Pogoda. Ciąg dalszy mrozu w trakcie nocy. Dodatkowo na wschodzie pojawią się opady śniegu

Sytuacja baryczna od długiego czasu zbyt mocno się nie zmienia. W dalszym ciągu znaczący wpływ ma wyż z Europy Zachodniej przez co aura pozostaje stabilna. Poza tym na pogodę w naszym kraju oddziaływują niże przemieszczające się nad Morzem Północnym oraz Bałtykiem.

Przyczyniają się one do powstawania opadów, co też będzie miało miejsce w najbliższych godzinach. Czeka nas także duże zróżnicowanie w pogodzie ze względu na znaczną różnicę temperatury między zachodem, a wschodem Polski.

Aktualna sytuacja baryczna

We wtorek (08.03.2022) od rana spodziewamy się zachmurzenia dużego i całkowitego na wschodzie, a w pozostałych rejonach umiarkowanego i dużego. Na krańcach południowych i wschodnich może punktowo popadać słaby śnieg, jednak zacznie on zanikać.

Zachmurzenie i opady we wtorek rano

Z biegiem czasu wielkość zachmurzenia się ujednolici na znacznym obszarze kraju. Właściwie wszędzie poza zachodem, południowym zachodem oraz północnym zachodem prognozujemy duże bądź całkowite. Z kolei w tych pierwszych rejonach co najwyżej małe. Ponadto na północnym wschodzie mogą pojawić się opady mieszane.

Zachmurzenie i opady we wtorek popołudniu

Wiatr w prawie całej Polsce okaże się słaby. Jedynie pod koniec dnia na wschodzie powieje w podmuchach do 30-40 km/h, co zwiększy uczucie zimna.

Temperatura maksymalna we wtorek

Termometry wskażą temperaturę dochodzącą do maksymalnie 1-4oC na wschodzie, 3-6oC w centrum oraz do 5-8oC na zachodzie naszego kraju.

Noc z wtorku na środę (08/09.03.2022) przyniesie o wiele więcej opadów. Przez rejony wschodnie i częściowo centralne oraz południowe wystąpią opady śniegu. Na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej mogą też pojawić się opady mieszane.

Zachmurzenie i opady w nocy

Jako, że temperatura okaże się ujemna pojawi się pokrywa śnieżna. Spodziewamy się, że wyniesie maksymalnie do 1-4 cm, a na Podkarpaciu nawet do 6-7 cm.

Temperatura minimalna w nocy

Przymrozki będą znaczne, ale nie aż tak ja w poprzednich dniach. Najniższa temperatura wyniesie od -5oC do -2oC na wschodzie i w centrum oraz od -3oC do 0oC na zachodzie.

Środa (09.03.2022) przyniesie bardzo ładną aurę na zachodzie i w centrum. Z kolei na wschodzie wciąż zalegać będą opady, a zachmurzenie okaże się duże lub całkowite od samego rana. W tych pierwszych obszarach w wielu miejscach będzie niemal bezchmurnie.

Zachmurzenie i opady w środę rano

Z biegiem godzin śnieg na wschodzie zamieni się na deszcz, a zachmurzenie w całej Polsce w zasadzie nie ulegnie większej zmianie. Poza tym pokrywa śnieżna stopnieje na skutek dodatnich wartości temperatury.

Zachmurzenie i opady w środę popołudniu

Wiatr tym razem wszędzie będzie dość wyrównany. Wiatromierze zarejestrują porywy dochodzące do 30 km/h na przeważającym obszarze, a do 40 km/h na południu.

Temperatura maksymalna w środę

Poza zachmurzeniem i opadami zróżnicowana będzie także temperatura. W ten dzień prognozujemy maksymalnie od 1-4oC na wschodzie przez 4-8oC w centrum do nawet 8-10oC na zachodzie. Tam lokalnie może być nieco cieplej.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 19-25.02.2024. Nadal ciepło, ale deszczowo

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło, lecz do pełni szczęścia zabraknie słońca, które często będą zasłaniać deszczowe chmury. Najcieplej zapowiada się druga połowa tygodnia, a najchłodniej jego początek. Poniedziałek (19.02.2024) z dominacją chmur, …

Pogoda na tydzień 12-18.02.2024. Wysokie temperatury i przelotny deszcz

Przed nami ciepły tydzień z częstymi opadami deszczu. Pogoda bardziej będzie przypominać wczesną wiosnę niż zimę. W poniedziałek (12.02.2024) dużo chmur i opadów deszczu. W Tatrach opady śniegu. Najwięcej opadów wystąpi na …

Pogoda na tydzień 05-11.02.2024. Silny wiatr, ulewy i lokalne burze

W nadchodzącym tygodniu czeka nas wyjątkowo dynamiczna aura. Doświadczymy zarówno dużych wahań temperatury, ulew, śnieżyc, lokalnych burz, jak i silnego wiatru. Będą dni, kiedy poczujemy powiewy wiosny, ale też takie z zimową …

Poniedziałek z bardzo silnym wiatrem. Miejscami możliwe burze

Ostatnie dni mijają pod znakiem wietrznej aury. Dzieje się tak za sprawą wędrujących nad północną kontynentu ośrodków niżowych, jednak kulminacja wietrznej aury dopiero przed nami. W najbliższych godzinach wiatr będzie się nasilał …