Od piątku znaczna poprawa pogody. Zacznie się również ocieplać

Jak na razie obecny tydzień przynosi dynamiczną pogodę w Polsce. Temperatura jest dość niska, dodatkowo wieje i pada, a miejscami również grzmiało. Mamy jednak dobre wieści, ponieważ od piątku aura zacznie się poprawiać. 

W piątek (05.10.2018) Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego znad okolic Morza Czarnego. Większe zachmurzenie i niewielkie opady deszczu możliwe są jedynie na północy i północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju na niebie dominacja słońca i brak opadów.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie od 14-15ºC na Suwalszczyźnie przez 17-19ºC na przeważającym obszarze Polski do 20-21ºC na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiać będzie umiarkowanie, okresami dość silnie z kierunków południowych.

Noc z piątku na sobotę (05/06.10.2018) nie przyniesie zmian w pogodzie. Wszędzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Nigdzie nie będzie padać. Noc będzie jednak chłodna, temperatura minimalna od 4ºC na północnym wschodzie, 5-6ºC we wschodniej połowie Polski do 7-9ºC na pozostałym obszarze naszego kraju. W dalszym ciągu wiać będzie słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

Jeszcze lepsza aura czeka nas w sobotę (06.10.2018). W całej Polsce słoneczna pogoda, lokalnie nawet bezchmurnie. Do tego zrobi się bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 17-19ºC na Pomorzu, Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu, przez 20-22ºC w głębi kraju do 23-25ºC na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Prawdziwe babie lato!

Warto tego dnia spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu, ponieważ już niedługo nadejdzie kolejne pogorszenie pogody i spadek temperatury.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na środę, 28 lipca. Czeka nas upał i groźne burze na wschodzie

Gorąca i burzowa aura powróciła do Polski. W poniedziałek i wtorek temperatura znów podskoczyła do 30oC, a zjawiska burzowe okazały się gwałtowne. Jak się okazuje, w środę czeka nas jeszcze większy upał, …

Prognoza burz na niedzielę 18.07.2021 i noc 18/19.07.2021

W niedzielę do wschodniej Polski nadal napływać ma gorąca i wilgotna masa powietrza. Nad krajem przebiegać będzie chłodny front atmosferyczny, za którym obecna będzie już chłodniejsza i sucha masa powietrza polarno morskiego. …

Prognoza burz na wtorek 06.07.2021 i noc 06/07.07.2021

We wtorek w Polsce zacznie robić się upalnie. Będzie także więcej słońca, a słabe burze możliwe będą jedynie przy granicy z Białorusią. Do kraju napływać będzie coraz cieplejsza masa powietrza. Znajdziemy się …

Nadchodzi kolejny groźny incydent pogodowy. Silne burze mogą spowodować znaczne szkody

Nadchodząca niedziela, 1 sierpnia przyniesie dynamiczną i niebezpieczną pogodę w Polsce. Po raz kolejny modele numeryczne prognozują wystąpienie niebezpiecznych parametrów konwekcyjnych, które w sprzyjających warunkach doprowadzą do rozwoju bardzo silnych burz. O …