Pogoda na czwartek. Przed nami bardzo ciepły dzień. Wszędzie możliwe opady deszczu

Nad krajem w dniu jutrzejszym przebiegał będzie pofalowany front związany z rozległym wielocentrycznym ośrodkiem niżowym z centrami nad Morzem Północnymi i Norweskim.

Dodatkowo nad pograniczem Polski i Niemiec w rejonie Pomorza Zachodniego znajdzie się niż powstały z zafalowania na froncie. Napływać będzie ciepłe i zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 10.02.2022, 12:00 UTC

Czwartek (10.02.2022) rozpocznie się dominacją chmur, rozpogodzenia możliwe są na północnym wschodzie i na południu.

W pasie od Lubelszczyzny po Ziemię Lubuską miejscami wystąpią opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal dużo chmur, większe rozpogodzenia pojawią się na południu oraz w centrum. Na zachodzie, północy i wschodzie dużo opadów deszczu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 10.02.2022

Temperatura wzrośnie do 4-6oC na północy i północnym wschodzie, 6-7oC na wschodzie, 8-9oC w głębi kraju, 9-10oC na zachodzie ora południu, a na południowym zachodzie do 10-12oC.

Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego. Okresami nieco bardziej odczuwalny może być na północnym wschodzie i południu, tam porywy do 40 km/h, a w górach do 60-70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek (10/11.02.2022) przeważać będzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem, a początkowo także na południowym wschodzie.

W całym kraju możliwe są opady głównie deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie, południowym zachodzie i w górach opady deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach gór samego śniegu.

Najwięcej opadów na południu, wschodzie oraz w centrum.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 10/11.02.2022

Temperatura minimalna od -5-0oC w górach i 1-2oC na północy przez 2-3oC w większości regionów do 3-5oC na południu i południowym wschodzie.

Powieje umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Nieco mocniej początkowo wiać będzie w górach, tam porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 18-24.09.2023. Duże wahania temperatury i możliwe burze

W nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpią spore wahania temperatury, a także ulewy i miejscami burze. W najcieplejsze dni lokalnie może być w pobliżu 30oC. W poniedziałek (18.09.2023) rano dużo chmur …

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …

Prognoza na tydzień 04-10.09.2023. Powrót letniej pogody. Wystąpi upał?

Po ochłodzeniu na przełomie sierpnia i września w kolejnych dniach czeka nas powrót prawdziwie letniej aury. Temperatury będą wysokie, a na niebie dominować będzie słońce. Opadów będzie niewiele. Mimo, że wraz z …

Pogoda na tydzień 11-17.09.2023. Nadchodzą zmiany. Pojawią się opady i burze

W nadchodzącym tygodniu czekają nas zmiany w pogodzie. Pojawi się nieco więcej chmur i opadów, wystąpią też wahania temperatury. Tylko na początku tygodnia utrzyma się jeszcze pogodna aura i gorąco. W poniedziałek …