Pogoda na piątek. Wszędzie bez opadów, ale na zachodzie powieje dość silny wiatr. W nocy mroźnie

Od dłuższego czasu nad Polską nie występują wichury, a pogoda okazuje się dość monotonna. Co prawda silne przymrozki mogą być uciążliwe, ale mamy do czynienia z bardzo ładną, słoneczną aurą.

Krótka i niewielka zmiana nastąpi już w piątek, bowiem czeka nas chwilowy powrót do silnych podmuchów wiatru. Poza tym wciąż w nocy temperatura będzie bardzo niska.

Aktualna sytuacja baryczna

W ten dzień (11.03.2022) od rana do wieczora w całej Polsce nie wystąpią żadne opady. Ponadto niemal wszędzie niebo okaże się bezchmurne, a jedynie na wschodzie mogą pojawić się symboliczne chmury piętra wysokiego.

Zachmurzenie w piątek

Warto zaznaczyć, że wczesnym rankiem będzie bardzo zimno. Termometry o wschodzie słońca mogą wskazać zaledwie od -13oC do -6oC na południowym wschodzie, od -10oC do -5oC na wschodzie oraz od -7oC do -3oC w pozostałych rejonach. Jedynie na zachodzie lokalnie może być nieznacznie cieplej.

Silny wiatr pojawi się na zachodzie oraz częściowo w centrum. Zacznie nasilać się on od już od rana i osiągnie swoje apogeum późnym popołudniem i wieczorem. Poza tym zaniknie już w nocy.

Maksymalne podmuchy wiatru w piątek wieczorem

Wiatromierze wskażą tam maksymalnie 30-60 km/h, a na północno zachodnim wybrzeżu nawet nieco więcej. Tak więc wiatr nie będzie stanowił zagrożenia, ale zwiększy znacząco uczucie chłodu.

Temperatura maksymalna w piątek

Temperatura powietrza sięgnie maksymalnie od -3oC do 1oC na południowym wschodzie, od 0oC do 3oC na wschodzie, od 2-5oC w centrum oraz od 4oC do 6oC na zachodzie. W tym ostatnim rejonie punktowo może być 7oC.

Noc z piątku na sobotę (11/12.03.2022) również okaże się bezchmurna i tylko na wschodzie pojawi się znikoma ilość chmur w postaci zachmurzenie wysokiego.

Zachmurzenie w nocy

W trakcie nocy wiatr na zachodzie może jeszcze powiać do 30-50 km/h, ale z biegiem czasu będzie on słabnąć i rano już nie będzie zbyt odczuwalny.

Temperatura minimalna w nocy (lekka zawyżona)

Tym razem spadki temperatury będą nieco mniejsze, bowiem spodziewamy się minimalnie od -10oC do -4oC na południowym wschodzie, od -7oC do -3oC na wschodzie oraz od -5oC do -2oC w pozostałych rejonach.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po...

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają...