Pogoda na weekend. Sporo słońca na niebie, ale będzie zimno. W nocy przymrozki

W weekend bez zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, który będzie się przybliżał do kraju. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne.

Pierwszy dzień weekendu (09.10.2021) praktycznie w całym kraju z bezchmurnym niebem, tylko miejscami trochę niegroźnych chmur. Nigdzie nie będzie padać.

Na termometrach zobaczymy 6-9oC na krańcach południowych, 10-12oC na wschodzie i południu, 12-13oC w większości regionów, 13-14oC na zachodzie, a na północnym zachodzie 14-15oC.

Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków. Nieco silniejszy będzie w górach: porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10.10.2021) trochę chmur na niebie na zachodzie i północy, a także w Tatrach. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie. Nigdzie nie będzie padać.

Temperatura minimalna od -1-1oC na południu i południowym wschodzie oraz 1-2oC na wschodzie i północnym wschodzie przez 2-3oC w większości regionów do 4-5oC na zachodzie i północnym zachodzie. Wiał będzie słaby wiatr z kierunków wschodnich.

Niedziela (10.10.2021) z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. W Tatrach słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura wzrośnie do 9-10oC w Małopolsce, 10-11oC na wschodzie, 11-12oC w większości regionów, 13oC na zachodzie, a na północnym zachodzie 13-14oC. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Silna fala upałów w przyszłym tygodniu. Temperatura przekroczy 35 stopni

Po dość długim rześkim, a miejscami wręcz chłodnym okresie, znów w wielu rejonach doświadczamy ciepłej aury. Co prawda szybko znów się ochłodzi, to jednak pod koniec drugiej dekady miesiąca lipiec znów da …

Pogoda na weekend. W sobotę nad Polską przejdzie front z burzami. Niedziela spokojniejsza

W pierwszy dzień weekendu pogodę w kraju kształtował będzie system frontów związany z ośrodkiem niżowym znad pogranicza Finlandii i Rosji. Natomiast w niedzielę Polska dostanie się w zasięg wyżu, którego centrum w …

Prognoza pogody na tydzień 18-24.07.2022. Wraca silny upał i dużo słońca. Burze tylko lokalnie

W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Do kraju zacznie napływać gorące zwrotnikowe powietrze.  W wielu regionach zrobi się upalnie, będzie też mniej opadów, a także więcej pogodnego nieba. Poniedziałek …

W najbliższych dniach pojawią się burze. Lokalnie mogą być dość gwałtowne

Przez długi czas nad naszym krajem panowała gorąca, ale także sucha aura. Burze w tym roku są wyjątkowo rzadkie, co choć przekłada się to na mniej zniszczeń, to niestety także na suszę. …