Niedziela z przelotnymi opadami deszczu i burzami

W ostatnich dniach w wielu miejscach pojawiły się burze. Miejscami przyniosły sporo opadów deszczu i pojawiły się nawet lokalne zalania. Jak się okazuje, kolejna doba również będzie miała dynamiczny przebieg.

W niedzielę (03.05.2020) od rana najwięcej chmur będzie miało miejsce na wschodzie oraz w centrum Polski. Zachmurzenie będzie tam z reguły duże i całkowite. Za to na zachodzie pojawi się wiele przejaśnień i spodziewamy się z reguły zachmurzenia małego i umiarkowanego.

W centrum oraz częściowo na zachodzie i wschodzie w godzinach przedpołudniowych wystąpi konwekcja. Będą rozwijały się przelotne opady i lokalne burze. Z biegiem godzin strefa występowania burz będzie przemieszczała się coraz dalej na wschód aż zanikną w godzinach wczesno wieczornych.

Ogółem deszcz będzie mógł wystąpić przelotnie w całym kraju, ale na zachodzie konwekcja będzie słaba, więc tam burze nie powinny mieć miejsca.

Najsilniejsze zjawiska prognozowane są na północnym wschodzie i częściowow w centrum. Podczas przechodzenia burz może wiać do około 70 km/h oraz padać drobny grad. Temperatura maksymalna wyniesie 13-15ºC w centrum, na północy i na południu oraz 15-17ºC na zachodzie i wschodzie.

Noc z niedzieli na poniedziałek (03/04.05.2020) będzie pogodna, bowiem niemal wszędzie wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Jednak lokalnie na wschodzie i zachodzie będą mogły wystąpić słabe i zanikające opady deszczu.

Temperatura spadnie do minimalnie 3-5ºC na wschodzie, południu, północy i w centrum oraz do 5-7ºC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Weekend ze zmienną pogodą, miejscami możliwe intensywne opady i burze

Weekend minie pod znakiem zróżnicowanej pogody. Początkowo (sobota) nad południową częścią kraju będzie się przemieszczał ośrodek niżowy, który przyniesie intensywne opady deszczu oraz burze. W niedzielę natomiast na pogodę w kraju będą …

Uwaga! W czwartek na wschodzie i w centrum przejdą dość silne burze. Mogą nieść wiatr do 90 km/h i grad

Tegoroczny sezon burzowy, choć rozpoczęty dość późno coraz bardziej nabiera rozpędu. Kolejny dzień burzowy będzie miał miejsce już w czwartek, kiedy to na znacznym obszarze Polski spodziewamy się wielu gwałtownych komórek burzowych, …

Potężne powodzie nawiedziły Brazylię. Już ponad 100 ofiar śmiertelnych

Powodzie dość często są kojarzone z krajami Ameryki Południowej ze względu na klimat tropikalny obfitujący w intensywne opady deszczu. Obecnie mają one miejsce w Brazylii, gdzie te ulewy powodują znaczne zniszczenia, ze …

Prognoza pogody na tydzień 30.05-05.06.2022. Sporo przelotnego deszczu i burz

Póki co pogodę w Polsce kształtują pobliskie niże. Powodują one dość niską temperaturę, sporo opadów deszczu oraz lokalnych burz, co też doświadczyliśmy w ostatnich dniach. Taka sytuacja potrwa jeszcze kilka dni, kiedy …