Pogoda na piątek. Czeka nas ciepły dzień. Na Pomorzu punktowo popada deszcz

Cały czas nad Europą dominują wyże atmosferyczne stacjonujące w okolicach Morza Północnego oraz Rosji. Stabilna pogoda wciąż więc trwa i póki co nie zapowiada się na większe zmiany. Jednak piątek przyniesie punktowy deszcz, więc chociaż w niektórych miejscach susza okaże się mniej dotkliwa.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (18.03.2022) od rana pochmurnie będzie wszystkich rejonach znajdujących się na zachodzie naszego kraju. Spora ilość chmur sięgnie w zasadzie całej zachodniej połowy Polski.

Co istotne, na północnym zachodzie lokalnie spadnie słaby deszcz. Nie będzie jednak silny, a stopniowo będzie dość szybko zanikał.

Zachmurzenie i opady nad ranem

Z biegiem godzin chmury będą wolno postępowały z zachodu na wschód, ale do końca dnia nie sięgną wschodnich obszarów. Deszcz na Pomorzu przestanie już we wczesnych godzinach popołudniowych. Warto zaznaczyć, że niebo okaże się mętne na skutek napływu pyłu saharyjskiego.

Zachmurzenie i opady popołudniu

Ponadto na wybrzeżu powieje wiatr dochodzący w podmuchach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wysokie wartości. Barometry wskażą bowiem od około 1039 hPa na zachodzie do aż 1043 hPa na wschodzie.

Temperatura maksymalna w piątek

Termometry wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą od 5-7oC na wschodzie przez 7-9oC w centrum do 9-12oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie lokalnie może być nieco cieplej.

W nocy z piątku na sobotę (18/19.03.2022) znów na północy Polski pojawi się miejscowy deszcz. Wciąż będzie dość słaby i zaniknie już do rana. Zachmurzenie powinno sięgnąć przeważający obszar kraju, choć na wschodzie okaże się co najwyżej małe.

Zachmurzenie i opady w nocy

Spadki temperatury okażą się bardzo nierównomierne, co będzie skutkiem różnego zachmurzenia. Na zachodzie będzie w postaci piętra niskiego, a na wschodzie w postaci piętra wysokiego.

Temperatura minimalna w nocy’

Termometry wskażą od -5oC do -1oC na wschodzie, od -2oC do 1oC w centrum oraz od 0oC do 3oC na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …