Od piątku znaczna poprawa pogody. Zacznie się również ocieplać

Jak na razie obecny tydzień przynosi dynamiczną pogodę w Polsce. Temperatura jest dość niska, dodatkowo wieje i pada, a miejscami również grzmiało. Mamy jednak dobre wieści, ponieważ od piątku aura zacznie się poprawiać. 

W piątek (05.10.2018) Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego znad okolic Morza Czarnego. Większe zachmurzenie i niewielkie opady deszczu możliwe są jedynie na północy i północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju na niebie dominacja słońca i brak opadów.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia osiągnie od 14-15ºC na Suwalszczyźnie przez 17-19ºC na przeważającym obszarze Polski do 20-21ºC na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiać będzie umiarkowanie, okresami dość silnie z kierunków południowych.

Noc z piątku na sobotę (05/06.10.2018) nie przyniesie zmian w pogodzie. Wszędzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Nigdzie nie będzie padać. Noc będzie jednak chłodna, temperatura minimalna od 4ºC na północnym wschodzie, 5-6ºC we wschodniej połowie Polski do 7-9ºC na pozostałym obszarze naszego kraju. W dalszym ciągu wiać będzie słabo i umiarkowanie z kierunków południowych.

Jeszcze lepsza aura czeka nas w sobotę (06.10.2018). W całej Polsce słoneczna pogoda, lokalnie nawet bezchmurnie. Do tego zrobi się bardzo ciepło. Temperatura maksymalna od 17-19ºC na Pomorzu, Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu, przez 20-22ºC w głębi kraju do 23-25ºC na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Prawdziwe babie lato!

Warto tego dnia spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu, ponieważ już niedługo nadejdzie kolejne pogorszenie pogody i spadek temperatury.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Co nas czeka na przełomie listopada i grudnia?

Jak wspominaliśmy w poprzedniej prognozie w dniu wczorajszym i dzisiaj pojawiły się pierwsze opady śniegu, a w piątek czeka nas kolejny powiew zimy, tym razem poważniejszy, który będzie poprzedzony krótkim i niedużym …

Pogoda na czwartek. Przed nami pochmurny dzień z przelotnymi opadami deszczu i śniegu

W czwartek na pogodę w kraju będzie miał ośrodek niżowy z centrum nad Finlandią. Od północnego zachodu zacznie się nasuwać chłodny wycinek pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. …

Prognoza pogody na tydzień 06-12.12.2021

Po ostatnich dniach z dynamiczną pogodą w nowym tygodniu czeka nas bardziej zimowa aura. W wielu miejscach temperatura spadnie poniżej 0oC, a na północy możliwy jest incydent z nieco większym mrozem. Będzie …

Prognoza pogody na tydzień 29.11-05.12.2021

Od kilku dni w różnych regionach pojawiają się opady śniegu. W nowym tygodniu natomiast czeka nas zmienna pogoda z wahaniami temperatury i sporą ilością opadów różnego rodzaju, w tym także śniegu. Poniedziałek …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły