Pogoda na weekend. Sporo słońca na niebie, ale będzie zimno. W nocy przymrozki

W weekend bez zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, który będzie się przybliżał do kraju. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne.

Pierwszy dzień weekendu (09.10.2021) praktycznie w całym kraju z bezchmurnym niebem, tylko miejscami trochę niegroźnych chmur. Nigdzie nie będzie padać.

Na termometrach zobaczymy 6-9oC na krańcach południowych, 10-12oC na wschodzie i południu, 12-13oC w większości regionów, 13-14oC na zachodzie, a na północnym zachodzie 14-15oC.

Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków. Nieco silniejszy będzie w górach: porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10.10.2021) trochę chmur na niebie na zachodzie i północy, a także w Tatrach. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie. Nigdzie nie będzie padać.

Temperatura minimalna od -1-1oC na południu i południowym wschodzie oraz 1-2oC na wschodzie i północnym wschodzie przez 2-3oC w większości regionów do 4-5oC na zachodzie i północnym zachodzie. Wiał będzie słaby wiatr z kierunków wschodnich.

Niedziela (10.10.2021) z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. W Tatrach słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura wzrośnie do 9-10oC w Małopolsce, 10-11oC na wschodzie, 11-12oC w większości regionów, 13oC na zachodzie, a na północnym zachodzie 13-14oC. Powieje umiarkowany wiatr z sektora wschodniego.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 07-13.11.2022. Dość wysokie temperatury i zmienne zachmurzenie

Po ciepłym początku listopada z w miarę stabilną pogodą w nadchodzącym tygodniu czeka nas zmienna pogoda i dość wysokie temperatury. Poniedziałek (07.11.2022) rozpocznie się dominacją chmur. W zachodniej, południowej oraz wschodniej części …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …