Pogoda na niedzielę. Znów silny upał do 36 stopni. Na zachodzie pojawią się burze

Za nami kolejny upalny dzień. W niedziele większych zmian nie będzie. Nadal upalnie i z lokalnymi burzami. Obszar kraju pozostawał będzie w zasięgu ośrodka wyżowego znad wschodniej Europy. Nad większość regionów napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad zachodnie zwrotnikowe.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 20.06.2021, 12 UTC, źródło dwd.de

Niedziela (20.06.2021) przywita nas dominacją pogodnego nieba. W wielu miejscach może być bezchmurnie, tylko lokalnie trochę niegroźnych chmur.

Po południu przybędzie nieco chmur, głównie na zachodzie, wschodzie i tam oraz w górach mogą rozwinąć się burze. We wschodniej części kraju i górach będą to pojedyncze izolowane i nietrwałe komórki. W czasie ich trwanie możliwe są ulewne opady deszczu do 20 mm, opady drobnego gradu do około 1-2 cm, a także wiatr do 50-60 km/h.

W zachodniej części kraju warunki będą nieco lepsze. Pojawi się dość silna zbieżność wiatru, która może się przyczynić do nieco lepszej organizacji burz. Na tym obszarze zjawiskom burzowym mogą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 20 mm, opady gradu do 3 cm oraz wiatr do 80 km/h.

Na termometrach zobaczymy 30-32oC na wschodzie, a także na północnym i południowym wschodzie, 32-33oC w centrum oraz 34-36oC na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego.

W nocy (20/21.06.2021) miejscami na wschodzie i zachodzie pojawić będą się chmury i tam też możliwe są zanikające burze.

Temperatura minimalna od 15-16oC na południu i 16-17oC na wschodzie przez 17-18oC w większości regionów do 18-20oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Upalny weekend. Na niebie dużo słońca. Burze wystąpią tylko miejscami na zachodzie kraju

W weekend obszar kraj znajdzie się pomiędzy ośrodkiem wyżowym znad północno wschodniej części Europy a głębokim niżem z rejonu Wysp Brytyjskich. Taki układ ośrodków barycznych sprawi, że do Polski napływać będzie gorące …

Prognoza długoterminowa. Coraz większa szansa na dość silny upał. Temperatura wzrośnie do 33 stopni?

Po bardzo ciepłej pogodzie nastąpiło dość znaczne ochłodzenie wraz z opadami i burzami. Obecność niżów atmosferycznych będą kształtować taką aurę jeszcze przez krótki czas, ale w drugiej części tygodnia do głosu dojdą …

Pogoda. Nadchodzą kolejne burze. Lokalnie będą gwałtowne

Obecnie obszar kraju jest pod wpływem ośrodka wyżowego z centrum ulokowanym nad południową częścią Morza Bałtyckiego. Jednak już dziś czekają nas zmiany w pogodzie, wprawdzie cały czas dominujący wpływ miał będzie wspomniany …

Prognoza na niedzielę i poniedziałek. Czeka nas gorąca pogoda, ale nad nasz kraj wkroczy front atmosferyczny

Póki co nad naszym krajem panuje ciepła oraz dość zmienna pod kątem zachmurzenia i opadów pogoda. Taka sytuacja będzie miała miejsce także w najbliższych dniach na skutek oddziaływania niżu barycznego, którego centrum …