Pogoda na sobotę. Wreszcie trochę chłodniej, ale nadal pojawiać będą się burze

Po intensywnych upałach i ekstremalnych burzach czeka nas wreszcie spokojniejsza aura. W sobotę będzie rześko i dość pochmurnie w całym kraju, ale znowu pojawią się zjawiska burzowe, choć już znacząco słabsze.

W ten dzień (26.06.2021) od godzin porannych przyniesie większe zachmurzenie na południu i nieco mniejsze na północy. Miejscami na krańcach południowym może popadać, a na Podkarpaciu również zagrzmi.

Z biegiem czasu komórki opadowe będą pod wpływem konwekcji rozwijały się również w centrum. Popołudniu będzie ich najwięcej, a na wschodzie wystąpią większe burze. Opady zanikną wczesnym wieczorem.

Rozmieszczenie opadów i zachmurzenia w godzinach popołudniowych

W poprzednich dniach mieliśmy do czynienia z dużym kontrastem termicznym w Polsce. Był to też jeden z katalizatorów tak korzystnych warunków na niebezpieczne burze.

Tym razem temperatura będzie bardzo wyrównana, bowiem spodziewamy się przeważnie maksymalnie 22-24oC w zależności od rozkładu miejscowych opadów. Lokalnie może być nawet 25oC.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z soboty na niedzielę (26/27.06.2021) minie pod znakiem niemal bezchmurnego nieba. Padać będzie jeszcze mogło jedynie na krańcach północno wschodnich.

W odróżnieniu od dnia, w nocy temperatura będzie zróżnicowana. Minimalnie spodziewamy się 10-13oC na północy przez 12-15oC w centrum do 15-17oC na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura minimalna w nocy
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza burz na piątek 09.07.2021 i noc 09/10.07.2021

W piątek nad krajem nadal znajdować będzie się pofalowany front atmosferyczny. We wschodniej połowie Polski zaznaczy się zwrotnikowa masa powietrza, a poza tym trochę chłodniejsza polarno morska. Burze możliwe są w całym …

Pogoda na piątek, 23 lipca. Przelotny deszcz wystąpi lokalnie. Temperatura do 26 stopni

Piątek nie przyniesie większych zmian w pogodzie względem ostatnich dniach. Temperatura nieznacznie wzrośnie. Kraj pozostanie w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z zachodniej Europy. Napływać ma nadal ciepła masa powietrza polarno morskiego. W …

Od soboty wraca upał. W kulminacyjnym momencie nawet 34 stopni i silne burze

Obecnie Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, który zaciąga do kraju umiarkowanie ciepłe powietrze polarno morskie z północnego zachodu. W najbliższych dniach kierunek wiatru zacznie zmieniać …

Prognoza burz na czwartek 08.07.2021 i noc 08/09.07.2021

Dzisiaj nad Polską przebiega pofalowany front atmosferyczny oddzielający dwie zróżnicowane masy powietrza. Po jego wschodniej części prognozowane jest wystąpienie silnych i lokalnie bardzo silnych burz. Możliwe będą superkomórki burzowe oraz układ z …