Pogoda na środę, 29 września. Ciepło, ale po południu zacznie postępować pogorszenie pogody

Jutro pogodę w kraju kształtował będzie rozległy ośrodek wyżowy z centrum ulokowanym nad północno wschodnią częścią kontynentu.

Jednak od zachodu zacznie się system frontów związany z ośrodkiem niżowym z centrum nad Morzem Północnym. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad regiony zacznie napływać powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 29.09.2021

Środa (29.09.2021) przywita nas w większej części kraju przewagą pogodnego nieba. Dominować będzie słońce, a miejscami trochę niegroźnych chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie na wschodzie, północnym wschodzie oraz na zachodzie i północnym zachodzie.

W kolejnych godzinach coraz więcej chmur. Po południu na regiony zachodnie nasunie się strefa opadów o małym i umiarkowanym natężeniu.

Na termometrach zobaczymy 13-15oC na północnym wschodzie, 15-16oC na wschodzie, 16-17oC na północy i w centrum, na zachodzie 17-18oC, a na południu 18-20oC. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z południowego wschodu w porywach do 40-50 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (29/30.09.2021) zachmurzenie duże, od zachodu zaczną postępować w głąb kraju większe rozpogodzenia. W większości regionów okresami możliwe są opady deszczu.

Temperatura minimalna od 7-8oC na wschodzie i zachodzie przez 10-11oC w głębi kraju oraz na Pomorzu Gdańskim do 11-12oC na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego, od zachodu skręcający na zachodni. Na północy może być chwilami nieco bardziej odczuwalny.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend z opadami deszczu i śniegu

W weekend obszar kraju będzie się znajdował na skraju rozległego ośrodka wyżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, początkowo będzie napływać bezpośrednio ze wschodu i północnego wschodu, jednak …

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …