Pogoda na sobotę. Wreszcie trochę chłodniej, ale nadal pojawiać będą się burze

Po intensywnych upałach i ekstremalnych burzach czeka nas wreszcie spokojniejsza aura. W sobotę będzie rześko i dość pochmurnie w całym kraju, ale znowu pojawią się zjawiska burzowe, choć już znacząco słabsze.

W ten dzień (26.06.2021) od godzin porannych przyniesie większe zachmurzenie na południu i nieco mniejsze na północy. Miejscami na krańcach południowym może popadać, a na Podkarpaciu również zagrzmi.

Z biegiem czasu komórki opadowe będą pod wpływem konwekcji rozwijały się również w centrum. Popołudniu będzie ich najwięcej, a na wschodzie wystąpią większe burze. Opady zanikną wczesnym wieczorem.

Rozmieszczenie opadów i zachmurzenia w godzinach popołudniowych

W poprzednich dniach mieliśmy do czynienia z dużym kontrastem termicznym w Polsce. Był to też jeden z katalizatorów tak korzystnych warunków na niebezpieczne burze.

Tym razem temperatura będzie bardzo wyrównana, bowiem spodziewamy się przeważnie maksymalnie 22-24oC w zależności od rozkładu miejscowych opadów. Lokalnie może być nawet 25oC.

Spodziewana temperatura maksymalna

Noc z soboty na niedzielę (26/27.06.2021) minie pod znakiem niemal bezchmurnego nieba. Padać będzie jeszcze mogło jedynie na krańcach północno wschodnich.

W odróżnieniu od dnia, w nocy temperatura będzie zróżnicowana. Minimalnie spodziewamy się 10-13oC na północy przez 12-15oC w centrum do 15-17oC na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura minimalna w nocy
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 22-28.11.2021

Po ostatnich dość ciepłych, ale również pochmurnych dniach w nowym tygodniu wyraźnie się ochłodzi, będzie też więcej chwil ze słońcem. Miejscami wystąpią pierwsze opady śniegu na nizinach w tym sezonie. Lokalnie krajobrazy …

Dynamiczna pogoda w środę i czwartek. Nadchodzą śnieżyce, ulewy i silny wiatr

W środę i czwartek pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek niżowy, który z nad Atlantyku będzie wędrował nad Morzem Północnym i Bałtykiem. W miarę zbliżania się do Polski będzie się on pogłębiał. …

Uwaga! Nadchodzą kolejne ulewy i śnieżyce, w górach silny wiatr

Po krótkiej poprawie pogody w niedzielę obszar kraju dostanie się pod wpływ kolejnego wydajnego opadowo ośrodka niżowego, który z rejonu Włoch przez centrum kraju będzie wędrował nad Białoruś. Napływać będzie powietrze polarne …

Nadciąga silne załamanie pogody. Piątek ze śnieżycami i ulewami

Tak jak pisaliśmy we wcześniejszych prognozach dziś obszar kraju dostanie się pod wpływ ośrodka niżowego, który z rejonu Włoch będzie się przemieszczał przez regiony południowo wschodnie naszego kraju nad Ukrainę. Niż ten …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły