Pogoda na piątek. Czeka nas ciepły dzień. Na Pomorzu punktowo popada deszcz

Cały czas nad Europą dominują wyże atmosferyczne stacjonujące w okolicach Morza Północnego oraz Rosji. Stabilna pogoda wciąż więc trwa i póki co nie zapowiada się na większe zmiany. Jednak piątek przyniesie punktowy deszcz, więc chociaż w niektórych miejscach susza okaże się mniej dotkliwa.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (18.03.2022) od rana pochmurnie będzie wszystkich rejonach znajdujących się na zachodzie naszego kraju. Spora ilość chmur sięgnie w zasadzie całej zachodniej połowy Polski.

Co istotne, na północnym zachodzie lokalnie spadnie słaby deszcz. Nie będzie jednak silny, a stopniowo będzie dość szybko zanikał.

Zachmurzenie i opady nad ranem

Z biegiem godzin chmury będą wolno postępowały z zachodu na wschód, ale do końca dnia nie sięgną wschodnich obszarów. Deszcz na Pomorzu przestanie już we wczesnych godzinach popołudniowych. Warto zaznaczyć, że niebo okaże się mętne na skutek napływu pyłu saharyjskiego.

Zachmurzenie i opady popołudniu

Ponadto na wybrzeżu powieje wiatr dochodzący w podmuchach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wysokie wartości. Barometry wskażą bowiem od około 1039 hPa na zachodzie do aż 1043 hPa na wschodzie.

Temperatura maksymalna w piątek

Termometry wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą od 5-7oC na wschodzie przez 7-9oC w centrum do 9-12oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie lokalnie może być nieco cieplej.

W nocy z piątku na sobotę (18/19.03.2022) znów na północy Polski pojawi się miejscowy deszcz. Wciąż będzie dość słaby i zaniknie już do rana. Zachmurzenie powinno sięgnąć przeważający obszar kraju, choć na wschodzie okaże się co najwyżej małe.

Zachmurzenie i opady w nocy

Spadki temperatury okażą się bardzo nierównomierne, co będzie skutkiem różnego zachmurzenia. Na zachodzie będzie w postaci piętra niskiego, a na wschodzie w postaci piętra wysokiego.

Temperatura minimalna w nocy’

Termometry wskażą od -5oC do -1oC na wschodzie, od -2oC do 1oC w centrum oraz od 0oC do 3oC na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na tydzień 04-10.09.2023. Powrót letniej pogody. Wystąpi upał?

Po ochłodzeniu na przełomie sierpnia i września w kolejnych dniach czeka nas powrót prawdziwie letniej aury. Temperatury będą wysokie, a na niebie dominować będzie słońce. Opadów będzie niewiele. Mimo, że wraz z …

Pogoda na tydzień 18-24.09.2023. Duże wahania temperatury i możliwe burze

W nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpią spore wahania temperatury, a także ulewy i miejscami burze. W najcieplejsze dni lokalnie może być w pobliżu 30oC. W poniedziałek (18.09.2023) rano dużo chmur …

Pogoda na weekend. Nadchodzą zmiany. Pojawi się deszcz, a temperatura spadnie

W weekend czekają nas zmiany w pogodzie. Władzę nad pogodą początkowo przejmie ośrodek niżowy przemieszczający się znad Atlantyku nad Skandynawię, jednak już w niedzielę ponownie zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu, którego …

Bardzo ciepła środa i czwartek. Na termometrach nawet 28 stopni

W środę oraz czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dziś (27.09.2023) rano dużo chmur piętra niskiego na północy, w centrum i …