Od piątku znaczna poprawa pogody. Zacznie się również ocieplać

Jak na razie obecny tydzień przynosi dynamiczną pogodę w Polsce. Temperatura jest dość niska, dodatkowo wieje i pada, a miejscami również grzmiało. Mamy jednak dobre wieści, ponieważ od piątku aura zacznie się poprawiać. 

W piątek (05.10.2018) Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego znad okolic Morza Czarnego. Większe zachmurzenie i niewielkie opady deszczu możliwe są jedynie na północy i północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju na niebie dominacja słońca i brak opadów.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie od 14-15ºC na Suwalszczyźnie przez 17-19ºC na przeważającym obszarze Polski do 20-21ºC na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiać będzie umiarkowanie, okresami dość silnie z kierunków południowych.

Noc z piątku na sobotę (05/06.10.2018) nie przyniesie zmian w pogodzie. Wszędzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Nigdzie nie będzie padać. Noc będzie jednak chłodna, temperatura minimalna od 4ºC na północnym wschodzie, 5-6ºC we wschodniej połowie Polski do 7-9ºC na pozostałym obszarze naszego kraju. W dalszym ciągu wiać będzie słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

Jeszcze lepsza aura czeka nas w sobotę (06.10.2018). W całej Polsce słoneczna pogoda, lokalnie nawet bezchmurnie. Do tego zrobi się bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 17-19ºC na Pomorzu, Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu, przez 20-22ºC w głębi kraju do 23-25ºC na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Prawdziwe babie lato!

Warto tego dnia spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu, ponieważ już niedługo nadejdzie kolejne pogorszenie pogody i spadek temperatury.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …