Pogoda na piątek. Wszędzie bez opadów, ale na zachodzie powieje dość silny wiatr. W nocy mroźnie

Od dłuższego czasu nad Polską nie występują wichury, a pogoda okazuje się dość monotonna. Co prawda silne przymrozki mogą być uciążliwe, ale mamy do czynienia z bardzo ładną, słoneczną aurą.

Krótka i niewielka zmiana nastąpi już w piątek, bowiem czeka nas chwilowy powrót do silnych podmuchów wiatru. Poza tym wciąż w nocy temperatura będzie bardzo niska.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (11.03.2022) od rana do wieczora w całej Polsce nie wystąpią żadne opady. Ponadto niemal wszędzie niebo okaże się bezchmurne, a jedynie na wschodzie mogą pojawić się symboliczne chmury piętra wysokiego.

Zachmurzenie w piątek

Warto zaznaczyć, że wczesnym rankiem będzie bardzo zimno. Termometry o wschodzie słońca mogą wskazać zaledwie od -13oC do -6oC na południowym wschodzie, od -10oC do -5oC na wschodzie oraz od -7oC do -3oC w pozostałych rejonach. Jedynie na zachodzie lokalnie może być nieznacznie cieplej.

Silny wiatr pojawi się na zachodzie oraz częściowo w centrum. Zacznie nasilać się on od już od rana i osiągnie swoje apogeum późnym popołudniem i wieczorem. Poza tym zaniknie już w nocy.

Maksymalne podmuchy wiatru w piątek wieczorem

Wiatromierze wskażą tam maksymalnie 30-60 km/h, a na północno zachodnim wybrzeżu nawet nieco więcej. Tak więc wiatr nie będzie stanowił zagrożenia, ale zwiększy znacząco uczucie chłodu.

Temperatura maksymalna w piątek

Temperatura powietrza sięgnie maksymalnie od -3oC do 1oC na południowym wschodzie, od 0oC do 3oC na wschodzie, od 2-5oC w centrum oraz od 4oC do 6oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie punktowo może być 7oC.

Noc z piątku na sobotę (11/12.03.2022) również okaże się bezchmurna i tylko na wschodzie pojawi się znikoma ilość chmur w postaci zachmurzenie wysokiego.

Zachmurzenie w nocy

W trakcie nocy wiatr na zachodzie może jeszcze powiać do 30-50 km/h, ale z biegiem czasu będzie on słabnąć i rano już nie będzie zbyt odczuwalny.

Temperatura minimalna w nocy (lekka zawyżona)

Tym razem spadki temperatury będą nieco mniejsze, bowiem spodziewamy się minimalnie od -10oC do -4oC na południowym wschodzie, od -7oC do -3oC na wschodzie oraz od -5oC do -2oC w pozostałych rejonach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na weekend. Po przejściu burz czeka nas chłodna i dość deszczowa pogoda

Jak już wcześniej wspominaliśmy w nocy z piątku na sobotę (20/21.05.2022) nad naszym krajem przejdzie niż baryczny wraz z frontami, który przyniesie groźne zjawiska burzowe. W weekend ów niż będzie w dalszym …

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …

W piątek i w sobotę przejdą dwa fronty burzowe. Burze przyniosą silny wiatr i grad. Gdzie wystąpią?

Już od dłuższego czasu w okolicach 20 maja prognozowane było dość groźne załamanie w pogodzie ze względu na przejście frontu chłodnego po wcześniejszym solidnym ociepleniu. Do tej pory niewiadome było czy ów …

Pogoda. Majówka z umiarkowanymi temperaturami, miejscami przelotny deszcz i burze

Przez większą część długiego majowego weekendu obszar kraju znajdował się będzie w zasięgu wału wyżowego rozciągającego się znad Atlantyku po wschodnią część kontynentu. Dopiero we wtorek (03.05.2022) może zaznaczyć się wpływ niżu …