Pogoda na niedzielę, 13 lutego. Przed nami słoneczny dzień. Temperatura do 7 stopni

Obszar kraju w dniu jutrzejszym będzie w zasięgu rozległego ośrodka wyżowego z centrum nad w rejonie Morza Czarnego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 13.02.2022

W niedzielę (13.02.2022) przez cały dzień na niebie dominować będzie słońce i zobaczymy tylko trochę chmur piętra wysokiego, a miejscami także kłębiastych. Nieco większe zachmurzenie tylko w Sudetach. Nigdzie nie będzie padać.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 13.02.2022

Na termometrach zobaczymy -1-0oC w górach, 2-4oC na wschodzie, 4-5oC w większości regionów do 6-7oC.

Wiał będzie umiarkowany, okresami nieco silniejszy południowo zachodni wiatr, w większości regionów porywy do 40 km/h, na południu do 50 km/h, w Karpatach do 50-60 km/h, a w Sudetach do 80-90 km/h.

Noc z niedzieli na poniedziałek (13/14.02.2022) przyniesie niewiele chmur na niebie, tylko na północy i miejscami na południu nieco więcej chmur. Nigdzie nie będzie padać.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 13/14.02.2022

Temperatura minimalna od -7-(-4)oC na krańcach południowych i -1-0 w głębi regionów południowych oraz na wschodzie przez 0oC w głębi kraju do 0-1oC na zachodzie i północy, a nad morzem do 2-3oC.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. Bardziej odczuwalny będzie w górach, porywy do 50-60 km/h w Karpatach, a w Sudetach do 70-80 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 23-29.05.2022. Dość niskie temperatury i sporo opadów deszczu

W nowym tygodniu czeka nas zupełnie odmienna pogoda niż w ostatnim czasie. Władze w pogodzie przejmą ośrodki niżowe, które sprowadzać będą częste opady deszczu. Miejscami wystąpić mogą burze. Temperatury natomiast będą co …

Nadchodzące dni z dość wysoką temperaturą. Miejscami przejdą jednak burze z gradem

W dalszym ciągu na pogodę w Polsce oddziałuje wyż atmosferyczny, którego centrum znajduje się aktualnie w okolicach Litwy. Jednak już w czwartek nad nasz kraj od południa przemieści się niż, dzięki któremu …

Prognoza długoterminowa. Możliwy upał, a potem silne burze i znaczne ochłodzenie

Sezon burzowy w naszym kraju stopniowo nabiera rozpędu, choć i tak względem poprzednich lat, burz jest mało. Jak się okazuje, już za kilka dni prawdopodobnie czeka nas kolejny incydent z silnymi zjawiskami …

Prognoza pogody na tydzień 02-08.05.2022. Dość wysokie temperatury i coraz więcej burz

Tegoroczny weekend majowy mija pod znakiem bardzo słonecznej oraz dość ciepłej aury. Jak się okazuje, również pierwszy tydzień tego miesiąca przyniesie ładną pogodę, choć gdzieniegdzie pojawią się zjawiska burzowe. Ponadto temperatura w …