Pogoda na weekend. Czeka nas gorąca aura. Gdzieniegdzie pojawią się kolejne burze

Obecnie podczas gorącej aury doświadczamy dość sporej ilości burz, które spowodowały gdzieniegdzie szkody.

Na przykład w czwartek (09.06.2022) w wielu rejonach podczas przechodzenia zjawisk burzowych zalanych zostało wiele ulic, co przyczyniło się do lokalnych podtopień w kilku większych miastach.

W najbliższych dniach również będą mogły przejść lokalnie komórki konwekcyjne, ale o mniejszej intensywności. Ponadto podczas całego weekendu towarzyszyć będzie nam bardzo wysoka temperatura.

Zalane ulice na Śląsku. Źródło: Państwowa Straż Pożarna/Facebook

W sobotę (11.06.2022) w pierwszej części dnia spodziewamy się dość znacznego zachmurzenia na zachodzie, północnym zachodzie, północnym wschodzie, południowym wschodzie oraz częściowo w centrum.

Punktowe opady deszczu będą mogły wystąpić tylko na Podkarpaciu i częściowo w Małopolsce. Ponadto chmury stopniowo będą zanikały.

Zachmurzenie i opady w sobotę nad ranem

Popołudniu niebo znacznie się rozchmurzy w niemal całym naszym kraju. Wówczas spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego, choć gdzieniegdzie na Pomorzu pojawi się więcej chmur.

Zachmurzenie i opady w sobotę popołudniu

Deszczu w dalszym ciągu prawie nie będzie, bowiem jedynie na północnym zachodzie i w Małopolsce może symbolicznie i miejscowo popadać.

Temperatura maksymalna w sobotę, 11, czerwca

Termometry wskażą temperaturę maksymalną dochodzącą do 21-24oC na wschodzie przez 23-25oC w centrum do 24-27oC na zachodzie Polski.

Noc z soboty na niedzielę (11/12.06.2022) również minie pod znakiem małej ilości chmur na znaczącym obszarze kraju.

Zachmurzenie i opady w nocy

Jedynie na zachodzie zachmurzenie okaże się dość spore, a na jego krańcach mogą wystąpić punktowe opady deszczu.

Temperatura minimalna w nocy

Co ciekawe, spadki temperatury będą bardzo niewielkie, więc czeka nas ciepła noc. Spodziewamy się minimalnie od 10-14oC na wschodzie i północy przez 12-15oC w centrum i na południu do nawet 14-17oC na zachodzie.

Niedziela (12.06.2022) minie pod znakiem bardzo pogodnej aury, ale gdzieniegdzie pojawią się komórki opadowe i burzowe. Nad ranem i około południa może popadać w okolicach Kujaw oraz Wielkopolski, a opady będą przemieszczać się na wschód wzmacniając się na skutek konwekcji.

Poza tym na zachodzie, częściowo w centrum i na północy niebo na ogół będzie dość mocno zachmurzone.

Zachmurzenie i opady w niedzielę rano

Komórki konwekcyjne, które pojawią się popołudniu wystąpią zwłaszcza w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Ziemię Łódzką, po Mazowsze i Podlasie.

Zachmurzenie i opady w niedzielę popołudniu

Podczas ich przechodzenia może intensywnie padać oraz wiać wiatr dochodzący do 70 km/h. Za to wieczorem burze i opady znajdą się już znacznie bardziej na południe i wschód od tych obszarów i wówczas zaczną zanikać.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 12 czerwca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie 21-24oC na północy, 22-25oC na wschodzie, 24-27oC w centrum i na południu oraz 25-28oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Ciąg dalszy lokalnych burz. Przed nami sporo gorących dni

Letnia pogoda w postaci wysokiej temperatury oraz burz coraz częściej i śmielej ma miejsce w naszym kraju. Taka tendencja utrzyma się również w nadchodzących najbliższych dobach, kiedy to doświadczymy dość dynamicznej, ale …

Prognoza długoterminowa. Coraz większa szansa na dość silny upał. Temperatura wzrośnie do 33 stopni?

Po bardzo ciepłej pogodzie nastąpiło dość znaczne ochłodzenie wraz z opadami i burzami. Obecność niżów atmosferycznych będą kształtować taką aurę jeszcze przez krótki czas, ale w drugiej części tygodnia do głosu dojdą …

W czwartek i piątek czeka nas bardzo gorąca pogoda. Gdzie będzie najcieplej?

Po krótkim i raptownym oziębieniu spowodowanego przejściem frontu burzowego znów doświadczmy wyraźnego wzrostu temperatury. Ma to ścisły związek z wyżem barycznym, który ponadto jest gwarantem bardzo słonecznej aury. Jak się okazuje, w …

Pogoda. W środę i czwartek powrócą burze i opady. Gdzie się pojawią?

Aktualnie nad Europą przemieszcza się dość dużo niżów barycznych. Gwarantują one sporo opadów deszczu w naszym kontynencie, co też doświadczyliśmy w poprzednich dniach. Przy niezbyt wysokiej temperaturze, taki stan rzeczy będzie miał …