Pogoda na kolejne dni. Nadchodzi powrót silnego wiatru. Pojawią się też opady mieszane

Na pogodę nad naszym krajem wciąż wpływają niże atmosferyczne, które przemieszczają się z zachodu na wschód. Przynosi to niestabilną aurę, która często ulega zmianie.

Taki stan rzeczy będzie miał miejsce również w kolejnych dniach, więc na trwałą poprawę pogody nie ma na razie szans.

Aktualna sytuacja baryczna

W środę (02.02.2022) od rana wszędzie będzie bardzo pochmurnie. Jedynie na zachodzie mogą pojawić się symboliczne przejaśnienia. Ponadto niemal wszędzie wystąpią opady mieszane. Na wschodzie, południu i na północnym zachodzie dominować będzie śnieg, a w centrum deszcz.

Spodziewane zachmurzenie i opady w godzinach porannych

Popołudniu niewiele się zmieni. Wciąż w wielu miejscach przelotnie będzie padać śnieg i deszcz, a rozkład opadów mieszanych zbytnio się nie zmieni. Jedynie na północy wystąpią już wyraźne przejaśnienia, choć nie będzie ich dużo.

Spodziewane zachmurzenie i opady w godzinach porannych

W ten dzień wszędzie powieje silny wiatr. Wiatromierze zarejestrują wartości podmuchów wiatru dochodzące do 40-60 km/h na wschodzie, do 50-70 km/h w centrum oraz do 60-80 km/h na zachodzie.

Maksymalne porywy wiatru w środę nad ranem

Najsilniej wiać będzie bardzo wczesnym ranem, a z biegiem godzin wiatr będzie słabnąć i już wieczorem nigdzie nie przekroczy 60 km/h.

Temperatura maksymalna w środę, 2 lutego

Temperatura maksymalna nie będzie zbyt zróżnicowana. Na wschodzie termometry wskażą około 0-2oC, w centrum 1-3oC i na zachodzie 1-4oC. Tak więc, we wschodniej części kraju, pokrywa się zwiększy i lokalnie będzie przekraczać 10 cm.

Noc ze środy na czwartek (02/03.02.2022) będzie już spokojniejsza. Wiatr ucichnie i tylko na południowym wschodzie powieje 30-40 km/h. Przejaśnienia pojawią się na większym obszarze kraju, a opady osłabną. Padać będzie już tylko śnieg, ale miejscowo i przelotnie.

Spodziewane opady i zachmurzenie w nocy

Spadek temperatury będzie znaczny. Na północnym wschodzie Polski prognozujemy minimalnie od -11oC do -6oC, na wschodzie od -7oC do -3oC, w centrum od -5oC do -1oC i na zachodzie od -2oC do 1oC.

Temperatura minimalna w nocy

Czwartek (03.02.2022) przyniesie kolejną porcję opadów, choć wiatr już nie będzie silny. Rano padać będzie głównie na zachodzie i będzie to przeważnie deszcz.

Opady i zachmurzenie nad ranem

Śnieg popada w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu Gdańskim, a lokalnie także na pozostałym obszarze.

Opady i zachmurzenie w godzinach popołudniowych

Opady będą przemieszczać się w kierunku południowego wschodu, a deszcz przejdzie w śnieg. Popołudniu głównie sypać będzie na południu. Ponadto na północy kraju wystąpią już bardzo duże przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w czwartek, 3 lutego

Temperatura tym razem będzie znacznie bardziej zróżnicowana. Spodziewamy się maksymalnie od -2oC do 0oC na wschodzie, od 0oC do 2oC w centrum oraz od 2oC do 5oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …

Pogoda na tydzień 18-24.09.2023. Duże wahania temperatury i możliwe burze

W nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpią spore wahania temperatury, a także ulewy i miejscami burze. W najcieplejsze dni lokalnie może być w pobliżu 30oC. W poniedziałek (18.09.2023) rano dużo chmur …

Prognoza na tydzień 04-10.09.2023. Powrót letniej pogody. Wystąpi upał?

Po ochłodzeniu na przełomie sierpnia i września w kolejnych dniach czeka nas powrót prawdziwie letniej aury. Temperatury będą wysokie, a na niebie dominować będzie słońce. Opadów będzie niewiele. Mimo, że wraz z …

Pogoda na tydzień 11-17.09.2023. Nadchodzą zmiany. Pojawią się opady i burze

W nadchodzącym tygodniu czekają nas zmiany w pogodzie. Pojawi się nieco więcej chmur i opadów, wystąpią też wahania temperatury. Tylko na początku tygodnia utrzyma się jeszcze pogodna aura i gorąco. W poniedziałek …