Pogoda na weekend. Sporo przelotnych opadów śniegu. Noce będą zimne

W weekend obszar kraju pozostawać będzie pomiędzy ośrodkiem niżowym znad wschodniej części kontynentu a wyżem z rejonu Wysp Brytyjskich.

Napływać będzie powietrze arktyczne o cechach morskich. W niedzielę nad zachodnią i północną część kraju napłynie nieco cieplejsze powietrze.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 22.01.2022

W sobotę (22.01.2022) na niebie zobaczymy trochę, ale będą też większe rozpogodzenia. Na wschodzie i częściowo na południu przelotne opady śniegu, lokalnie intensywne.

Najwięcej opadów w Karpatach. Na podkarpaciu początkowo ciągłe opady.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 22.01.2022

Na termometrach zobaczymy -9-(-5)oC na krańcach południowych, -3-(2)oC na południu, -2-(-1)oC na wschodzie,-1-0oC w głębi kraju, a na zachodzie i północy 0-1oC.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 40 km/h na zachodzie, 40-50 km/h na przeważającym obszarze kraju, a w Tatrach do 80 km/h.

Noc z soboty na niedzielę (22/23.01.2022) z zachmurzeniem dużym i umiarkowanym.

Na wschodzie przelotne opady śniegu, lokalnie nieco mocniejsze, na zachodzie przelotny deszcz i mżawka, a na południowym zachodzie opady mieszane.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 22/23.01.2022

Temperatura minimalna od -14-(-10)oC na krańcach południowych, -8-(-6)oC na północnym wschodzie i -6-(-5)oC na Górnym Śląsku przez -4-(3)oC w większości regionów do -3-(-2)oC na zachodzie i północy, -2-(-1)oC na północnym zachodzie oraz 0-1oC nad morzem. Lokalnie za sprawą większego zachmurzenia może być nieco cieplej.

Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z sektora zachodniego, okresami nieco silniejszy na wschodzie: porywy do 40 km/h, południowym wschodzie, porywy do 40-50 km/h, a w Tatrach do 70-80 km/h.

Niedziela (23.01.2022) początkowo wszędzie z dominacją chmur na niebie, na wschodzie z czasem mogą pojawić się większe rozpogodzenia.

W całym kraju możliwe są przelotne opady, głównie śniegu, a na zachodzie mieszane. W większej części kraju z czasem opady zanikną, tylko na zachodzie oraz w górach utrzymają się cały dzień.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 23.01.2022

Temperatura wzrośnie do -8-(-4)oC na krańcach południowych, -3-(-2)oC na wschodzie, -2-(-1)oC na południu, -1-0oC na przeważającym obszarze kraju, 1-2oC na północy i zachodzie, a na północny zachodzie do 2-4oC.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, tylko w Tatrach utrzyma się silny wiatr, tam porywy do 60-70 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Już za kilka dni czeka nas kolejne ocieplenie. Jak bardzo może wzrosnąć temperatura?

Ocieplenie, które właśnie minęło przyniosło najwyższe do tej pory wartości temperatury. W środę (11.05.2022) w Słubicach zmierzono aż 28,9oC, więc do upału nie brakowało zbyt wiele. Gorąca pogoda zakończyła się punktowymi i …

Pogoda. Majówka z umiarkowanymi temperaturami, miejscami przelotny deszcz i burze

Przez większą część długiego majowego weekendu obszar kraju znajdował się będzie w zasięgu wału wyżowego rozciągającego się znad Atlantyku po wschodnią część kontynentu. Dopiero we wtorek (03.05.2022) może zaznaczyć się wpływ niżu …

Pogoda. W najbliższych godzinach czekają nas opady deszczu i burze. Gdzie wystąpią?

Chwilowo po przejściu niżu atmosferycznego, z którym związane były wcześniejsze burze nad naszym krajem stacjonował wyż, który przyniósł sporo słońca. Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach nad Polskę nadejdą kolejne niże, a …

Pogoda. Najbliższe dni umiarkowanie ciepłe. Pojawią się przelotne opady deszczu

Obszar kraju znajduje się obecnie w zasięgu rozległego ośrodka wyżowego z centrum ulokowanym w rejonie Wysp Brytyjskich. W ciągu nadchodzących kilkudziesięciu godzin w polu barycznym nad Europą nie spodziewamy się większych zmian. …