Pogoda na środę, 29 września. Ciepło, ale po południu zacznie postępować pogorszenie pogody

Jutro pogodę w kraju kształtował będzie rozległy ośrodek wyżowy z centrum ulokowanym nad północno wschodnią częścią kontynentu.

Jednak od zachodu zacznie się system frontów związany z ośrodkiem niżowym z centrum nad Morzem Północnym. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, a nad regiony zacznie napływać powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 29.09.2021

Środa (29.09.2021) przywita nas w większej części kraju przewagą pogodnego nieba. Dominować będzie słońce, a miejscami trochę niegroźnych chmur piętra wysokiego. Większe zachmurzenie na wschodzie, północnym wschodzie oraz na zachodzie i północnym zachodzie.

W kolejnych godzinach coraz więcej chmur. Po południu na regiony zachodnie nasunie się strefa opadów o małym i umiarkowanym natężeniu.

Na termometrach zobaczymy 13-15oC na północnym wschodzie, 15-16oC na wschodzie, 16-17oC na północy i w centrum, na zachodzie 17-18oC, a na południu 18-20oC. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z południowego wschodu w porywach do 40-50 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (29/30.09.2021) zachmurzenie duże, od zachodu zaczną postępować w głąb kraju większe rozpogodzenia. W większości regionów okresami możliwe są opady deszczu.

Temperatura minimalna od 7-8oC na wschodzie i zachodzie przez 10-11oC w głębi kraju oraz na Pomorzu Gdańskim do 11-12oC na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego, od zachodu skręcający na zachodni. Na północy może być chwilami nieco bardziej odczuwalny.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …

Silne upały w Europie. Temperatura osiągnęła aż 47 stopni. Do Polski rownież nadciąga upał

Od dłuższego czasu nad południową i zachodnią częścią kontynentu utrzymują się wyjątkowo upalne masy powietrza, notowane są rekordy temperatury. Wysokim temperaturom towarzyszą duże i liczne pożary lasów. Rekordy temperatury padły między innymi …

Uwaga! W sobotę i niedzielę przez Polskę przejdą ulewy. Możliwe zalania i podtopienia

W tym roku pogoda z pewnością daje się we znaki na różne sposoby. W styczniu i lutym mieliśmy do czynienia z wieloma bardzo silnymi wichurami, a nawet liniami szkwału. Tegoroczna zima przyniosła …

Pogoda. Silny upał i dużo słońca. Temperatura może osiągnąć aż 38 stopni

Obszar kraju dostał się w zasięg rozległego ośrodka wyżowego, który wędruje znad Atlantyku na wschód. Dzisiaj w południe jego centrum znajdzie się nad południowo zachodnią Ukrainą. Po jego zachodniej stronie napływa upalne …