Pogoda na środę. Pochmurny dzień z opadami różnego rodzaju

W dniu dzisiejszym kraj zacznie się dostawać pod wpływy kolejnego wielocentrycznego, głębokiego ośrodka niżowego, który znajdzie się nad Skandynawią. Nad Polską zaczną wędrować fronty z nim związane. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 19.01.2022, 12 UTC

Środa (19.01.2022) dominacją chmur na niebie, więcej pogodnego nieba na południu. W całym kraju możliwe są opady, głównie słabego deszczu i mżawki, a na wschodzie słabego śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 19.01.2022

Na termometrach zobaczymy -2-0oC na krańcach południowych, 0-1oC na krańcach południowo wschodnich., 1-2oC na południu, wschodzie oraz w centrum, 3-4oC na północy i zachodzie, a na południowym zachodzie 4-5oC. Wiatr umiarkowany, okresami nieco silniejszy z południowego zachodu, w porywach do 40 km/h, a nad morzem do 50-60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (19/20.01.2022) nadal dużo chmur. Rozpogodzenia możliwe są początkowo na południowym wschodzie, a w drugiej części nocy na północnym zachodzie.

Z północnego zachodu w głąb kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, które wraz z wędrówką strefy na południowy wschód będą przechodzić w mokry śnieg. Do rana będzie się rozciągać od południowego zachodu przez centrum po północny wschód.

Opady będą miały umiarkowane natężenie. Nad ranem na północnym zachodzie przelotne śnieżyce. Na drogach może pojawić się oblodzenie.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 19/20.01.2022

Temperatura minimalna od -9-(-4)oC w rejonach górskich i -3-(-1)oC na południowym wschodzie i -2-(-1)oC na północy do 0oC większości regionów.

Wiał będzie dość silny zachodni i południowo zachodni wiatr, w porywach do 40 km/h w większości regionów, na północy i w górach do 50-60 km/h (w Bieszczadach do 70-80 km/h), a nad morzem do 60-70 km/h (lokalnie do 80 km/h).

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą przynieść dość silny wiatr i intensywne opady deszczu

Obecnie w naszej części kontynentu panuje wyżowa, dość ciepła i słoneczna pogoda. Jej kontynuacja nastąpi przez niemal cały weekend majowy, choć gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne wraz z lokalnymi burzami. Choć …

Pogoda na weekend. Miejscami przelotny deszcz i burze. Na termometrach do 21 stopni

W weekend początkowo obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka niżowego z centrum ulokowanym nad Morzem Barentsa. Nad Polską przejdzie chłodny front z nim związany. Natomiast w niedzielę kraj zacznie się dostawać pod …

Prognoza pogody na tydzień 09-15.05.2022. Przed nami silne ocieplenie i gwałtowne burze

Nowy tydzień przyniesie zróżnicowaną aurą. Będą zarówno dni słoneczne, jak i deszczowe, chłodne oraz ciepłe, a lokalnie może być gorąco. W najbliższych dniach będzie dużo słońca i ciepło, jednak już końcówka tygodnia …

Już za kilka dni czeka nas kolejne ocieplenie. Jak bardzo może wzrosnąć temperatura?

Ocieplenie, które właśnie minęło przyniosło najwyższe do tej pory wartości temperatury. W środę (11.05.2022) w Słubicach zmierzono aż 28,9oC, więc do upału nie brakowało zbyt wiele. Gorąca pogoda zakończyła się punktowymi i …