Pogoda na piątek. Wszędzie bez opadów, ale na zachodzie powieje dość silny wiatr. W nocy mroźnie

Od dłuższego czasu nad Polską nie występują wichury, a pogoda okazuje się dość monotonna. Co prawda silne przymrozki mogą być uciążliwe, ale mamy do czynienia z bardzo ładną, słoneczną aurą.

Krótka i niewielka zmiana nastąpi już w piątek, bowiem czeka nas chwilowy powrót do silnych podmuchów wiatru. Poza tym wciąż w nocy temperatura będzie bardzo niska.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (11.03.2022) od rana do wieczora w całej Polsce nie wystąpią żadne opady. Ponadto niemal wszędzie niebo okaże się bezchmurne, a jedynie na wschodzie mogą pojawić się symboliczne chmury piętra wysokiego.

Zachmurzenie w piątek

Warto zaznaczyć, że wczesnym rankiem będzie bardzo zimno. Termometry o wschodzie słońca mogą wskazać zaledwie od -13oC do -6oC na południowym wschodzie, od -10oC do -5oC na wschodzie oraz od -7oC do -3oC w pozostałych rejonach. Jedynie na zachodzie lokalnie może być nieznacznie cieplej.

Silny wiatr pojawi się na zachodzie oraz częściowo w centrum. Zacznie nasilać się on od już od rana i osiągnie swoje apogeum późnym popołudniem i wieczorem. Poza tym zaniknie już w nocy.

Maksymalne podmuchy wiatru w piątek wieczorem

Wiatromierze wskażą tam maksymalnie 30-60 km/h, a na północno zachodnim wybrzeżu nawet nieco więcej. Tak więc wiatr nie będzie stanowił zagrożenia, ale zwiększy znacząco uczucie chłodu.

Temperatura maksymalna w piątek

Temperatura powietrza sięgnie maksymalnie od -3oC do 1oC na południowym wschodzie, od 0oC do 3oC na wschodzie, od 2-5oC w centrum oraz od 4oC do 6oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie punktowo może być 7oC.

Noc z piątku na sobotę (11/12.03.2022) również okaże się bezchmurna i tylko na wschodzie pojawi się znikoma ilość chmur w postaci zachmurzenie wysokiego.

Zachmurzenie w nocy

W trakcie nocy wiatr na zachodzie może jeszcze powiać do 30-50 km/h, ale z biegiem czasu będzie on słabnąć i rano już nie będzie zbyt odczuwalny.

Temperatura minimalna w nocy (lekka zawyżona)

Tym razem spadki temperatury będą nieco mniejsze, bowiem spodziewamy się minimalnie od -10oC do -4oC na południowym wschodzie, od -7oC do -3oC na wschodzie oraz od -5oC do -2oC w pozostałych rejonach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …

Pogoda na tydzień 20-26.02.2023. Ciepło, wietrznie i deszczowo. Ochłodzenie możliwe w weekend

W nadchodzącym tygodniu dominować będą ośrodki niżowe, które przyniosą dość wysokie temperatury, ale też częste opady, głównie deszczu oraz silny wiatr. Poniedziałek (20.02.2023) rozpocznie się dominacją chmur. Większe rozpogodzenia tylko na południowym …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …