Pogoda na niedzielę. Znów silny upał do 36 stopni. Na zachodzie pojawią się burze

Za nami kolejny upalny dzień. W niedziele większych zmian nie będzie. Nadal upalnie i z lokalnymi burzami. Obszar kraju pozostawał będzie w zasięgu ośrodka wyżowego znad wschodniej Europy. Nad większość regionów napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad zachodnie zwrotnikowe.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 20.06.2021, 12 UTC, źródło dwd.de

Niedziela (20.06.2021) przywita nas dominacją pogodnego nieba. W wielu miejscach może być bezchmurnie, tylko lokalnie trochę niegroźnych chmur.

Po południu przybędzie nieco chmur, głównie na zachodzie, wschodzie i tam oraz w górach mogą rozwinąć się burze. We wschodniej części kraju i górach będą to pojedyncze izolowane i nietrwałe komórki. W czasie ich trwanie możliwe są ulewne opady deszczu do 20 mm, opady drobnego gradu do około 1-2 cm, a także wiatr do 50-60 km/h.

W zachodniej części kraju warunki będą nieco lepsze. Pojawi się dość silna zbieżność wiatru, która może się przyczynić do nieco lepszej organizacji burz. Na tym obszarze zjawiskom burzowym mogą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 20 mm, opady gradu do 3 cm oraz wiatr do 80 km/h.

Na termometrach zobaczymy 30-32oC na wschodzie, a także na północnym i południowym wschodzie, 32-33oC w centrum oraz 34-36oC na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego.

W nocy (20/21.06.2021) miejscami na wschodzie i zachodzie pojawić będą się chmury i tam też możliwe są zanikające burze.

Temperatura minimalna od 15-16oC na południu i 16-17oC na wschodzie przez 17-18oC w większości regionów do 18-20oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 18-24.10.2021

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Będzie zarówno duże ocieplenie, ale też pod koniec tygodnia nadejdzie silne ochłodzenie. Opady deszczu będą występować znacznie częściej niż dotychczas. Poniedziałek (18.10.2021) przywita nas dominacją …

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …

Pogoda na wtorek. Chłodny dzień i zimna noc. Miejscami przelotnie popada

We wtorek obszar kraju będzie się znajdował pomiędzy ośrodkiem niżowym znad wschodniej części kontynentu a rozległym wyżem znajdującym się nad Atlantykiem. Takie ułożenie ośrodków barycznych sprawi, że napływać powietrze arktyczne morskie. Wtorek …

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …