Pogoda na czwartek. Przed nami bardzo ciepły dzień. Wszędzie możliwe opady deszczu

Nad krajem w dniu jutrzejszym przebiegał będzie pofalowany front związany z rozległym wielocentrycznym ośrodkiem niżowym z centrami nad Morzem Północnymi i Norweskim.

Dodatkowo nad pograniczem Polski i Niemiec w rejonie Pomorza Zachodniego znajdzie się niż powstały z zafalowania na froncie. Napływać będzie ciepłe i zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 10.02.2022, 12:00 UTC

Czwartek (10.02.2022) rozpocznie się dominacją chmur, rozpogodzenia możliwe są na północnym wschodzie i na południu.

W pasie od Lubelszczyzny po Ziemię Lubuską miejscami wystąpią opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal dużo chmur, większe rozpogodzenia pojawią się na południu oraz w centrum. Na zachodzie, północy i wschodzie dużo opadów deszczu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 10.02.2022

Temperatura wzrośnie do 4-6oC na północy i północnym wschodzie, 6-7oC na wschodzie, 8-9oC w głębi kraju, 9-10oC na zachodzie ora południu, a na południowym zachodzie do 10-12oC.

Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego. Okresami nieco bardziej odczuwalny może być na północnym wschodzie i południu, tam porywy do 40 km/h, a w górach do 60-70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek (10/11.02.2022) przeważać będzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem, a początkowo także na południowym wschodzie.

W całym kraju możliwe są opady głównie deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie, południowym zachodzie i w górach opady deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach gór samego śniegu.

Najwięcej opadów na południu, wschodzie oraz w centrum.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 10/11.02.2022

Temperatura minimalna od -5-0oC w górach i 1-2oC na północy przez 2-3oC w większości regionów do 3-5oC na południu i południowym wschodzie.

Powieje umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Nieco mocniej początkowo wiać będzie w górach, tam porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 27.02-05.03.2023. Chłodne noce i niewiele opadów

W nadchodzącym tygodniu czeka nas przedwiosenna aura z temperaturą wahającą się między 0-5oC oraz opadami różnego rodzaju, których nie będzie ich dużo. Nieco cieplej zrobi się dopiero w drugiej połowie tygodnia. Poniedziałek …

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …