Niedziela z przelotnymi opadami deszczu i burzami

W ostatnich dniach w wielu miejscach pojawiły się burze. Miejscami przyniosły sporo opadów deszczu i pojawiły się nawet lokalne zalania. Jak się okazuje, kolejna doba również będzie miała dynamiczny przebieg.

W niedzielę (03.05.2020) od rana najwięcej chmur będzie miało miejsce na wschodzie oraz w centrum Polski. Zachmurzenie będzie tam z reguły duże i całkowite. Za to na zachodzie pojawi się wiele przejaśnień i spodziewamy się z reguły zachmurzenia małego i umiarkowanego.

W centrum oraz częściowo na zachodzie i wschodzie w godzinach przedpołudniowych wystąpi konwekcja. Będą rozwijały się przelotne opady i lokalne burze. Z biegiem godzin strefa występowania burz będzie przemieszczała się coraz dalej na wschód aż zanikną w godzinach wczesno wieczornych.

Ogółem deszcz będzie mógł wystąpić przelotnie w całym kraju, ale na zachodzie konwekcja będzie słaba, więc tam burze nie powinny mieć miejsca.

Najsilniejsze zjawiska prognozowane są na północnym wschodzie i częściowow w centrum. Podczas przechodzenia burz może wiać do około 70 km/h oraz padać drobny grad. Temperatura maksymalna wyniesie 13-15ºC w centrum, na północy i na południu oraz 15-17ºC na zachodzie i wschodzie.

Noc z niedzieli na poniedziałek (03/04.05.2020) będzie pogodna, bowiem niemal wszędzie wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Jednak lokalnie na wschodzie i zachodzie będą mogły wystąpić słabe i zanikające opady deszczu.

Temperatura spadnie do minimalnie 3-5ºC na wschodzie, południu, północy i w centrum oraz do 5-7ºC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …