Pogoda na kolejne dni. Nadchodzi powrót silnego wiatru. Pojawią się też opady mieszane

Na pogodę nad naszym krajem wciąż wpływają niże atmosferyczne, które przemieszczają się z zachodu na wschód. Przynosi to niestabilną aurę, która często ulega zmianie.

Taki stan rzeczy będzie miał miejsce również w kolejnych dniach, więc na trwałą poprawę pogody nie ma na razie szans.

Aktualna sytuacja baryczna

W środę (02.02.2022) od rana wszędzie będzie bardzo pochmurnie. Jedynie na zachodzie mogą pojawić się symboliczne przejaśnienia. Ponadto niemal wszędzie wystąpią opady mieszane. Na wschodzie, południu i na północnym zachodzie dominować będzie śnieg, a w centrum deszcz.

Spodziewane zachmurzenie i opady w godzinach porannych

Popołudniu niewiele się zmieni. Wciąż w wielu miejscach przelotnie będzie padać śnieg i deszcz, a rozkład opadów mieszanych zbytnio się nie zmieni. Jedynie na północy wystąpią już wyraźne przejaśnienia, choć nie będzie ich dużo.

Spodziewane zachmurzenie i opady w godzinach porannych

W ten dzień wszędzie powieje silny wiatr. Wiatromierze zarejestrują wartości podmuchów wiatru dochodzące do 40-60 km/h na wschodzie, do 50-70 km/h w centrum oraz do 60-80 km/h na zachodzie.

Maksymalne porywy wiatru w środę nad ranem

Najsilniej wiać będzie bardzo wczesnym ranem, a z biegiem godzin wiatr będzie słabnąć i już wieczorem nigdzie nie przekroczy 60 km/h.

Temperatura maksymalna w środę, 2 lutego

Temperatura maksymalna nie będzie zbyt zróżnicowana. Na wschodzie termometry wskażą około 0-2oC, w centrum 1-3oC i na zachodzie 1-4oC. Tak więc, we wschodniej części kraju, pokrywa się zwiększy i lokalnie będzie przekraczać 10 cm.

Noc ze środy na czwartek (02/03.02.2022) będzie już spokojniejsza. Wiatr ucichnie i tylko na południowym wschodzie powieje 30-40 km/h. Przejaśnienia pojawią się na większym obszarze kraju, a opady osłabną. Padać będzie już tylko śnieg, ale miejscowo i przelotnie.

Spodziewane opady i zachmurzenie w nocy

Spadek temperatury będzie znaczny. Na północnym wschodzie Polski prognozujemy minimalnie od -11oC do -6oC, na wschodzie od -7oC do -3oC, w centrum od -5oC do -1oC i na zachodzie od -2oC do 1oC.

Temperatura minimalna w nocy

Czwartek (03.02.2022) przyniesie kolejną porcję opadów, choć wiatr już nie będzie silny. Rano padać będzie głównie na zachodzie i będzie to przeważnie deszcz.

Opady i zachmurzenie nad ranem

Śnieg popada w Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu Gdańskim, a lokalnie także na pozostałym obszarze.

Opady i zachmurzenie w godzinach popołudniowych

Opady będą przemieszczać się w kierunku południowego wschodu, a deszcz przejdzie w śnieg. Popołudniu głównie sypać będzie na południu. Ponadto na północy kraju wystąpią już bardzo duże przejaśnienia.

Temperatura maksymalna w czwartek, 3 lutego

Temperatura tym razem będzie znacznie bardziej zróżnicowana. Spodziewamy się maksymalnie od -2oC do 0oC na wschodzie, od 0oC do 2oC w centrum oraz od 2oC do 5oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 18-24.07.2022. Wraca silny upał i dużo słońca. Burze tylko lokalnie

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Do kraju zacznie napływać gorące zwrotnikowe powietrze.  W wielu regionach zrobi się upalnie, będzie też mniej opadów, a także więcej pogodnego nieba. Poniedziałek …

Prognoza pogody na tydzień 01-07.08.2022. Nadchodzi spore ocieplenie. Opadów niewiele

Po weekendzie, który w znacznej części kraju zapisał się jako chłodny i deszczowy, a miejscami także burzowy, w nowym tygodniu czeka nas duże ocieplenie. W wielu miejscach zrobi się gorąco i upalnie. …

Przed nami rześka pogoda. Pojawią się też opady deszczu i lokalne burze z gradem

Już za kilka dni czeka nas kolejna bardzo silna fala upałów, podczas której w wielu miejscach temperatura wzrośnie powyżej 35oC. Zanim jednak to się stanie, doświadczymy dość chłodnej pogody oraz przelotnych opadów …

Uwaga! W sobotę i niedzielę przez Polskę przejdą ulewy. Możliwe zalania i podtopienia

W tym roku pogoda z pewnością daje się we znaki na różne sposoby. W styczniu i lutym mieliśmy do czynienia z wieloma bardzo silnymi wichurami, a nawet liniami szkwału. Tegoroczna zima przyniosła …