Pogoda na piątek. Czeka nas ciepły dzień. Na Pomorzu punktowo popada deszcz

Cały czas nad Europą dominują wyże atmosferyczne stacjonujące w okolicach Morza Północnego oraz Rosji. Stabilna pogoda wciąż więc trwa i póki co nie zapowiada się na większe zmiany. Jednak piątek przyniesie punktowy deszcz, więc chociaż w niektórych miejscach susza okaże się mniej dotkliwa.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (18.03.2022) od rana pochmurnie będzie wszystkich rejonach znajdujących się na zachodzie naszego kraju. Spora ilość chmur sięgnie w zasadzie całej zachodniej połowy Polski.

Co istotne, na północnym zachodzie lokalnie spadnie słaby deszcz. Nie będzie jednak silny, a stopniowo będzie dość szybko zanikał.

Zachmurzenie i opady nad ranem

Z biegiem godzin chmury będą wolno postępowały z zachodu na wschód, ale do końca dnia nie sięgną wschodnich obszarów. Deszcz na Pomorzu przestanie już we wczesnych godzinach popołudniowych. Warto zaznaczyć, że niebo okaże się mętne na skutek napływu pyłu saharyjskiego.

Zachmurzenie i opady popołudniu

Ponadto na wybrzeżu powieje wiatr dochodzący w podmuchach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wysokie wartości. Barometry wskażą bowiem od około 1039 hPa na zachodzie do aż 1043 hPa na wschodzie.

Temperatura maksymalna w piątek

Termometry wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą od 5-7oC na wschodzie przez 7-9oC w centrum do 9-12oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie lokalnie może być nieco cieplej.

W nocy z piątku na sobotę (18/19.03.2022) znów na północy Polski pojawi się miejscowy deszcz. Wciąż będzie dość słaby i zaniknie już do rana. Zachmurzenie powinno sięgnąć przeważający obszar kraju, choć na wschodzie okaże się co najwyżej małe.

Zachmurzenie i opady w nocy

Spadki temperatury okażą się bardzo nierównomierne, co będzie skutkiem różnego zachmurzenia. Na zachodzie będzie w postaci piętra niskiego, a na wschodzie w postaci piętra wysokiego.

Temperatura minimalna w nocy’

Termometry wskażą od -5oC do -1oC na wschodzie, od -2oC do 1oC w centrum oraz od 0oC do 3oC na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Prognoza pogody na tydzień 27.03-02.04.2023. Znaczne ochłodzenie. Pojawią się opady śniegu i przymrozki

Po okresie prawdziwie wiosennej aury, który zakończyły wczorajsze weekendowe burze, w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. W jego pierwszych dniach wyraźnie się ochłodzi, wystąpią też opady różnego rodzaju. Druga połowa tygodnia …