Pogoda na niedzielę. Znów silny upał do 36 stopni. Na zachodzie pojawią się burze

Za nami kolejny upalny dzień. W niedziele większych zmian nie będzie. Nadal upalnie i z lokalnymi burzami. Obszar kraju pozostawał będzie w zasięgu ośrodka wyżowego znad wschodniej Europy. Nad większość regionów napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad zachodnie zwrotnikowe.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 20.06.2021, 12 UTC, źródło dwd.de

Niedziela (20.06.2021) przywita nas dominacją pogodnego nieba. W wielu miejscach może być bezchmurnie, tylko lokalnie trochę niegroźnych chmur.

Po południu przybędzie nieco chmur, głównie na zachodzie, wschodzie i tam oraz w górach mogą rozwinąć się burze. We wschodniej części kraju i górach będą to pojedyncze izolowane i nietrwałe komórki. W czasie ich trwanie możliwe są ulewne opady deszczu do 20 mm, opady drobnego gradu do około 1-2 cm, a także wiatr do 50-60 km/h.

W zachodniej części kraju warunki będą nieco lepsze. Pojawi się dość silna zbieżność wiatru, która może się przyczynić do nieco lepszej organizacji burz. Na tym obszarze zjawiskom burzowym mogą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 20 mm, opady gradu do 3 cm oraz wiatr do 80 km/h.

Na termometrach zobaczymy 30-32oC na wschodzie, a także na północnym i południowym wschodzie, 32-33oC w centrum oraz 34-36oC na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego.

W nocy (20/21.06.2021) miejscami na wschodzie i zachodzie pojawić będą się chmury i tam też możliwe są zanikające burze.

Temperatura minimalna od 15-16oC na południu i 16-17oC na wschodzie przez 17-18oC w większości regionów do 18-20oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …