Pogoda na środę. Pochmurny dzień z opadami różnego rodzaju

W dniu dzisiejszym kraj zacznie się dostawać pod wpływy kolejnego wielocentrycznego, głębokiego ośrodka niżowego, który znajdzie się nad Skandynawią. Nad Polską zaczną wędrować fronty z nim związane. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 19.01.2022, 12 UTC

Środa (19.01.2022) dominacją chmur na niebie, więcej pogodnego nieba na południu. W całym kraju możliwe są opady, głównie słabego deszczu i mżawki, a na wschodzie słabego śniegu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 19.01.2022

Na termometrach zobaczymy -2-0oC na krańcach południowych, 0-1oC na krańcach południowo wschodnich., 1-2oC na południu, wschodzie oraz w centrum, 3-4oC na północy i zachodzie, a na południowym zachodzie 4-5oC. Wiatr umiarkowany, okresami nieco silniejszy z południowego zachodu, w porywach do 40 km/h, a nad morzem do 50-60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (19/20.01.2022) nadal dużo chmur. Rozpogodzenia możliwe są początkowo na południowym wschodzie, a w drugiej części nocy na północnym zachodzie.

Z północnego zachodu w głąb kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, które wraz z wędrówką strefy na południowy wschód będą przechodzić w mokry śnieg. Do rana będzie się rozciągać od południowego zachodu przez centrum po północny wschód.

Opady będą miały umiarkowane natężenie. Nad ranem na północnym zachodzie przelotne śnieżyce. Na drogach może pojawić się oblodzenie.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 19/20.01.2022

Temperatura minimalna od -9-(-4)oC w rejonach górskich i -3-(-1)oC na południowym wschodzie i -2-(-1)oC na północy do 0oC większości regionów.

Wiał będzie dość silny zachodni i południowo zachodni wiatr, w porywach do 40 km/h w większości regionów, na północy i w górach do 50-60 km/h (w Bieszczadach do 70-80 km/h), a nad morzem do 60-70 km/h (lokalnie do 80 km/h).

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na tydzień 22-28.05.2023. Zmienna temperatura. Lokalnie przelotny deszcz i burze

Po ciepłym weekendzie z lokalnymi opadami deszczu i burzami w nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda z wahaniami temperatury oraz przelotnym deszczem, a lokalnie może zagrzmieć. W poniedziałek (22.05.2023) na niebie zobaczymy …

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Pogoda na weekend. Będzie ciepło, ale miejscami pojawią się burze

Po ostatnich chłodnych i w wielu miejscach deszczowych dniach w weekend czeka nas poprawa pogody. Wyraźnie się ociepli, będzie też coraz więcej słońca, a deszcz i burze wystąpią tylko miejscami, zwłaszcza w …