Pogoda na weekend. Słońce na przemian z chmurami. Możliwe również opady śniegu i deszczu

W weekend obszar kraju znajdzie się na skraju głębokiego wielocentrycznego ośrodka niżowego znad Północnego Atlantyku. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 08.01.2022

Sobota (08.01.2022) przywita nas dominacją chmur na zachodzie, północy oraz w centrum. Natomiast na wschodzie, i częściowo na południu dużo pogodnego nieba.

Na północy słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Opady samego śniegu w Sudetach.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 08.01.2022, 12:00, źródło: mapy.meteo.pl

Do wieczora już w całym kraju przybędzie chmur. Lokalnie możliwe są słabe opady śniegu oraz mżawki. Na Pomorzu Gdańskim intensywne opady mieszane. W Sudetach opady śniegu o dużym natężeniu.

Na termometrach zobaczymy -1-0oC na północnym wschodzie, 0-1oC w większości regionów, a na zachodzie 2-3oC. Wiatr umiarkowany, z południowego zachodu, tylko nieco bardziej odczuwalny nad morzem, tam porywy do 40 km/h.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 08.01.2022

W nocy z soboty na niedzielę (08/09.01.2022) zachmurzenie duże, tylko na południu i zachodzie więcej pogodnego nieba. Miejscami, głównie na wschodzie, północy i południu przelotne opady śniegu. W regionach północnych także deszczu ze śniegiem.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 08.01.2022, 22:00, źródło: mapy.meteo.pl

Temperatura minimalna od -8-(-6)oC w górskich dolinach, -4-(-3)oC na krańcach południowych i-3-(-2)oC na wschodzie, a także w głębi regionów południowych przez -2-(-1)oC w centrum i na północy do -1-0oC na zachodzie oraz 0-1oC nad morzem.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc08/09.01.2022

W niedzielę (09.01.2022) na niebie zobaczymy trochę chmur, ale słońce też będzie się pojawiać, zwłaszcza na południu, południowym wschodzie i w centrum.

Lokalnie na zachodzie oraz północnym wschodzie przelotne opady śniegu. Więcej opadów śniegu w Sudetach. Wieczorem wzdłuż zachodniej granicy możliwy deszcz.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 09.01.2022, 14:00, źródło: mapy.meteo.pl

Temperatura wzrośnie do 0oC na północnym wschodzie, 0-1oC w większości regionów, 1-2oC na zachodzie oraz nad morzem, a na południowym zachodzie 2-4oC.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 09.01.2022

Wiał będzie umiarkowany wiatr z sektora południowego. Nieco silniejszy będzie nad morzem: do 40 km/h, w Karpatach do 50 km/h, a w Sudetach do 80 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend. Miejscami opady różnego rodzaju

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, który będzie się przemieszczał znad Alp nad południowe regiony Polski. W sobotę na zachodzie zaznaczy się zanikający front okluzji. Zarówno w pierwszy, jak …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …