Pogoda na środę. Przed nami dość ciepły dzień. Przelotny deszcz możliwy na północy kraju

W środę obszar kraju znajdzie się między kolejnym ośrodkiem niżowym wędrującym nad Skandynawią a wyżem z centrum ulokowanym nad południowo wschodnią częścią kontynentu.

Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał ciepły front atmosferyczny. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 27.10.2021, 12:00 UTC

Dzień (27.10.2021) rozpocznie się przewagą chmur na niebie, większe rozpogodzenia możliwe są tylko na wschodzie i południu. Miejscami na północy słabe opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal w większej części kraju zachmurzenie duże i całkowite, a więcej pogodnego nieba na południu. Na północy lokalnie słabe opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy 10-11oC na północnym zachodzie, 12-13oC na północy, 13-14oC w większości regionów, 14-15oC na zachodzie, a na południowym zachodzie 15-16oC. Wiatr umiarkowany, z południowego wschodu. Nieco bardziej będzie odczuwalny nad morzem, tam porywy do 50-60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (27/28.10.2021) dużo pogodnego nieba na południu, a w innych regionach zachmurzenie całkowite. Na północy i północnym wschodzie słabe opady deszczu oraz mżawki.

Temperatura minimalna od 4-5oC na krańcach południowych przez 6-7oC na przeważającym obszarze kraju do 8-10oC na północy. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego. Nadal silniej wiać będzie nad morzem: porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Przed nami pogłębiająca się susza i kolejne silne upały

W tym roku już od dość dawna susza daje się we znaki. Miała ona miejsce wczesną wiosną, a także latem. Co prawda ulewy w ostatnich dniach lipca poprawiły nieco sytuację, ale nie …

Katastrofalna powódź w Korei. Niestety są ofiary śmiertelne

Powodzie corocznie pojawiają się w niektórych miejscach na świecie. Czasem są one małe, lokalnie i niezbyt groźne, a czasami mogą dotknąć sporego obszaru, generując spore straty materialne oraz powodując śmierć osób. Niestety …

Prognoza długoterminowa. Koniec tygodnia ze sporą ilością opadów. Później powrót upału

Przez około tydzień doświadczaliśmy bardzo silnej fali upałów. Póki co czeka nas przerwa od tak wysokich wartości temperatury, ale na horyzoncie znów widać podobną sytuację. Na początku sierpnia znów możliwe jest solidne …

Uwaga! W sobotę przejdą silne burze z gradem i wiatrem do 100 km/h. Gdzie wystąpią?

Fala upałów dalej daje się we znaki w naszym kraju. Po czwartkowym apogeum temperatura maksymalna nieco zmalała, ale mimo to wciąż jest bardzo gorąco, a kontynuacja takiej aury będzie miała miejsce również …