Pogoda na weekend: dużo słońca i bardzo ciepło

Musimy nacieszyć się słoneczną i ciepłą aurą,  która czeka nas w ten weekend. Już w poniedziałek czekają nas zmiany w pogodzie. Poniżej więcej szczegółów na temat tego, co czeka nas w najbliższym czasie.

W sobotę nad krajem wędrować będzie chłodny front i zatoka niżowa związana z ośrodkiem niżowym LIS, którego centrum znajdzie się w południe nad północno zachodnią Rosją. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

Wspomniany wyżej front w większości kraju nie przyniesie opadów deszczu, tylko po południu lokalnie w dzielnicach południowych możliwe są przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Będzie dużo słońca, za wyjątkiem obszaru od Śląska po Lubelszczyznę i Podkarpacie. Tam zachmurzenie w miarę upływu dnia wzrośnie do umiarkowanego i dużego. W najcieplejszym okresie dnia od 12-14 st. st. nad morzem i 15-17 st. w głębi regionów północnych przez 21-22 st. w centrum do 24-25 st. na południu. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z sektora zachodniego w porywach do 30-40 km/h na zachodzie, w centrum do 40-50 km, a na wschodzie do 50-60 km/h, nad morzem do 50-55 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę praktycznie wszędzie bezchmurnie, trochę chmur tylko na południu i miejscami nad morzem. Na południu początkowo lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4-5 st. na północy przez 6-7 st. na przeważającym obszarze kraju do 8-11 st. na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany północno zachodni wiatr. Początkowo mocniej może chwilami powiać na północnym wschodzie.

Niedziela słoneczna, tylko w miarę upływu dnia na północy i w centrum zachmurzenie może wzrosnąć do dużego. Nigdzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna od 12-14 st. nad morzem przez 16-18 st. na przeważającym obszarze kraju do 19-20 st. na południu oraz do 22-23 st. na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.

W poniedziałek czeka nas pogorszenie pogody. W całym kraju więcej chmur oraz możliwe są opady deszczu oraz burze, lokalnie gwałtowne (z intensywnym deszczem, opadami gradu oraz silnym wiatrem). Na południu i południowym wschodzie jeszcze ciepło 22-25 st., natomiast na przeważającym obszarze kraju 18-19 st. Na północy 15-17 st., a na krańcach północnych 10-12 st. Więcej na temat burz podamy w niedzielę.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na piątek, 9 lipca. Przed nami burzowy dzień. Na wschodzie nadal upał do 33 stopni

W piątek pofalowany front przemieści się nad regiony wschodnie, dodatkowo może na nim powstać kolejny mezoskalowy ośrodek niskiego ciśnienia. Powietrze zwrotnikowe zalegać będzie jeszcze nad wschodnią częścią kraju, a nad większość regionów …

Pogoda na środę, 21 lipca. Miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach do 25 stopni

Przed nami dość ciepła środa ze sporą ilością chmur na niebie. Miejscami pojawi się niewielki, przelotny deszcz. Tego dnia Polska znajdzie się w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z centrum nad Wielką Brytanią. …

Prognoza burz na piątek 16.07.2021 i noc 16/17.07.2021

W piątek burze prawdopodobne będą w całym kraju. Polska pozostanie w zasięgu obniżonego ciśnienia. Napływać będzie bardzo ciepła i wilgotna masa powietrza, w której tworzyć będzie się konwekcja oraz burze. Obszar objęty …

Pogoda na środę. Gwałtowne burze z gradem i ulewy głównie na wschodzie i północy

W środę na pogodę w kraju będzie miał wpływ ośrodek niżowy z centrum nad Niemiec i system frontów z nim związanych. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. Środa (30.06.2021) rozpocznie się …