13.03.2022) jeszcze bardziej się ociepli, więc przymrozki nie będą już tak uciążliwe jak w poprzednich dniach.

Temperatura minimalna w sobotę nad ranem (zawyżona o około 2-4oC)

Termometry wskażą temperaturę od -11oC do -3oC na południowym wschodzie oraz od -5oC do -1oC w pozostałej części naszego kraju.

W następnych dniach temperatura nad ranem będzie oscylować wokół 0oC. Potencjalne mocne przymrozki mogą powrócić po 17-18 marca, ale o tym w następnych prognozach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Duże ocieplenie i burze w następnym tygodniu. Temperatura przekroczy 25 stopni

Początek maja przyniósł dość wysoką temperaturę i sporo słońca. Poza tym wystąpiły lokalne burze, które punktowo okazał się dość silne przynosząc intensywne opady deszczu, opady drobnego gradu oraz silny wiatr. Jak się …

Pogoda na czwartek. Spora ilość burz na południu i częściowo w centrum. Temperatura nawet do 23 stopni

Obecnie obszar kraju znajduje się w zasięgu układu wyżowego znad Bałtyku. Jednak już w ciągu nadchodzącej doby wyż będzie się stopniowo odsuwał na wschód, a na pogodę zacznie mieć wpływ ośrodek niżowy …

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …

Prognoza długoterminowa. Czeka nas przelotny deszcz i lokalne burze. Kiedy nastąpi kolejne ocieplenie?

Z załamaniem pogody, które miało miejsce w piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę związany był niż atmosferyczny, który będzie wpływał na pogodę w Polsce jeszcze w niedzielę. Jak się …