Pogoda na weekend. Czeka nas gorąca aura. Gdzieniegdzie pojawią się kolejne burze

Obecnie podczas gorącej aury doświadczamy dość sporej ilości burz, które spowodowały gdzieniegdzie szkody.

Na przykład w czwartek (09.06.2022) w wielu rejonach podczas przechodzenia zjawisk burzowych zalanych zostało wiele ulic, co przyczyniło się do lokalnych podtopień w kilku większych miastach.

W najbliższych dniach również będą mogły przejść lokalnie komórki konwekcyjne, ale o mniejszej intensywności. Ponadto podczas całego weekendu towarzyszyć będzie nam bardzo wysoka temperatura.

Zalane ulice na Śląsku. Źródło: Państwowa Straż Pożarna/Facebook

W sobotę (11.06.2022) w pierwszej części dnia spodziewamy się dość znacznego zachmurzenia na zachodzie, północnym zachodzie, północnym wschodzie, południowym wschodzie oraz częściowo w centrum.

Punktowe opady deszczu będą mogły wystąpić tylko na Podkarpaciu i częściowo w Małopolsce. Ponadto chmury stopniowo będą zanikały.

Zachmurzenie i opady w sobotę nad ranem

Popołudniu niebo znacznie się rozchmurzy w niemal całym naszym kraju. Wówczas spodziewamy się zachmurzenia małego i umiarkowanego, choć gdzieniegdzie na Pomorzu pojawi się więcej chmur.

Zachmurzenie i opady w sobotę popołudniu

Deszczu w dalszym ciągu prawie nie będzie, bowiem jedynie na północnym zachodzie i w Małopolsce może symbolicznie i miejscowo popadać.

Temperatura maksymalna w sobotę, 11, czerwca

Termometry wskażą temperaturę maksymalną dochodzącą do 21-24oC na wschodzie przez 23-25oC w centrum do 24-27oC na zachodzie Polski.

Noc z soboty na niedzielę (11/12.06.2022) również minie pod znakiem małej ilości chmur na znaczącym obszarze kraju.

Zachmurzenie i opady w nocy

Jedynie na zachodzie zachmurzenie okaże się dość spore, a na jego krańcach mogą wystąpić punktowe opady deszczu.

Temperatura minimalna w nocy

Co ciekawe, spadki temperatury będą bardzo niewielkie, więc czeka nas ciepła noc. Spodziewamy się minimalnie od 10-14oC na wschodzie i północy przez 12-15oC w centrum i na południu do nawet 14-17oC na zachodzie.

Niedziela (12.06.2022) minie pod znakiem bardzo pogodnej aury, ale gdzieniegdzie pojawią się komórki opadowe i burzowe. Nad ranem i około południa może popadać w okolicach Kujaw oraz Wielkopolski, a opady będą przemieszczać się na wschód wzmacniając się na skutek konwekcji.

Poza tym na zachodzie, częściowo w centrum i na północy niebo na ogół będzie dość mocno zachmurzone.

Zachmurzenie i opady w niedzielę rano

Komórki konwekcyjne, które pojawią się popołudniu wystąpią zwłaszcza w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Ziemię Łódzką, po Mazowsze i Podlasie.

Zachmurzenie i opady w niedzielę popołudniu

Podczas ich przechodzenia może intensywnie padać oraz wiać wiatr dochodzący do 70 km/h. Za to wieczorem burze i opady znajdą się już znacznie bardziej na południe i wschód od tych obszarów i wówczas zaczną zanikać.

Temperatura maksymalna w niedzielę, 12 czerwca

W ten dzień spodziewamy się maksymalnie 21-24oC na północy, 22-25oC na wschodzie, 24-27oC w centrum i na południu oraz 25-28oC na zachodzie.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Prognoza pogody na tydzień 31.10-06.11.2022. Nadchodzi ochłodzenie i więcej opadów deszczu

Po wyjątkowo ciepłym końcu października na początku listopada czekają nas zmiany w pogodzie. Wyraźnie się ochłodzi, lecz opadów nadal będzie niewiele. Dopiero końcówka nowego tygodnia przyniesie częstsze opady deszczu w naszym kraju. …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …