Pogoda na wtorek. Ciepło i dużo słońca na niebie. Na zachodzie nawet 17 stopni

W dniu jutrzejszym pogodę w kraju, podobnie jak w większej części Europy, nadal kształtował będzie silny ośrodek wyżowy. Jego centrum ulokowane będzie nad pograniczem Polski i Litwy.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 22.03.2022

Po jego zachodniej stronie postępować będzie adwekcja coraz cieplejszej masy powietrza polarnego o cechach morskich. Masa ta będzie też nieco bardziej zasobna w wilgoć, co przełoży się na rozwój porannych i nocnych mgieł.

Wtorek (22.03.2022) rozpocznie się w prawie całym kraju pogodnie, niebo będzie bezchmurne. Tylko lokalnie na wschodzie i zachodzie może rozwinąć się niskie zachmurzenie. Miejscami głównie na wschodzie rozwiną się mgły.

W kolejnych godzinach mgły i niskie chmury szybko zanikną i już w całym kraju będzie bezchmurnie. Przez cały dzień bez opadów.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 22.03.2022

Na termometrach zobaczymy 7-9oC nad morzem, 10-12oC na krańcach południowych, 13-14oC na wschodzie oraz północy, 14-16oC w większości regionów, a na Dolnym Śląsku lokalnie 17oC. Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora południowego.

Noc z wtorku na środę (22/23.03.2022) praktycznie wszędzie z bezchmurnym niebem, tylko lokalnie rozwiną się mgły i niskie zachmurzenie. Nigdzie nie będzie padać.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 22/23.03.2022

Temperatura minimalna od -1-0oC Karpatach i 1-3oC na Południowym wschodzie przez 3-4oC na przeważającym obszarze kraju do 4-5oC nad morzem. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Nieco bardziej odczuwalny będzie chwilami w Sudetach: porywy do 50 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …

Prognoza pogody na tydzień 21-27.11.2022. Niskie temperatury i przelotne opady

W nadchodzącym tygodniu czeka nas pogoda typowa dla przedzimia. Temperatura będzie się przeważnie wahać między 0 a 5oC i wystąpią opady różnego rodzaju. Nieco cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Poniedziałek (21.11.2022) …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …