Pogoda na środę. Pochmurny dzień z opadami różnego rodzaju

W dniu dzisiejszym kraj zacznie się dostawać pod wpływy kolejnego wielocentrycznego, głębokiego ośrodka niżowego, który znajdzie się nad Skandynawią. Nad Polską zaczną wędrować fronty z nim związane. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 19.01.2022, 12 UTC

Środa (19.01.2022) dominacją chmur na niebie, więcej pogodnego nieba na południu. W całym kraju możliwe są opady, głównie słabego deszczu i mżawki, a na wschodzie słabego śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 19.01.2022

Na termometrach zobaczymy -2-0oC na krańcach południowych, 0-1oC na krańcach południowo wschodnich., 1-2oC na południu, wschodzie oraz w centrum, 3-4oC na północy i zachodzie, a na południowym zachodzie 4-5oC. Wiatr umiarkowany, okresami nieco silniejszy z południowego zachodu, w porywach do 40 km/h, a nad morzem do 50-60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (19/20.01.2022) nadal dużo chmur. Rozpogodzenia możliwe są początkowo na południowym wschodzie, a w drugiej części nocy na północnym zachodzie.

Z północnego zachodu w głąb kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, które wraz z wędrówką strefy na południowy wschód będą przechodzić w mokry śnieg. Do rana będzie się rozciągać od południowego zachodu przez centrum po północny wschód.

Opady będą miały umiarkowane natężenie. Nad ranem na północnym zachodzie przelotne śnieżyce. Na drogach może pojawić się oblodzenie.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 19/20.01.2022

Temperatura minimalna od -9-(-4)oC w rejonach górskich i -3-(-1)oC na południowym wschodzie i -2-(-1)oC na północy do 0oC większości regionów.

Wiał będzie dość silny zachodni i południowo zachodni wiatr, w porywach do 40 km/h w większości regionów, na północy i w górach do 50-60 km/h (w Bieszczadach do 70-80 km/h), a nad morzem do 60-70 km/h (lokalnie do 80 km/h).

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …