Pogoda na środę. Przed nami dość ciepły dzień. Przelotny deszcz możliwy na północy kraju

W środę obszar kraju znajdzie się między kolejnym ośrodkiem niżowym wędrującym nad Skandynawią a wyżem z centrum ulokowanym nad południowo wschodnią częścią kontynentu.

Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał ciepły front atmosferyczny. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 27.10.2021, 12:00 UTC

Dzień (27.10.2021) rozpocznie się przewagą chmur na niebie, większe rozpogodzenia możliwe są tylko na wschodzie i południu. Miejscami na północy słabe opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal w większej części kraju zachmurzenie duże i całkowite, a więcej pogodnego nieba na południu. Na północy lokalnie słabe opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy 10-11oC na północnym zachodzie, 12-13oC na północy, 13-14oC w większości regionów, 14-15oC na zachodzie, a na południowym zachodzie 15-16oC. Wiatr umiarkowany, z południowego wschodu. Nieco bardziej będzie odczuwalny nad morzem, tam porywy do 50-60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (27/28.10.2021) dużo pogodnego nieba na południu, a w innych regionach zachmurzenie całkowite. Na północy i północnym wschodzie słabe opady deszczu oraz mżawki.

Temperatura minimalna od 4-5oC na krańcach południowych przez 6-7oC na przeważającym obszarze kraju do 8-10oC na północy. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego. Nadal silniej wiać będzie nad morzem: porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Prognoza pogody na tydzień 05-11.12.2022. Dynamiczna aura i sporo opadów

W nowym tygodniu czekają nas zmiany. Pogoda stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna. Często doświadczymy sporych wahań temperatury. Częściej będą występować opady zarówno śniegu, jak i deszczu, a nad morzem możliwe będą burze. …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …