Pogoda na środę. Przed nami dość ciepły dzień. Przelotny deszcz możliwy na północy kraju

W środę obszar kraju znajdzie się między kolejnym ośrodkiem niżowym wędrującym nad Skandynawią a wyżem z centrum ulokowanym nad południowo wschodnią częścią kontynentu.

Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał ciepły front atmosferyczny. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 27.10.2021, 12:00 UTC

Dzień (27.10.2021) rozpocznie się przewagą chmur na niebie, większe rozpogodzenia możliwe są tylko na wschodzie i południu. Miejscami na północy słabe opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal w większej części kraju zachmurzenie duże i całkowite, a więcej pogodnego nieba na południu. Na północy lokalnie słabe opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy 10-11oC na północnym zachodzie, 12-13oC na północy, 13-14oC w większości regionów, 14-15oC na zachodzie, a na południowym zachodzie 15-16oC. Wiatr umiarkowany, z południowego wschodu. Nieco bardziej będzie odczuwalny nad morzem, tam porywy do 50-60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (27/28.10.2021) dużo pogodnego nieba na południu, a w innych regionach zachmurzenie całkowite. Na północy i północnym wschodzie słabe opady deszczu oraz mżawki.

Temperatura minimalna od 4-5oC na krańcach południowych przez 6-7oC na przeważającym obszarze kraju do 8-10oC na północy. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego. Nadal silniej wiać będzie nad morzem: porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …

Pogoda na tydzień 22-28.05.2023. Zmienna temperatura. Lokalnie przelotny deszcz i burze

Po ciepłym weekendzie z lokalnymi opadami deszczu i burzami w nowym tygodniu czeka nas zmienna pogoda z wahaniami temperatury oraz przelotnym deszczem, a lokalnie może zagrzmieć. W poniedziałek (22.05.2023) na niebie zobaczymy …

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …