Pogoda na kolejne dni. Nadchodzi powrót silnego wiatru. Pojawią się też opady mieszane

Na pogodę nad naszym krajem wciąż wpływają niże atmosferyczne, które przemieszczają się z zachodu na wschód. Przynosi to niestabilną aurę, która często ulega zmianie.

Taki stan rzeczy będzie miał miejsce również w kolejnych dniach, więc na trwałą poprawę pogody nie ma na razie szans.

Aktualna sytuacja baryczna

W środę (02.02.2022) od rana wszędzie będzie bardzo pochmurnie. Jedynie na zachodzie mogą pojawić się symboliczne przejaśnienia. Ponadto niemal wszędzie wystąpią opady mieszane. Na wschodzie, południu i na północnym zachodzie dominować będzie śnieg, a w centrum deszcz.

Spodziewane zachmurzenie i opady w godzinach porannych

Popołudniu niewiele się zmieni. Wciąż w wielu miejscach przelotnie będzie padać śnieg i deszcz, a rozkład opadów mieszanych zbytnio się nie zmieni. Jedynie na północy wystąpią już wyraźne przejaśnienia, choć nie będzie ich dużo.

Spodziewane zachmurzenie i opady w godzinach porannych

W ten dzień wszędzie powieje silny wiatr. Wiatromierze zarejestrują wartości podmuchów wiatru dochodzące do 40-60 km/h na wschodzie, do 50-70 km/h w centrum oraz do 60-80 km/h na zachodzie.

Maksymalne porywy wiatru w środę nad ranem

Najsilniej wiać będzie bardzo wczesnym ranem, a z biegiem godzin wiatr będzie słabnąć i już wieczorem nigdzie nie przekroczy 60 km/h.

Temperatura maksymalna w środę, 2 lutego

Temperatura maksymalna nie będzie zbyt zróżnicowana. Na wschodzie termometry wskażą około 0-2oC, w centrum 1-3oC i na zachodzie 1-4oC. Tak więc, we wschodniej części kraju, pokrywa się zwiększy i lokalnie będzie przekraczać 10 cm.

Noc ze środy na czwartek (02/03.02.2022) będzie już spokojniejsza. Wiatr ucichnie i tylko na południowym wschodzie powieje 30-40 km/h. Przejaśnienia pojawią się na większym obszarze kraju, a opady osłabną. Padać będzie już tylko śnieg, ale miejscowo i przelotnie.

Spodziewane opady i zachmurzenie w nocy

Spadek temperatury będzie znaczny. Na północnym wschodzie Polski prognozujemy minimalnie od -11oC do -6oC, na wschodzie od -7oC do -3oC, w centrum od -5oC do -1oC i na zachodzie od -2oC do 1oC.

Temperatura minimalna w nocy

Czwartek (03.02.2022) przyniesie kolejną porcję opadów, choć wiatr już nie będzie silny. Rano padać będzie głównie na zachodzie i będzie to przeważnie deszcz.

Opady i zachmurzenie nad ranem

Śnieg popada w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu Gdańskim, a lokalnie także na pozostałym obszarze.

Opady i zachmurzenie w godzinach popołudniowych

Opady będą przemieszczać się w kierunku południowego wschodu, a deszcz przejdzie w śnieg. Popołudniu głównie sypać będzie na południu. Ponadto na północy kraju wystąpią już bardzo duże przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w czwartek, 3 lutego

Temperatura tym razem będzie znacznie bardziej zróżnicowana. Spodziewamy się maksymalnie od -2oC do 0oC na wschodzie, od 0oC do 2oC w centrum oraz od 2oC do 5oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …

Prognoza pogody na tydzień 05-11.12.2022. Dynamiczna aura i sporo opadów

W nowym tygodniu czekają nas zmiany. Pogoda stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna. Często doświadczymy sporych wahań temperatury. Częściej będą występować opady zarówno śniegu, jak i deszczu, a nad morzem możliwe będą burze. …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …