Pogoda na środę, 29 września. Ciepło, ale po południu zacznie postępować pogorszenie pogody

Jutro pogodę w kraju kształtował będzie rozległy ośrodek wyżowy z centrum ulokowanym nad północno wschodnią częścią kontynentu.

Jednak od zachodu zacznie się system frontów związany z ośrodkiem niżowym z centrum nad Morzem Północnym. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad regiony zacznie napływać powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 29.09.2021

Środa (29.09.2021) przywita nas w większej części kraju przewagą pogodnego nieba. Dominować będzie słońce, a miejscami trochę niegroźnych chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie na wschodzie, północnym wschodzie oraz na zachodzie i północnym zachodzie.

W kolejnych godzinach coraz więcej chmur. Po południu na regiony zachodnie nasunie się strefa opadów o małym i umiarkowanym natężeniu.

Na termometrach zobaczymy 13-15oC na północnym wschodzie, 15-16oC na wschodzie, 16-17oC na północy i w centrum, na zachodzie 17-18oC, a na południu 18-20oC. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z południowego wschodu w porywach do 40-50 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (29/30.09.2021) zachmurzenie duże, od zachodu zaczną postępować w głąb kraju większe rozpogodzenia. W większości regionów okresami możliwe są opady deszczu.

Temperatura minimalna od 7-8oC na wschodzie i zachodzie przez 10-11oC w głębi kraju oraz na Pomorzu Gdańskim do 11-12oC na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego, od zachodu skręcający na zachodni. Na północy może być chwilami nieco bardziej odczuwalny.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na tydzień 22-28.05.2023. Zmienna temperatura. Lokalnie przelotny deszcz i burze

Po ciepłym weekendzie z lokalnymi opadami deszczu i burzami w nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda z wahaniami temperatury oraz przelotnym deszczem, a lokalnie może zagrzmieć. W poniedziałek (22.05.2023) na niebie zobaczymy …

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …