Pogoda na piątek. Ciąg dalszy wichury i opadów deszczu. Porywy wiatru nawet do 100 km/h

Pogodę w kraju kształtuje obecnie głęboki, wielocentryczny ośrodek niżowy znad Skandynawii, który przynosi silny wiatr, opady deszczu, a miejscami także burze.

Również w piątek Polska będzie pod jego wpływem, lecz zacznie napływać już wyraźnie chłodniejsze powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 22.10.2021, 12 UTC

Piątek (22.10.2021) rozpocznie się zachmurzeniem dużym i umiarkowanym. Na wschodzie oraz północy przelotne opady deszczu, a na północy także krupy i drobnego gradu. Nad morzem możliwe są burze.

W kolejnych godzinach przybędzie chmur, tylko na południu sporo pogodnego nieba. Na północy i północnym zachodzie dużo opadów deszczu, a nad morzem burze w czasie, których możliwe są opady drobnego gradu i krupy.

Na termometrach zobaczymy 6-9oC na północy, 9-10oC w większości regionów, 10-11oC na południu, a na południowym wschodzie 12-13oC.

Powieje silny wiatr z sektora zachodniego, w porywach do 40-50 km/h na południu, 50-60 km/h w centrum, 70-80 km/h na zachodzie, północy i północnym wschodzie, do 100 km/h nad morzem, w górach do 70-80 km/h, w Tatrach do 90 km/h, a w ich szczytowych partiach do około 100 km/h.

W nocy z piątku na sobotę (22/23.10.2021) rozpogodzenia na przemian z chmurami. Będzie też sporo opadów deszczu, na północnym wschodzie lokalnie także deszcz ze śniegiem.

Temperatura minimalna wyniesie 4-5oC. Cieplej nad morzem 6-9oC. Wiatr z kierunków zachodnich, nie będzie już tak silny jak w dzień i osiągnie w porywach 40-50 km/h na południu, 50-60 km/h w głębi kraju, 60-70 km/h na północy.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Co nas czeka na przełomie listopada i grudnia?

Jak wspominaliśmy w poprzedniej prognozie w dniu wczorajszym i dzisiaj pojawiły się pierwsze opady śniegu, a w piątek czeka nas kolejny powiew zimy, tym razem poważniejszy, który będzie poprzedzony krótkim i niedużym …

Uwaga! Nadchodzą kolejne ulewy i śnieżyce, w górach silny wiatr

Po krótkiej poprawie pogody w niedzielę obszar kraju dostanie się pod wpływ kolejnego wydajnego opadowo ośrodka niżowego, który z rejonu Włoch przez centrum kraju będzie wędrował nad Białoruś. Napływać będzie powietrze polarne …

Prognoza długoterminowa. Czy do końca listopada spadnie śnieg?

Aktualnie nad naszym krajem panuje dość stabilna pogoda choć ze zmiennym zachmurzeniem. W dzień jest dość ciepło, jak na ten okres w roku, a chmury niemal nie generują opadów deszczu. Taki stan …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.11.2021

Obecnie jesteśmy pod wpływem kilku ośrodków barycznych. Między innymi niżu znad Europy Wschodniej oraz wyżu znad Skandynawii. Duża ilość niżów i wyżów w pobliżu przynoszą zmienną pogodę i taka też okaże się …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły