Pogoda na sobotę. Wreszcie trochę chłodniej, ale nadal pojawiać będą się burze

Po intensywnych upałach i ekstremalnych burzach czeka nas wreszcie spokojniejsza aura. W sobotę będzie rześko i dość pochmurnie w całym kraju, ale znowu pojawią się zjawiska burzowe, choć już znacząco słabsze.

W ten dzień (26.06.2021) od godzin porannych przyniesie większe zachmurzenie na południu i nieco mniejsze na północy. Miejscami na krańcach południowym może popadać, a na Podkarpaciu również zagrzmi.

Z biegiem czasu komórki opadowe będą pod wpływem konwekcji rozwijały się również w centrum. Popołudniu będzie ich najwięcej, a na wschodzie wystąpią większe burze. Opady zanikną wczesnym wieczorem.

Rozmieszczenie opadów i zachmurzenia w godzinach popołudniowych

W poprzednich dniach mieliśmy do czynienia z dużym kontrastem termicznym w Polsce. Był to też jeden z katalizatorów tak korzystnych warunków na niebezpieczne burze.

Tym razem temperatura będzie bardzo wyrównana, bowiem spodziewamy się przeważnie maksymalnie 22-24oC w zależności od rozkładu miejscowych opadów. Lokalnie może być nawet 25oC.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z soboty na niedzielę (26/27.06.2021) minie pod znakiem niemal bezchmurnego nieba. Padać będzie jeszcze mogło jedynie na krańcach północno wschodnich.

W odróżnieniu od dnia, w nocy temperatura będzie zróżnicowana. Minimalnie spodziewamy się 10-13oC na północy przez 12-15oC w centrum do 15-17oC na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura minimalna w nocy
Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na niedzielę i poniedziałek. Czeka nas gorąca pogoda, ale nad nasz kraj wkroczy front atmosferyczny

Póki co nad naszym krajem panuje ciepła oraz dość zmienna pod kątem zachmurzenia i opadów pogoda. Taka sytuacja będzie miała miejsce także w najbliższych dniach na skutek oddziaływania niżu barycznego, którego centrum …

Pogoda. Chłodny weekend z przelotnym deszczem i lokalnymi burzami

W weekend pozostaniemy w zasięgu płytkiego ośrodka niżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Dopiero w niedziele zacznie się stopniowo zaznaczać wpływ rozległego wyżu znad północnego Atlantyku. Zarówno w pierwszy, jak i w …

Czwartek z gwałtownymi burzami na południu Polski. Możliwe lokalne podtopienia

Po ostatnich dwóch dniach ze spokojną i wyżową aurą już w czwartek czekają nas duże zmiany w pogodzie. Ośrodek wyżowy, który obecnie kształtuje pogodę w Polsce, zacznie ustępować i dosuwać się nad …

Prognoza długoterminowa. Ciąg dalszy lokalnych burz. Przed nami sporo gorących dni

Letnia pogoda w postaci wysokiej temperatury oraz burz coraz częściej i śmielej ma miejsce w naszym kraju. Taka tendencja utrzyma się również w nadchodzących najbliższych dobach, kiedy to doświadczymy dość dynamicznej, ale …