Pogoda na czwartek. Przed nami bardzo ciepły dzień. Wszędzie możliwe opady deszczu

Nad krajem w dniu jutrzejszym przebiegał będzie pofalowany front związany z rozległym wielocentrycznym ośrodkiem niżowym z centrami nad Morzem Północnymi i Norweskim.

Dodatkowo nad pograniczem Polski i Niemiec w rejonie Pomorza Zachodniego znajdzie się niż powstały z zafalowania na froncie. Napływać będzie ciepłe i zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 10.02.2022, 12:00 UTC

Czwartek (10.02.2022) rozpocznie się dominacją chmur, rozpogodzenia możliwe są na północnym wschodzie i na południu.

W pasie od Lubelszczyzny po Ziemię Lubuską miejscami wystąpią opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal dużo chmur, większe rozpogodzenia pojawią się na południu oraz w centrum. Na zachodzie, północy i wschodzie dużo opadów deszczu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 10.02.2022

Temperatura wzrośnie do 4-6oC na północy i północnym wschodzie, 6-7oC na wschodzie, 8-9oC w głębi kraju, 9-10oC na zachodzie ora południu, a na południowym zachodzie do 10-12oC.

Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora zachodniego. Okresami nieco bardziej odczuwalny może być na północnym wschodzie i południu, tam porywy do 40 km/h, a w górach do 60-70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek (10/11.02.2022) przeważać będzie zachmurzenie całkowite, rozpogodzenia nad morzem, a początkowo także na południowym wschodzie.

W całym kraju możliwe są opady głównie deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie, południowym zachodzie i w górach opady deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach gór samego śniegu.

Najwięcej opadów na południu, wschodzie oraz w centrum.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 10/11.02.2022

Temperatura minimalna od -5-0oC w górach i 1-2oC na północy przez 2-3oC w większości regionów do 3-5oC na południu i południowym wschodzie.

Powieje umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Nieco mocniej początkowo wiać będzie w górach, tam porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …