Pogoda na niedzielę, 13 lutego. Przed nami słoneczny dzień. Temperatura do 7 stopni

Obszar kraju w dniu jutrzejszym będzie w zasięgu rozległego ośrodka wyżowego z centrum nad w rejonie Morza Czarnego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 13.02.2022

W niedzielę (13.02.2022) przez cały dzień na niebie dominować będzie słońce i zobaczymy tylko trochę chmur piętra wysokiego, a miejscami także kłębiastych. Nieco większe zachmurzenie tylko w Sudetach. Nigdzie nie będzie padać.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 13.02.2022

Na termometrach zobaczymy -1-0oC w górach, 2-4oC na wschodzie, 4-5oC w większości regionów do 6-7oC.

Wiał będzie umiarkowany, okresami nieco silniejszy południowo zachodni wiatr, w większości regionów porywy do 40 km/h, na południu do 50 km/h, w Karpatach do 50-60 km/h, a w Sudetach do 80-90 km/h.

Noc z niedzieli na poniedziałek (13/14.02.2022) przyniesie niewiele chmur na niebie, tylko na północy i miejscami na południu nieco więcej chmur. Nigdzie nie będzie padać.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 13/14.02.2022

Temperatura minimalna od -7-(-4)oC na krańcach południowych i -1-0 w głębi regionów południowych oraz na wschodzie przez 0oC w głębi kraju do 0-1oC na zachodzie i północy, a nad morzem do 2-3oC.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. Bardziej odczuwalny będzie w górach, porywy do 50-60 km/h w Karpatach, a w Sudetach do 70-80 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …