Pogoda na weekend. Sporo słońca na niebie, ale będzie zimno. W nocy przymrozki

W weekend bez zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, który będzie się przybliżał do kraju. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne.

Pierwszy dzień weekendu (09.10.2021) praktycznie w całym kraju z bezchmurnym niebem, tylko miejscami trochę niegroźnych chmur. Nigdzie nie będzie padać.

Na termometrach zobaczymy 6-9oC na krańcach południowych, 10-12oC na wschodzie i południu, 12-13oC w większości regionów, 13-14oC na zachodzie, a na północnym zachodzie 14-15oC.

Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków. Nieco silniejszy będzie w górach: porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10.10.2021) trochę chmur na niebie na zachodzie i północy, a także w Tatrach. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie. Nigdzie nie będzie padać.

Temperatura minimalna od -1-1oC na południu i południowym wschodzie oraz 1-2oC na wschodzie i północnym wschodzie przez 2-3oC w większości regionów do 4-5oC na zachodzie i północnym zachodzie. Wiał będzie słaby wiatr z kierunków wschodnich.

Niedziela (10.10.2021) z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. W Tatrach słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura wzrośnie do 9-10oC w Małopolsce, 10-11oC na wschodzie, 11-12oC w większości regionów, 13oC na zachodzie, a na północnym zachodzie 13-14oC. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na czwartek, 7 października. Poprawa pogody, ale lokalnie jeszcze przelotnie popada

Wyż znad Rosji ponownie się umocni i rozbuduje w stronę środkowej części Europy, a front atmosferyczny zostanie zepchnięty bardziej na zachód, lecz już tak ciepłe powietrze jak wcześniej nie będzie napływać. Postępować …

Pogoda na piątek, 24 września. Przed nami wietrzny i chłodny, ale pogodny dzień

Nad naszym krajem przechodzi obecnie niż atmosferyczny, który daje nam deszczową i wietrzną aurę. W piątek będzie już opuszczał Polskę, ale wciąż będzie dość mocno wiało, choć w końcu wyjdzie słońce. Mimo …

Prognoza pogody na tydzień 20-26.09.2021

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie na początku nowego tygodnia większego ocieplenia nie widać, lecz będzie mniej opadów. Nieco cieplej zrobi w drugiej jego połowie. W poniedziałek (20.09.2021) rano na …

Pogoda na piątek i noc z piątku na sobotę. Pogodnie, ale chłodno. W nocy przymrozki

W piątek już cały obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka wyżowego znad Rosji. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne. Dzień (08.10.2021) rozpocznie się dominacją chmur na niebie na północnym zachodzie oraz krańcach zachodnich …