Pogoda na środę. Przed nami dość ciepły dzień. Przelotny deszcz możliwy na północy kraju

W środę obszar kraju znajdzie się między kolejnym ośrodkiem niżowym wędrującym nad Skandynawią a wyżem z centrum ulokowanym nad południowo wschodnią częścią kontynentu.

Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał ciepły front atmosferyczny. Napływać będzie ciepłe powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 27.10.2021, 12:00 UTC

Dzień (27.10.2021) rozpocznie się przewagą chmur na niebie, większe rozpogodzenia możliwe są tylko na wschodzie i południu. Miejscami na północy słabe opady deszczu.

W kolejnych godzinach nadal w większej części kraju zachmurzenie duże i całkowite, a więcej pogodnego nieba na południu. Na północy lokalnie słabe opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy 10-11oC na północnym zachodzie, 12-13oC na północy, 13-14oC w większości regionów, 14-15oC na zachodzie, a na południowym zachodzie 15-16oC. Wiatr umiarkowany, z południowego wschodu. Nieco bardziej będzie odczuwalny nad morzem, tam porywy do 50-60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (27/28.10.2021) dużo pogodnego nieba na południu, a w innych regionach zachmurzenie całkowite. Na północy i północnym wschodzie słabe opady deszczu oraz mżawki.

Temperatura minimalna od 4-5oC na krańcach południowych przez 6-7oC na przeważającym obszarze kraju do 8-10oC na północy. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora południowego. Nadal silniej wiać będzie nad morzem: porywy do 50-60 km/h.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Uwaga! Nadchodzą kolejne ulewy i śnieżyce, w górach silny wiatr

Po krótkiej poprawie pogody w niedzielę obszar kraju dostanie się pod wpływ kolejnego wydajnego opadowo ośrodka niżowego, który z rejonu Włoch przez centrum kraju będzie wędrował nad Białoruś. Napływać będzie powietrze polarne …

Pogoda na piątek. Przed nami deszczowy dzień z silnym wiatrem

W piątek pogodę w kraju będzie kształtował głęboki i rozległy wielocentrczny ośrodek niżowy znad północnej Skandynawii. Nad Polską najpierw przejdzie ciepły front z nim związany, a następnie w nocy chłodny front. Napływać …

Pogoda na czwartek. Przed nami pochmurny dzień z przelotnymi opadami deszczu i śniegu

W czwartek na pogodę w kraju będzie miał ośrodek niżowy z centrum nad Finlandią. Od północnego zachodu zacznie się nasuwać chłodny wycinek pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. …

Prognoza pogody na tydzień 06-12.12.2021

Po ostatnich dniach z dynamiczną pogodą w nowym tygodniu czeka nas bardziej zimowa aura. W wielu miejscach temperatura spadnie poniżej 0oC, a na północy możliwy jest incydent z nieco większym mrozem. Będzie …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły