Pogoda na środę, 29 września. Ciepło, ale po południu zacznie postępować pogorszenie pogody

Jutro pogodę w kraju kształtował będzie rozległy ośrodek wyżowy z centrum ulokowanym nad północno wschodnią częścią kontynentu.

Jednak od zachodu zacznie się system frontów związany z ośrodkiem niżowym z centrum nad Morzem Północnym. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad regiony zacznie napływać powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 29.09.2021

Środa (29.09.2021) przywita nas w większej części kraju przewagą pogodnego nieba. Dominować będzie słońce, a miejscami trochę niegroźnych chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie na wschodzie, północnym wschodzie oraz na zachodzie i północnym zachodzie.

W kolejnych godzinach coraz więcej chmur. Po południu na regiony zachodnie nasunie się strefa opadów o małym i umiarkowanym natężeniu.

Na termometrach zobaczymy 13-15oC na północnym wschodzie, 15-16oC na wschodzie, 16-17oC na północy i w centrum, na zachodzie 17-18oC, a na południu 18-20oC. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z południowego wschodu w porywach do 40-50 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (29/30.09.2021) zachmurzenie duże, od zachodu zaczną postępować w głąb kraju większe rozpogodzenia. W większości regionów okresami możliwe są opady deszczu.

Temperatura minimalna od 7-8oC na wschodzie i zachodzie przez 10-11oC w głębi kraju oraz na Pomorzu Gdańskim do 11-12oC na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego, od zachodu skręcający na zachodni. Na północy może być chwilami nieco bardziej odczuwalny.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 11-17.10.2021

Po chłodnym i pogodnym weekendzie na początku nowego tygodnia czekają nas zmiany w pogodzie. Przybędzie chmur i będzie często padać, a temperatura w ciągu dnia pozostanie bez większych zmian, tylko noce będą …

Prognoza pogody na tydzień 27.09-03.10.2021

Aktualnie pogoda w naszym kraju jest dość przyjemna. W końcu się ociepliło, a zachmurzenie nie jest zbyt duże. W następnych dniach czeka nas również dość wysoka temperatura, ale wystąpi sporo opadów deszczu. …

Pogoda na wtorek. Chłodny dzień i zimna noc. Miejscami przelotnie popada

We wtorek obszar kraju będzie się znajdował pomiędzy ośrodkiem niżowym znad wschodniej części kontynentu a rozległym wyżem znajdującym się nad Atlantykiem. Takie ułożenie ośrodków barycznych sprawi, że napływać powietrze arktyczne morskie. Wtorek …

Prognoza pogody na tydzień 04-10.10.2021

Po bardzo ciepłym i pogodnym weekendzie w nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej i słonecznej aury. Najcieplej będzie w pierwszej jego połowie. Opadów będzie niewiele, na wschodzie nie będzie padać do końca …