Pogoda na weekend. Na niebie sporo chmur. Deszcz tylko miejscami

Po ostatnich chłodnych dniach z częstymi opadami deszczu rozpoczęła się poprawa pogody. Obszar kraju dostał się pod wpływ wędrującego nad południową częścią kontynentu.

W sobotę jego centrum znajdzie się nad Bałkanami, a w niedzielę przemieści się nad Morze Czarne. W miarę odsuwania się wyżu na wschód stopniowo będziemy się dostawać w zasięg zatoki niżowej związanej z niżem ulokowanym nad Morzem Norweskim.

Zacznie napływać stopniowo coraz cieplejsze powietrze polarne o cechach morskich, tylko początkowo nad północnym wschodem zalegać będzie powietrze arktyczne morskie.

Sobota (24.09.2022) rozpocznie się dominacją chmur, najwięcej pogodnego będzie na południu. Miejscami na północnym wschodzie słabe przelotne opady deszczu.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 24.09.2022, 9:00, źródło: mapy.meteo.pl

W kolejnych godzinach zachmurzenie duże i umiarkowane. Na północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Wieczorem słaby przelotny deszcz na zachodnich krańcach Ziemi Lubuskiej.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 24.09.2022, 15:00, źródło mapy.meteo.pl

Na termometrach zobaczymy 12-14oC na krańcach północno zachodnich, 13-15oC na wschodzie, 15-16oC w większości regionów, a na południowym zachodzie 16-18oC. Wiatr słaby, ze zmiennych kierunków.

W nocy z soboty na niedzielę (24/25.09.2022) dominować będą chmury. Większe rozpogodzenia na południowym zachodzie oraz w centrum.

Na północy, północnym zachodzie, Podkarpaciu i w Małopolsce słabe przelotne opady deszczu.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 25.09.2022, 1:00, źródło: mapy.meteo.pl

Temperatura minimalna od 3-5oC na krańcach północnych i 5-7oC na wschodzie przez 7-8oC w głębi kraju do 9-11oC na północy, północnym wschodzie, a także na Śląsku Opolskim.

Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 24/2.09.2022

Niedziela (25.09.2022) z dużym zachmurzeniem w prawie całym kraju, tylko na południowym zachodzie i w centrum więcej pogodnego nieba.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 25.09.2022, 13:00, źródło: mapy.meteo.pl

W regionach południowych oraz północnych wystąpią przelotne opady deszczu, a wieczorem w Karpatach ciągły deszcz.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 25.09.2022

Temperatura wzrośnie do 12-16oC na północy, 16-17oC na wschodzie i 17-19oC w większości regionów.

Utrzyma się słaby wiatr ze zmiennych kierunków, tylko w Karpatach będzie nieco silniejszy: porywy do 50-60 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 31.10-06.11.2022. Nadchodzi ochłodzenie i więcej opadów deszczu

Po wyjątkowo ciepłym końcu października na początku listopada czekają nas zmiany w pogodzie. Wyraźnie się ochłodzi, lecz opadów nadal będzie niewiele. Dopiero końcówka nowego tygodnia przyniesie częstsze opady deszczu w naszym kraju. …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Nadchodzi znaczne pogorszenie pogody. Deszcz spadnie prawie wszędzie

W ostatnich dniach tygodnia pogodę w kraju będzie kształtował pofalowany front związany z ośrodkiem niżowym wędrującym nad północną częścią kontynentu. Zarówno za frontem, jak i przed nim napływać będzie zasobne w wilgoć …

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …