Od piątku znaczna poprawa pogody. Zacznie się również ocieplać

rachel lees 267186 unsplash rachel lees 267186 unsplash

Jak na razie obecny tydzień przynosi dynamiczną pogodę w Polsce. Temperatura jest dość niska, dodatkowo wieje i pada, a miejscami również grzmiało. Mamy jednak dobre wieści, ponieważ od piątku aura zacznie się poprawiać. 

W piątek (05.10.2018) Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego znad okolic Morza Czarnego. Większe zachmurzenie i niewielkie opady deszczu możliwe są jedynie na północy i północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju na niebie dominacja słońca i brak opadów.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie od 14-15ºC na Suwalszczyźnie przez 17-19ºC na przeważającym obszarze Polski do 20-21ºC na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiać będzie umiarkowanie, okresami dość silnie z kierunków południowych.

Noc z piątku na sobotę (05/06.10.2018) nie przyniesie zmian w pogodzie. Wszędzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Nigdzie nie będzie padać. Noc będzie jednak chłodna, temperatura minimalna od 4ºC na północnym wschodzie, 5-6ºC we wschodniej połowie Polski do 7-9ºC na pozostałym obszarze naszego kraju. W dalszym ciągu wiać będzie słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

Jeszcze lepsza aura czeka nas w sobotę (06.10.2018). W całej Polsce słoneczna pogoda, lokalnie nawet bezchmurnie. Do tego zrobi się bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 17-19ºC na Pomorzu, Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu, przez 20-22ºC w głębi kraju do 23-25ºC na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Prawdziwe babie lato!

Warto tego dnia spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu, ponieważ już niedługo nadejdzie kolejne pogorszenie pogody i spadek temperatury.