Po chwilowym ataku zimy nadchodzi odwilż!

Do Polski po niezbyt długiej przerwie zawitała zima. Lokalnie spadło dużo śniegu oraz wszędzie wystąpił mróz. Jak się okazuje, już w piątek i sobotę czeka nas odwilż.

W piąty dzień tygodnia (04.01.2019) wkroczy do nas ciepły front atmosferyczny z północnego zachodu. Do popołudnia niemal wszędzie będzie jeszcze mroźno. Jedynie na Pomorzu Zachodnim i w województwie lubuskim temperatura będzie wyższa niż zero. Zachmurzenie w przeciwieństwie do czwartku będzie całkowite właściwie w całym kraju, a wraz z frontem będą nadchodziły opady. Na czele strefy opadów będzie występował śnieg co w połączeniu z wiatrem o prędkości 40-50 km/h może powodować zamiecie śnieżne.

Z biegiem czasu śnieg będzie przemieniał się w deszcz. Opady będą przemieszczały się na wschód. Temperatura w dzień będzie się utrzymywać na poziomie od -4 do -1 stopnia na wschodzie i w centrum, a na zachodzie od -1 do 3 stopni. 

W nocy z piątku na sobotę (04/05.01.2019) granica mrozu będzie przesuwała się coraz bardziej na wschód, gdzie będzie padał jeszcze śnieg. Z kolei opady deszczu będą mogły wystąpić przelotnie na zachodzie. Temperatura wyniesie od -1 do 1 stopnia na wschodzie oraz od 0 do 4 stopni w centrum i na zachodzie.

W sobotę (05.01.2019) nastąpi wzrost temperatury. Zachmurzenie będzie wciąż całkowite, choć na północy naszego kraju będą mogły wystąpić przejaśnienia. Opady deszczu spodziewane są jedynie na południu Polski. Termometry w ten dzień pokażą od 0 do 3 stopni na wschodzie, od 2 do 4 stopni w centrum i od 3 do 6 stopni na zachodzie. W dalszym ciągu będzie wiał silny wiatr o prędkości dochodzącej do 50 km/h.

Nadchodzące ocieplenie nie będzie jednak długie. Już w niedziele powróci do nas zima, ale o tym w najbliższej prognozie tygodniowej.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek, 30 września. Ulewy na wschodzie i w centrum, temperatura do 16 stopni

W dniu jutrzejszym obszar kraju początkowo będzie w zasięgu frontu okluzji i zatoki niżowej związanej z niżem znad Dani. W miarę upływu dnia coraz bardziej zaznaczał się będzie wpływ wyżu znad Alp. …

Uwaga! Nadchodzą przymrozki. Przed nami zimne noce. Gdzie będzie najchłodniej?

Zgodnie z naszymi prognozami na pogodę w kraju coraz silniejszy wpływ ma ośrodek wyżowy znad Rosji. Zapewnia on coraz więcej pogodnego nieba, ale i napływ coraz chłodniejszej masy powietrza polarnego kontynentalnego. W …

Prognoza długoterminowa. Przed nami dość ciepła, ale zmienna pogoda. Miejscami przejdą ulewy

Aktualnie panuje dość wysoka temperatura przy sporym, ale zróżnicowanym zachmurzeniu. Poza tym nie brakuje również opadów, choć tylko na zachodzie. W najbliższych dniach czeka nas termicznie przyjemna aura, choć będzie ona się …

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …