Pogoda na czwartek. Przed nami bardzo ciepły dzień. Wszędzie możliwe opady deszczu

Nad krajem w dniu jutrzejszym przebiegał będzie pofalowany front związany z rozległym wielocentrycznym ośrodkiem niżowym z centrami nad Morzem Północnymi i Norweskim.

Dodatkowo nad pograniczem Polski i Niemiec w rejonie Pomorza Zachodniego znajdzie się niż powstały z zafalowania na froncie. Napływać będzie ciepłe i zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 10.02.2022, 12:00 UTC

Czwartek (10.02.2022) rozpocznie się dominacją chmur, rozpogodzenia możliwe są na północnym wschodzie i na południu.

W pasie od Lubelszczyzny po Ziemię Lubuską miejscami wystąpią opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal dużo chmur, większe rozpogodzenia pojawią się na południu oraz w centrum. Na zachodzie, północy i wschodzie dużo opadów deszczu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 10.02.2022

Temperatura wzrośnie do 4-6oC na północy i północnym wschodzie, 6-7oC na wschodzie, 8-9oC w głębi kraju, 9-10oC na zachodzie ora południu, a na południowym zachodzie do 10-12oC.

Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego. Okresami nieco bardziej odczuwalny może być na północnym wschodzie i południu, tam porywy do 40 km/h, a w górach do 60-70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek (10/11.02.2022) przeważać będzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem, a początkowo także na południowym wschodzie.

W całym kraju możliwe są opady głównie deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie, południowym zachodzie i w górach opady deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach gór samego śniegu.

Najwięcej opadów na południu, wschodzie oraz w centrum.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 10/11.02.2022

Temperatura minimalna od -5-0oC w górach i 1-2oC na północy przez 2-3oC w większości regionów do 3-5oC na południu i południowym wschodzie.

Powieje umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Nieco mocniej początkowo wiać będzie w górach, tam porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W najbliższych dniach wystąpią burze. Gdzieniegdzie okażą się gwałtowne

Typowo letnie wartości temperatury już zapanowały na dobre w naszym kraju, bowiem doświadczamy obecnie gorących dni, a w najbliższym okresie wystąpi też dość dużo solidnych upałów. Najsilniejsze ocieplenie przewidujemy na sam początek …

Prognoza pogody na tydzień 13-19.06.2022. Zmienna temperatura. Pojawią się burze

Aktualnie doświadczamy bardzo ciepłej i dość spokojnej aury, choć jak się okazuje, nowy tydzień już od samego początku przyniesie poważne zmiany w postaci ochłodzenia oraz burz. Jednak następnie znów zacznie się ocieplać, …

Pogoda. Chłodny weekend z przelotnym deszczem i lokalnymi burzami

W weekend pozostaniemy w zasięgu płytkiego ośrodka niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Dopiero w niedziele zacznie się stopniowo zaznaczać wpływ rozległego wyżu znad północnego Atlantyku. Zarówno w pierwszy, jak i w …

Pogoda na poniedziałek. Chłodny front przejdzie nad Polską. W wielu regionach wystąpią burze

Po dość pogodnej niedzieli z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu oraz słabymi burzami w poniedziałek (13.06.2022) czeka nas większe załamanie pogody. Na pofalowanym froncie, który będzie przebiegał nad krajem rozwinie się z zafalowania …