Niedziela z przelotnymi opadami deszczu i burzami

W ostatnich dniach w wielu miejscach pojawiły się burze. Miejscami przyniosły sporo opadów deszczu i pojawiły się nawet lokalne zalania. Jak się okazuje, kolejna doba również będzie miała dynamiczny przebieg.

W niedzielę (03.05.2020) od rana najwięcej chmur będzie miało miejsce na wschodzie oraz w centrum Polski. Zachmurzenie będzie tam z reguły duże i całkowite. Za to na zachodzie pojawi się wiele przejaśnień i spodziewamy się z reguły zachmurzenia małego i umiarkowanego.

W centrum oraz częściowo na zachodzie i wschodzie w godzinach przedpołudniowych wystąpi konwekcja. Będą rozwijały się przelotne opady i lokalne burze. Z biegiem godzin strefa występowania burz będzie przemieszczała się coraz dalej na wschód aż zanikną w godzinach wczesno wieczornych.

Ogółem deszcz będzie mógł wystąpić przelotnie w całym kraju, ale na zachodzie konwekcja będzie słaba, więc tam burze nie powinny mieć miejsca.

Najsilniejsze zjawiska prognozowane są na północnym wschodzie i częściowow w centrum. Podczas przechodzenia burz może wiać do około 70 km/h oraz padać drobny grad. Temperatura maksymalna wyniesie 13-15ºC w centrum, na północy i na południu oraz 15-17ºC na zachodzie i wschodzie.

Noc z niedzieli na poniedziałek (03/04.05.2020) będzie pogodna, bowiem niemal wszędzie wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Jednak lokalnie na wschodzie i zachodzie będą mogły wystąpić słabe i zanikające opady deszczu.

Temperatura spadnie do minimalnie 3-5ºC na wschodzie, południu, północy i w centrum oraz do 5-7ºC na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek, 30 września. Ulewy na wschodzie i w centrum, temperatura do 16 stopni

W dniu jutrzejszym obszar kraju początkowo będzie w zasięgu frontu okluzji i zatoki niżowej związanej z niżem znad Dani. W miarę upływu dnia coraz bardziej zaznaczał się będzie wpływ wyżu znad Alp. …

Prognoza pogody na tydzień 18-24.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Będzie zarówno duże ocieplenie, ale też pod koniec tygodnia nadejdzie silne ochłodzenie. Opady deszczu będą występować znacznie częściej niż dotychczas. Poniedziałek (18.10.2021) przywita nas dominacją …

Prognoza pogody na tydzień 25-31.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas stabilna aura. Towarzyszyć będą nam dość wysokie jak na koniec października temperatury, a opadów będzie niewiele. W poniedziałek (25.10.2021) rano praktycznie wszędzie dominować będzie błękitne niebo, w …

Eksplozja ciepła w weekend. Na niebie dużo słońca i do 22 stopni

W weekend obszar kraju znajdzie się na pograniczu dwóch ośrodków barycznych, a mianowicie silnego i rozległego wyżu znad wschodniej części kontynentu oraz głębokiego i rozległego ośrodka niżowego z centrum ulokowanym między Islandią …