Pogoda na środę. Sporo opadów deszczu. Temperatura do 5 stopni

Jutro obszar kraju znajdował się będzie pomiędzy wałem wyżowym ciągnącym się od Bałkanów po Atlantyk a wielocentrycznym niżem znad Skandynawii.

Nad Polską przewędruje system frontów z nim związany. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 26.01.2022, 12 UTC

Środa (26.01.2022) będzie kolejnym pochmurnym dniem. Niewielkie rozpogodzenia po południu możliwe są na wschodzie i południowym zachodzie. Lokalnie możliwe są mgły.

W całym kraju dużo opadów, przeważnie deszczu, a na południu i wschodzie opady mieszane. W górach opady samego śniegu o umiarkowanym natężeniu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 26.01.2022

Na termometrach zobaczymy -2-0oC na krańcach południowych, 0-1oCna południu i wschodzie, 1-2oC w głębi kraju, 3-4oC na północy, a na zachodzie 4-5oC.

Wiatr umiarkowany, z zachodu, okresami nieco silniejszy, w porywach do 40 km/h w większości regionów, 40-50 km/h na północy, a nad morzem do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (26/27.01.2022) w większości regionów zachmurzenie całkowite. Niewielkie rozpogodzenia na południu.

Na terenie całego kraju dużo opadów różnego rodzaju. Najwięcej opadów na północy. W wielu regionach możliwe jest oblodzenie na drogach.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 26/27.01.2022

Temperatura minimalna od -7-(-3)oC w rejonach górskich i -3-0oC na południu przez 0-1oC w większości regionów do 1-2oC na zachodzie, 2-3oC na północy oraz do 4oC nad morzem.

Wiał będzie umiarkowany, okresami nieco silniejszy wiatr z południowego zachodu, w porywach do 40 km/h w większości regionów, do 40-50 km/h na północy, a nad morzem do 70 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Nadchodzi upał i dużo słońca. Na zachodzie nawet 36 stopni

Jutro i pojutrze pogodę w kraj kształtował będzie ośrodek wyżowy przemieszczający się znad Litwy nad Łotwę. Dopiero w czwartek od zachodu zacznie się zbliżać pofalowany front związany z niżem znad Morza Norweskiego. …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.08.2022. Przed nami upalne dni. Opadów nadal niewiele

Tegoroczne lato należy do bardzo ciepłych. Póki co oficjalnie w wielu rejonach pojawiło się już kilkanaście upalnych dni, a ta liczba znacznie się zwiększy w nadchodzącym okresie. Z biegiem czasu stopniowo będzie …

Pogoda na weekend. W sobotę nad Polską przejdzie front z burzami. Niedziela spokojniejsza

W pierwszy dzień weekendu pogodę w kraju kształtował będzie system frontów związany z ośrodkiem niżowym znad pogranicza Finlandii i Rosji. Natomiast w niedzielę Polska dostanie się w zasięg wyżu, którego centrum w …

Prognoza długoterminowa. Silna fala upałów w przyszłym tygodniu. Temperatura przekroczy 35 stopni

Po dość długim rześkim, a miejscami wręcz chłodnym okresie, znów w wielu rejonach doświadczamy ciepłej aury. Co prawda szybko znów się ochłodzi, to jednak pod koniec drugiej dekady miesiąca lipiec znów da …