Pogoda na weekend. Czeka nas gorąca aura. Gdzieniegdzie pojawią się kolejne burze

Obecnie podczas gorącej aury doświadczamy dość sporej ilości burz, które spowodowały gdzieniegdzie szkody.

Na przykład w czwartek (09.06.2022) w wielu rejonach podczas przechodzenia zjawisk burzowych zalanych zostało wiele ulic, co przyczyniło się do lokalnych podtopień w kilku większych miastach.

W najbliższych dniach również będą mogły przejść lokalnie komórki konwekcyjne, ale o mniejszej intensywności. Ponadto podczas całego weekendu towarzyszyć będzie nam bardzo wysoka temperatura.

Zalane ulice na Śląsku. Źródło: Państwowa Straż Pożarna/Facebook

W sobotę (11.06.2022) w pierwszej części dnia spodziewamy się dość znacznego zachmurzenia na zachodzie, północnym zachodzie, północnym wschodzie, południowym wschodzie oraz częściowo w centrum.

Punktowe opady deszczu będą mogły wystąpić tylko na Podkarpaciu i częściowo w Małopolsce. Ponadto chmury stopniowo będą zanikały.

Zachmurzenie i opady w sobotę nad ranem

Popołudniu niebo znacznie się rozchmurzy w niemal całym naszym kraju. Wówczas spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego, choć gdzieniegdzie na Pomorzu pojawi się więcej chmur.

Zachmurzenie i opady w sobotę popołudniu

Deszczu w dalszym ciągu prawie nie będzie, bowiem jedynie na północnym zachodzie i w Małopolsce może symbolicznie i miejscowo popadać.

Temperatura maksymalna w sobotę, 11, czerwca

Termometry wskażą temperaturę maksymalną dochodzącą do 21-24oC na wschodzie przez 23-25oC w centrum do 24-27oC na zachodzie Polski.

Noc z soboty na niedzielę (11/12.06.2022) również minie pod znakiem małej ilości chmur na znaczącym obszarze kraju.

Zachmurzenie i opady w nocy

Jedynie na zachodzie zachmurzenie okaże się dość spore, a na jego krańcach mogą wystąpić punktowe opady deszczu.

Temperatura minimalna w nocy

Co ciekawe, spadki temperatury będą bardzo niewielkie, więc czeka nas ciepła noc. Spodziewamy się minimalnie od 10-14oC na wschodzie i północy przez 12-15oC w centrum i na południu do nawet 14-17oC na zachodzie.

Niedziela (12.06.2022) minie pod znakiem bardzo pogodnej aury, ale gdzieniegdzie pojawią się komórki opadowe i burzowe. Nad ranem i około południa może popadać w okolicach Kujaw oraz Wielkopolski, a opady będą przemieszczać się na wschód wzmacniając się na skutek konwekcji.

Poza tym na zachodzie, częściowo w centrum i na północy niebo na ogół będzie dość mocno zachmurzone.

Zachmurzenie i opady w niedzielę rano

Komórki konwekcyjne, które pojawią się popołudniu wystąpią zwłaszcza w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Ziemię Łódzką, po Mazowsze i Podlasie.

Zachmurzenie i opady w niedzielę popołudniu

Podczas ich przechodzenia może intensywnie padać oraz wiać wiatr dochodzący do 70 km/h. Za to wieczorem burze i opady znajdą się już znacznie bardziej na południe i wschód od tych obszarów i wówczas zaczną zanikać.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 12 czerwca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie 21-24oC na północy, 22-25oC na wschodzie, 24-27oC w centrum i na południu oraz 25-28oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 13-19.03.2023. Przed nami coraz wyższe temperatury

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kontynuacja dynamicznej aury z dużymi wahaniami temperatury, lecz opadów będzie nieco mniej, lokalnie możliwe są burze. Może wiać też silny wiatr. Poniedziałek (13.03.2023) z dominacją chmur. W …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …