Pogoda na piątek. Czeka nas ciepły dzień. Na Pomorzu punktowo popada deszcz

Cały czas nad Europą dominują wyże atmosferyczne stacjonujące w okolicach Morza Północnego oraz Rosji. Stabilna pogoda wciąż więc trwa i póki co nie zapowiada się na większe zmiany. Jednak piątek przyniesie punktowy deszcz, więc chociaż w niektórych miejscach susza okaże się mniej dotkliwa.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (18.03.2022) od rana pochmurnie będzie wszystkich rejonach znajdujących się na zachodzie naszego kraju. Spora ilość chmur sięgnie w zasadzie całej zachodniej połowy Polski.

Co istotne, na północnym zachodzie lokalnie spadnie słaby deszcz. Nie będzie jednak silny, a stopniowo będzie dość szybko zanikał.

Zachmurzenie i opady nad ranem

Z biegiem godzin chmury będą wolno postępowały z zachodu na wschód, ale do końca dnia nie sięgną wschodnich obszarów. Deszcz na Pomorzu przestanie już we wczesnych godzinach popołudniowych. Warto zaznaczyć, że niebo okaże się mętne na skutek napływu pyłu saharyjskiego.

Zachmurzenie i opady popołudniu

Ponadto na wybrzeżu powieje wiatr dochodzący w podmuchach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie wysokie wartości. Barometry wskażą bowiem od około 1039 hPa na zachodzie do aż 1043 hPa na wschodzie.

Temperatura maksymalna w piątek

Termometry wskażą temperaturę maksymalną wynoszącą od 5-7oC na wschodzie przez 7-9oC w centrum do 9-12oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie lokalnie może być nieco cieplej.

W nocy z piątku na sobotę (18/19.03.2022) znów na północy Polski pojawi się miejscowy deszcz. Wciąż będzie dość słaby i zaniknie już do rana. Zachmurzenie powinno sięgnąć przeważający obszar kraju, choć na wschodzie okaże się co najwyżej małe.

Zachmurzenie i opady w nocy

Spadki temperatury okażą się bardzo nierównomierne, co będzie skutkiem różnego zachmurzenia. Na zachodzie będzie w postaci piętra niskiego, a na wschodzie w postaci piętra wysokiego.

Temperatura minimalna w nocy’

Termometry wskażą od -5oC do -1oC na wschodzie, od -2oC do 1oC w centrum oraz od 0oC do 3oC na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na weekend. Miejscami przelotny deszcz i burze. Na termometrach do 21 stopni

W weekend początkowo obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka niżowego z centrum ulokowanym nad Morzem Barentsa. Nad Polską przejdzie chłodny front z nim związany. Natomiast w niedzielę kraj zacznie się dostawać pod …

Prognoza długoterminowa. Chłodno i deszczowo z lokalnymi burzami. Na początku czerwca szansa na ocieplenie

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny maj okaże się umiarkowany pod względem temperatury. Jak na razie na północnym wschodzie jest ona niższa od normy wieloletniej i już się to nie zmieni. Ponadto …

Pogoda. Ciepła niedziela, miejscami wystąpi przelotny deszcz i burze

W ciągu nadchodzącej doby obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ ośrodka wyżowego znad Morza Północnego. Jednak nad Polską zaznaczy się jeszcze chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. …

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …