Niedziela z przelotnymi opadami deszczu i burzami

W ostatnich dniach w wielu miejscach pojawiły się burze. Miejscami przyniosły sporo opadów deszczu i pojawiły się nawet lokalne zalania. Jak się okazuje, kolejna doba również będzie miała dynamiczny przebieg.

W niedzielę (03.05.2020) od rana najwięcej chmur będzie miało miejsce na wschodzie oraz w centrum Polski. Zachmurzenie będzie tam z reguły duże i całkowite. Za to na zachodzie pojawi się wiele przejaśnień i spodziewamy się z reguły zachmurzenia małego i umiarkowanego.

W centrum oraz częściowo na zachodzie i wschodzie w godzinach przedpołudniowych wystąpi konwekcja. Będą rozwijały się przelotne opady i lokalne burze. Z biegiem godzin strefa występowania burz będzie przemieszczała się coraz dalej na wschód aż zanikną w godzinach wczesno wieczornych.

Ogółem deszcz będzie mógł wystąpić przelotnie w całym kraju, ale na zachodzie konwekcja będzie słaba, więc tam burze nie powinny mieć miejsca.

Najsilniejsze zjawiska prognozowane są na północnym wschodzie i częściowow w centrum. Podczas przechodzenia burz może wiać do około 70 km/h oraz padać drobny grad. Temperatura maksymalna wyniesie 13-15ºC w centrum, na północy i na południu oraz 15-17ºC na zachodzie i wschodzie.

Noc z niedzieli na poniedziałek (03/04.05.2020) będzie pogodna, bowiem niemal wszędzie wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Jednak lokalnie na wschodzie i zachodzie będą mogły wystąpić słabe i zanikające opady deszczu.

Temperatura spadnie do minimalnie 3-5ºC na wschodzie, południu, północy i w centrum oraz do 5-7ºC na zachodzie.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza burz na piątek 16.07.2021 i noc 16/17.07.2021

W piątek burze prawdopodobne będą w całym kraju. Polska pozostanie w zasięgu obniżonego ciśnienia. Napływać będzie bardzo ciepła i wilgotna masa powietrza, w której tworzyć będzie się konwekcja oraz burze. Obszar objęty …

W piątek czeka nas zmienna pogoda. Lokalnie może znów zagrzmieć

Po upalnym i burzowym czerwcu lipiec rozpoczął się zdecydowanie chłodniejszą aurą, choć opadów również nie brakuje o czym świadczą kolejne lokalne podtopienia w ostatnich kilkunastu godzinach. Piąty dzień tygodnia również przyniesie kolejne …

Pogoda na środę, 28 lipca. Czeka nas upał i groźne burze na wschodzie

Gorąca i burzowa aura powróciła do Polski. W poniedziałek i wtorek temperatura znów podskoczyła do 30oC, a zjawiska burzowe okazały się gwałtowne. Jak się okazuje, w środę czeka nas jeszcze większy upał, …

Pogoda na czwartek, 22 lipca. Ciepło i sporo słońca na niebie, przelotny deszcz tylko miejscami

Pogoda w Polsce nadal jest kształtowana przez ośrodek wysokiego ciśnienia, który w czwartek po południu znajdzie nad Niemcami. Napływać będzie umiarkowanie ciepła masa powietrza polarno morskiego. Czeka nas kolejny spokojny i dość …