Pogoda na niedzielę. Na niebie dużo słońca, tylko lokalnie możliwy deszcz. Temperatura do 23 stopni

Polska w niedzielę (04.09.2022) pozostawać będzie w zasięgu wału wyżowego. W dniu jutrzejszym rozciągał będzie się on od Północnego Atlantyku przez Skandynawię po Bałkany i Morze Czarne.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 04.09.2022, 12:00 UTC

Nad regiony północne napływać będzie powietrze arktyczne morskie, a nad pozostałą część kraju nieco łagodniejsze polarne o cechach morskich.

Dzień rozpocznie się dominacją chmur na niebie, więcej pogodnego nieba tylko na północy oraz w centrum.

Na Lubelszczyźnie i Mazowszu rozwinął się mgły, które szybko zanikną. Na krańcach południowych przelotne opady deszczu.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 04.09.2022, 6:00, źródło: mapy.meteo.pl

W kolejnych godzinach na południu utrzyma się duże zachmurzenie, a im dalej na północ tym więcej pogodnego nieba. Na Górnym Śląsku i w Małopolsce przelotne opady deszczu.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 04.09.2022, 14:00, źródło: mapy.meteo.pl

Na termometrach zobaczymy 16-21oC na północy, północnym wschodzie, a także na Dolnym Śląsku i w Małopolsce, 21-22oC w większości regionów oraz 22-23oC na zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora wschodniego.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 04.09.2022

Noc z niedzieli na poniedziałek (04/0.09.2022) z dominacją chmur na zachodzie i południu, na pozostałym obszarze kraju dużo pogodnego nieba.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 04.09.2022, 23:00, źródło: mapy.meteo.pl

W pierwszej części nocy na terenie Tatr zanikające przelotne opady deszczu. Na północy i południu lokalnie rozwiną się mgły.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 04/05.2022

Temperatura minimalna od 6-7oC na północnym wschodzie oraz 7-9oC na północy i wschodzie przez 9-11oC w centrum, a także 11-12oC na zachodzie do 12-15oC na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków wschodnich.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 05-11.09.2022. Od środy duże zmiany. Wrócą opady deszczu i burze

Po ostatnich dniach z dominacją stabilnej, wyżowej aury w kolejnych dniach rozpoczną się zmiany w pogodzie. Władzę nad pogodą przejmą niże, które sprowadzą wahania temperatury, a także częste opady deszczu. Lokalnie możliwe …

Prognoza pogody na tydzień 19-25.09.2022. Zimno i sporo przelotnego deszczu

W nadchodzącym tygodniu władzę nad pogodą będą sprawować układy niżowe, które zapewnią częste opady deszczu i będą ściągać chłodne powietrze. Dopiero pod koniec tygodnia czekają nas zmiany, zrobi się cieplej, a opadów …

Prognoza długoterminowa. Przed nami chłodny i deszczowy okres. Czy wrócą jeszcze wysokie temperatury?

Pierwsza dekada września zapisała się w postaci dość rześkiej oraz gdzieniegdzie burzowej aury. Ponadto na sam jej koniec w wielu rejonach doświadczamy silnych opadów deszczu. Jak się okazuje, ze względu na obecność …

Pogoda. W czwartek i piątek kolejne opady deszczu oraz burze

W czwartek na pogodę w kraju będzie miał nadal wspomniany w poprzedniej prognozie wielocentryczny niż obejmujący swym zasięgiem większą część kontynentu. Natomiast w nocy z czwartku na piątek okresowo zaznaczy się wpływ …