Pogoda na sobotę. Wreszcie trochę chłodniej, ale nadal pojawiać będą się burze

Po intensywnych upałach i ekstremalnych burzach czeka nas wreszcie spokojniejsza aura. W sobotę będzie rześko i dość pochmurnie w całym kraju, ale znowu pojawią się zjawiska burzowe, choć już znacząco słabsze.

W ten dzień (26.06.2021) od godzin porannych przyniesie większe zachmurzenie na południu i nieco mniejsze na północy. Miejscami na krańcach południowym może popadać, a na Podkarpaciu również zagrzmi.

Z biegiem czasu komórki opadowe będą pod wpływem konwekcji rozwijały się również w centrum. Popołudniu będzie ich najwięcej, a na wschodzie wystąpią większe burze. Opady zanikną wczesnym wieczorem.

Rozmieszczenie opadów i zachmurzenia w godzinach popołudniowych

W poprzednich dniach mieliśmy do czynienia z dużym kontrastem termicznym w Polsce. Był to też jeden z katalizatorów tak korzystnych warunków na niebezpieczne burze.

Tym razem temperatura będzie bardzo wyrównana, bowiem spodziewamy się przeważnie maksymalnie 22-24oC w zależności od rozkładu miejscowych opadów. Lokalnie może być nawet 25oC.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z soboty na niedzielę (26/27.06.2021) minie pod znakiem niemal bezchmurnego nieba. Padać będzie jeszcze mogło jedynie na krańcach północno wschodnich.

W odróżnieniu od dnia, w nocy temperatura będzie zróżnicowana. Minimalnie spodziewamy się 10-13oC na północy przez 12-15oC w centrum do 15-17oC na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura minimalna w nocy
Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po chłodnym jego początku z przelotnymi opadami różnego rodzaju zacznie się wyraźnie ocieplać, dodatkowo niebo rozpogodzi się, a opadów będzie mniej. Będziemy mogli …

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania temperatury, a miejscami wystąpią opady deszczu. W poniedziałek (08.04.2024) dużo słońca i tylko trochę chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie tylko na północy. …

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają nas wahania temperatury, będzie mało słońca i często będzie padać. Początkowo może być to śnieg. Poniedziałek (18.03.2024) z dominacją chmur i przelotnymi …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły

Pogoda na tydzień 08-14.04.2024. Nadchodzi ochłodzenie. Wystąpią przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda. Wystąpi duże wahania...

Prognoza na tydzień 25-31.03.2024. Nadchodzi duże ocieplenie i sporo słońca

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Po...

Pogoda na tydzień 18-24.03.2024. Zmienna temperatura i sporo opadów

W prognozie na nadchodzący tydzień nie mamy dobrych informacji. Czekają...