Pogoda na piątek. Wszędzie bez opadów, ale na zachodzie powieje dość silny wiatr. W nocy mroźnie

Od dłuższego czasu nad Polską nie występują wichury, a pogoda okazuje się dość monotonna. Co prawda silne przymrozki mogą być uciążliwe, ale mamy do czynienia z bardzo ładną, słoneczną aurą.

Krótka i niewielka zmiana nastąpi już w piątek, bowiem czeka nas chwilowy powrót do silnych podmuchów wiatru. Poza tym wciąż w nocy temperatura będzie bardzo niska.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (11.03.2022) od rana do wieczora w całej Polsce nie wystąpią żadne opady. Ponadto niemal wszędzie niebo okaże się bezchmurne, a jedynie na wschodzie mogą pojawić się symboliczne chmury piętra wysokiego.

Zachmurzenie w piątek

Warto zaznaczyć, że wczesnym rankiem będzie bardzo zimno. Termometry o wschodzie słońca mogą wskazać zaledwie od -13oC do -6oC na południowym wschodzie, od -10oC do -5oC na wschodzie oraz od -7oC do -3oC w pozostałych rejonach. Jedynie na zachodzie lokalnie może być nieznacznie cieplej.

Silny wiatr pojawi się na zachodzie oraz częściowo w centrum. Zacznie nasilać się on od już od rana i osiągnie swoje apogeum późnym popołudniem i wieczorem. Poza tym zaniknie już w nocy.

Maksymalne podmuchy wiatru w piątek wieczorem

Wiatromierze wskażą tam maksymalnie 30-60 km/h, a na północno zachodnim wybrzeżu nawet nieco więcej. Tak więc wiatr nie będzie stanowił zagrożenia, ale zwiększy znacząco uczucie chłodu.

Temperatura maksymalna w piątek

Temperatura powietrza sięgnie maksymalnie od -3oC do 1oC na południowym wschodzie, od 0oC do 3oC na wschodzie, od 2-5oC w centrum oraz od 4oC do 6oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie punktowo może być 7oC.

Noc z piątku na sobotę (11/12.03.2022) również okaże się bezchmurna i tylko na wschodzie pojawi się znikoma ilość chmur w postaci zachmurzenie wysokiego.

Zachmurzenie w nocy

W trakcie nocy wiatr na zachodzie może jeszcze powiać do 30-50 km/h, ale z biegiem czasu będzie on słabnąć i rano już nie będzie zbyt odczuwalny.

Temperatura minimalna w nocy (lekka zawyżona)

Tym razem spadki temperatury będą nieco mniejsze, bowiem spodziewamy się minimalnie od -10oC do -4oC na południowym wschodzie, od -7oC do -3oC na wschodzie oraz od -5oC do -2oC w pozostałych rejonach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 31.10-06.11.2022. Nadchodzi ochłodzenie i więcej opadów deszczu

Po wyjątkowo ciepłym końcu października na początku listopada czekają nas zmiany w pogodzie. Wyraźnie się ochłodzi, lecz opadów nadal będzie niewiele. Dopiero końcówka nowego tygodnia przyniesie częstsze opady deszczu w naszym kraju. …

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Nadchodzi znaczne pogorszenie pogody. Deszcz spadnie prawie wszędzie

W ostatnich dniach tygodnia pogodę w kraju będzie kształtował pofalowany front związany z ośrodkiem niżowym wędrującym nad północną częścią kontynentu. Zarówno za frontem, jak i przed nim napływać będzie zasobne w wilgoć …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …