Pogoda na wtorek. Ciepło i dużo słońca na niebie. Na zachodzie nawet 17 stopni

W dniu jutrzejszym pogodę w kraju, podobnie jak w większej części Europy, nadal kształtował będzie silny ośrodek wyżowy. Jego centrum ulokowane będzie nad pograniczem Polski i Litwy.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 22.03.2022

Po jego zachodniej stronie postępować będzie adwekcja coraz cieplejszej masy powietrza polarnego o cechach morskich. Masa ta będzie też nieco bardziej zasobna w wilgoć, co przełoży się na rozwój porannych i nocnych mgieł.

Wtorek (22.03.2022) rozpocznie się w prawie całym kraju pogodnie, niebo będzie bezchmurne. Tylko lokalnie na wschodzie i zachodzie może rozwinąć się niskie zachmurzenie. Miejscami głównie na wschodzie rozwiną się mgły.

W kolejnych godzinach mgły i niskie chmury szybko zanikną i już w całym kraju będzie bezchmurnie. Przez cały dzień bez opadów.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 22.03.2022

Na termometrach zobaczymy 7-9oC nad morzem, 10-12oC na krańcach południowych, 13-14oC na wschodzie oraz północy, 14-16oC w większości regionów, a na Dolnym Śląsku lokalnie 17oC. Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora południowego.

Noc z wtorku na środę (22/23.03.2022) praktycznie wszędzie z bezchmurnym niebem, tylko lokalnie rozwiną się mgły i niskie zachmurzenie. Nigdzie nie będzie padać.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 22/23.03.2022

Temperatura minimalna od -1-0oC Karpatach i 1-3oC na Południowym wschodzie przez 3-4oC na przeważającym obszarze kraju do 4-5oC nad morzem. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Nieco bardziej odczuwalny będzie chwilami w Sudetach: porywy do 50 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 19-25.02.2024. Nadal ciepło, ale deszczowo

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło, lecz do pełni szczęścia zabraknie słońca, które często będą zasłaniać deszczowe chmury. Najcieplej zapowiada się druga połowa tygodnia, a najchłodniej jego początek. Poniedziałek (19.02.2024) z dominacją chmur, …

Pogoda na tydzień 12-18.02.2024. Wysokie temperatury i przelotny deszcz

Przed nami ciepły tydzień z częstymi opadami deszczu. Pogoda bardziej będzie przypominać wczesną wiosnę niż zimę. W poniedziałek (12.02.2024) dużo chmur i opadów deszczu. W Tatrach opady śniegu. Najwięcej opadów wystąpi na …

Poniedziałek z bardzo silnym wiatrem. Miejscami możliwe burze

Ostatnie dni mijają pod znakiem wietrznej aury. Dzieje się tak za sprawą wędrujących nad północną kontynentu ośrodków niżowych, jednak kulminacja wietrznej aury dopiero przed nami. W najbliższych godzinach wiatr będzie się nasilał …

Pogoda na tydzień 05-11.02.2024. Silny wiatr, ulewy i lokalne burze

W nadchodzącym tygodniu czeka nas wyjątkowo dynamiczna aura. Doświadczymy zarówno dużych wahań temperatury, ulew, śnieżyc, lokalnych burz, jak i silnego wiatru. Będą dni, kiedy poczujemy powiewy wiosny, ale też takie z zimową …