Pogoda na niedzielę. Znów silny upał do 36 stopni. Na zachodzie pojawią się burze

Za nami kolejny upalny dzień. W niedziele większych zmian nie będzie. Nadal upalnie i z lokalnymi burzami. Obszar kraju pozostawał będzie w zasięgu ośrodka wyżowego znad wschodniej Europy. Nad większość regionów napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad zachodnie zwrotnikowe.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 20.06.2021, 12 UTC, źródło dwd.de

Niedziela (20.06.2021) przywita nas dominacją pogodnego nieba. W wielu miejscach może być bezchmurnie, tylko lokalnie trochę niegroźnych chmur.

Po południu przybędzie nieco chmur, głównie na zachodzie, wschodzie i tam oraz w górach mogą rozwinąć się burze. We wschodniej części kraju i górach będą to pojedyncze izolowane i nietrwałe komórki. W czasie ich trwanie możliwe są ulewne opady deszczu do 20 mm, opady drobnego gradu do około 1-2 cm, a także wiatr do 50-60 km/h.

W zachodniej części kraju warunki będą nieco lepsze. Pojawi się dość silna zbieżność wiatru, która może się przyczynić do nieco lepszej organizacji burz. Na tym obszarze zjawiskom burzowym mogą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 20 mm, opady gradu do 3 cm oraz wiatr do 80 km/h.

Na termometrach zobaczymy 30-32oC na wschodzie, a także na północnym i południowym wschodzie, 32-33oC w centrum oraz 34-36oC na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego.

W nocy (20/21.06.2021) miejscami na wschodzie i zachodzie pojawić będą się chmury i tam też możliwe są zanikające burze.

Temperatura minimalna od 15-16oC na południu i 16-17oC na wschodzie przez 17-18oC w większości regionów do 18-20oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na wtorek, 6 lipca. Bardzo słoneczny i gorący dzień. Słabe burze na krańcach wschodnich

Polska we wtorek dostanie się pod wpływ układu wysokiego ciśnienia, jedynie na krańcach zachodnich zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Przed nami bardzo słoneczny i upalny dzień. Niewielkie burze możliwe będą tylko na …

Prognoza burz na środę 30.06.2021 i noc 30.06/01.07.2021

Przed nami kolejny dzień z burzami w tym roku. Po burzowej nocy i poranku zjawiska prognozowane są na wschodzie i północy Polski. Mogą być gwałtowne, z opadami większego gradu i porywistym wiatrem. …

Nadciąga kolejna fala upałów do Polski. Nawet 36 stopni w cieniu, a później bardzo silne burze

Początek lipca przyniósł w naszym kraju spokojniejszą pogodę i wytchnienie od upałów. Taki stan rzeczy nie potrwa jednak zbyt długo, ponieważ już od wtorku w kraju zacznie robić się upalnie. Upałowi towarzyszyć …

Niebezpieczne prognozy na środę. Przed nami kolejny silny incydent burzowy. Możliwy bardzo duży grad

Trzeba przyznać, że tegoroczny sezon burzowy od czerwca przynosi naprawdę wiele dni z burzami. Do tego zjawiska są gwałtowne i powodują znaczne szkody w wielu regionach Polski. Pogoda szykuje nam kolejny bardzo …