Pogoda na piątek. Kontynuacja pochmurnej pogody i opadów deszczu ze śniegiem. Powieje również silny wiatr

W piątek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek niżowy znad pograniczna Łotwy, Estonii oraz Rosji. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 28.012022, 12 UTC

Dzień (28.01.2022) rozpocznie się dominacją chmur i opadów, głównie deszczu, tylko na południu opady mieszane, a w górach opady mokrego śniegu o dużym natężeniu. Na północnym zachodzie niewielkie rozpogodzenia.

W kolejnych godzinach nadal dużo chmur i opadów różnego rodzaju, lecz od północnego zachodu w głąb kraju zaczną postępować rozpogodzenia.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 28.01.2022

Na termometrach zobaczymy 0-1oC na wschodzie i południu, 1-2oC w centrum oraz na północnym wschodzie, 2-3oC na północy, a na zachodzie 3-5oC.

Wiatr silny, z północnego zachodu, w porywach do 40-50 km/h na wschodzie, 50-60 km/h w większości regionów, 70-80 km/h w górach, w Tatrach do 100 km/h, a w ich szczytowych partiach do 130-140 km/h.

W nocy z piątku na sobotę (28/29.01.2022) zachmurzenie duże i umiarkowane, na zachodzie i północy okresami małe.

We wschodniej i południowej części kraju początkowo przelotne intensywne opady śniegu, a w drugiej części nocy na krańcach zachodnich opady deszczu ze śniegiem.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 28/29.01.2022

Temperatura minimalna od -14-(-13)oC na krańcach południowych, -5-(3)oC na południu przez -3-(2)oC na wschodzie, -2-(1)oC w centrum do -1-0oC na północy, 0-1oC na zachodzie i 1-2oC nad morzem. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

Nieco silniej początkowo powieje na wschodzie i południu, tam porywy do 40-50 km/h, w górach do 50-60 km/h, w Tatrach do 80-90 km/h, a w ich szczytowych partiach do 120 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Do końca lipca czeka nas wiele upalnych dni. Pojawią się też silne burze

W ostatnich dniach Europę nawiedza bardzo silna, wręcz historyczna fala upałów. Jak się okazuje, dotarła ona także do naszego kraju i obecnie doświadczamy bardzo wysokiej temperatury. W środę (20.07.2022) stacje meteorologiczne zarejestrowały …

Najbliższe dni przyniosą upał i dużą ilość słońca. Dopiero w piątek nadejdzie front z burzami

Obszar kraju przez najbliższych kilka dni znajdował się będzie na zachodnich obrzeżach wału wyżowego rozciągającego od Morza Śródziemnego przez Europę Środkowo Wschodnią po północno wschodnią część kontynentu. Dodatkowo nad Morzem Norweskim znajdzie …

Pogoda. Już za kilka dni uderzy silny upał. Jak gorąco może być?

Intensywne upały w tym roku mają miejsce dość często. Przede wszystkim wystąpiły one na przełomie czerwca i lipca i w drugiej połowie lipca, gdzie na termometrach często odnotowywano ponad 35oC. Kolejny tak …

Ciepły czwartek i piątek. Tylko lokalnie wystąpią przelotne opady i burze

Dzisiaj pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy znad Morza Północnego. W piątek wędrował będzie on nad północną część Skandynawii, a nad południowe regiony nasunie się pofalowany front związany z niżem znad …