Pogoda na środę. Sporo opadów deszczu. Temperatura do 5 stopni

Jutro obszar kraju znajdował się będzie pomiędzy wałem wyżowym ciągnącym się od Bałkanów po Atlantyk a wielocentrycznym niżem znad Skandynawii.

Nad Polską przewędruje system frontów z nim związany. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 26.01.2022, 12 UTC

Środa (26.01.2022) będzie kolejnym pochmurnym dniem. Niewielkie rozpogodzenia po południu możliwe są na wschodzie i południowym zachodzie. Lokalnie możliwe są mgły.

W całym kraju dużo opadów, przeważnie deszczu, a na południu i wschodzie opady mieszane. W górach opady samego śniegu o umiarkowanym natężeniu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 26.01.2022

Na termometrach zobaczymy -2-0oC na krańcach południowych, 0-1oCna południu i wschodzie, 1-2oC w głębi kraju, 3-4oC na północy, a na zachodzie 4-5oC.

Wiatr umiarkowany, z zachodu, okresami nieco silniejszy, w porywach do 40 km/h w większości regionów, 40-50 km/h na północy, a nad morzem do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek (26/27.01.2022) w większości regionów zachmurzenie całkowite. Niewielkie rozpogodzenia na południu.

Na terenie całego kraju dużo opadów różnego rodzaju. Najwięcej opadów na północy. W wielu regionach możliwe jest oblodzenie na drogach.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 26/27.01.2022

Temperatura minimalna od -7-(-3)oC w rejonach górskich i -3-0oC na południu przez 0-1oC w większości regionów do 1-2oC na zachodzie, 2-3oC na północy oraz do 4oC nad morzem.

Wiał będzie umiarkowany, okresami nieco silniejszy wiatr z południowego zachodu, w porywach do 40 km/h w większości regionów, do 40-50 km/h na północy, a nad morzem do 70 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend z opadami deszczu i śniegu

W weekend obszar kraju będzie się znajdował na skraju rozległego ośrodka wyżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, początkowo będzie napływać bezpośrednio ze wschodu i północnego wschodu, jednak …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …