Pogoda na środę, 2 czerwca. W końcu więcej słońca i cieplej

pexels shiva smyth 1051425 pexels shiva smyth 1051425

W dalszym ciągu jesteśmy w okresie, gdzie temperatura jest wyraźnie niższa niż zazwyczaj dla tej pory roku. Zamiast temperatury dochodzącej do 30ºC i dużej ilości słońca, mamy do czynienia z kilkunastoma stopniami na termometrze i dużą ilością chmur. W środę będzie jednak nieco cieplej niż w poprzednich dniach.

W ten dzień (02.06.2021) prognozujemy z rana zachmurzenie duże i całkowite na zachodzie i wschodzie Polski. W centrum będzie małe oraz bezchmurnie. Z biegiem godzin, chmury będą przemieszczały się na zachód, ale w wielu miejscach będą większe przejaśnienia, więc w zasadzie wszędzie pojawią się dłuższe chwile ze słońcem. Opady wystąpią jedynie na zachodzie i będą miały charakter konwekcyjny, a więc miejscowy i przelotny.

pr

Występowanie opadów w godzinach południowych

Temperatura maksymalna wyniesie od 17-19ºC na wschodzie naszego kraju, 18-20ºC w centrum oraz 20-22ºC na zachodzie. Wiatr będzie wiał z podobną siłą co we wtorek, czyli w porywach do 20-30 km/h, a więc nie wpłynie na odczuwalną temperaturę.

pr2

Temperatura maksymalna 

Noc z środy na czwartek (02/03.06.2021) będzie bardzo pogodna na zachodzie, za to na wschodzie pojawi się więcej chmur, ale i tak mniej niż w dzień. Z kolei temperatura minimalna osiągnie wartości 7-9ºC w przeważającej części kraju. Jedynie na północy oraz na Mazowszu będzie nieco cieplej, bo 9-11ºC