Pogoda na wtorek. Ciepło i dużo słońca na niebie. Na zachodzie nawet 17 stopni

W dniu jutrzejszym pogodę w kraju, podobnie jak w większej części Europy, nadal kształtował będzie silny ośrodek wyżowy. Jego centrum ulokowane będzie nad pograniczem Polski i Litwy.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 22.03.2022

Po jego zachodniej stronie postępować będzie adwekcja coraz cieplejszej masy powietrza polarnego o cechach morskich. Masa ta będzie też nieco bardziej zasobna w wilgoć, co przełoży się na rozwój porannych i nocnych mgieł.

Wtorek (22.03.2022) rozpocznie się w prawie całym kraju pogodnie, niebo będzie bezchmurne. Tylko lokalnie na wschodzie i zachodzie może rozwinąć się niskie zachmurzenie. Miejscami głównie na wschodzie rozwiną się mgły.

W kolejnych godzinach mgły i niskie chmury szybko zanikną i już w całym kraju będzie bezchmurnie. Przez cały dzień bez opadów.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 22.03.2022

Na termometrach zobaczymy 7-9oC nad morzem, 10-12oC na krańcach południowych, 13-14oC na wschodzie oraz północy, 14-16oC w większości regionów, a na Dolnym Śląsku lokalnie 17oC. Wiatr słaby i umiarkowany, z sektora południowego.

Noc z wtorku na środę (22/23.03.2022) praktycznie wszędzie z bezchmurnym niebem, tylko lokalnie rozwiną się mgły i niskie zachmurzenie. Nigdzie nie będzie padać.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 22/23.03.2022

Temperatura minimalna od -1-0oC Karpatach i 1-3oC na Południowym wschodzie przez 3-4oC na przeważającym obszarze kraju do 4-5oC nad morzem. Wiał będzie słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Nieco bardziej odczuwalny będzie chwilami w Sudetach: porywy do 50 km/h.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 16-22.05.2022. Szybko zmieniająca się temperatura. Możliwe silne burze

W nadchodzącym tygodniu czeka nas zróżnicowana pogoda. Rozpocznie się on umiarkowanie ciepło, a szczególnie zimne będą noce, kiedy to przy gruncie w części regionów możliwe będą przymrozki. Kulminacja ochłodzenia nastąpi w środę. …

Prognoza na weekend. Po przejściu burz czeka nas chłodna i dość deszczowa pogoda

Jak już wcześniej wspominaliśmy w nocy z piątku na sobotę (20/21.05.2022) nad naszym krajem przejdzie niż baryczny wraz z frontami, który przyniesie groźne zjawiska burzowe. W weekend ów niż będzie w dalszym …

Prognoza pogody na tydzień 23-29.05.2022. Dość niskie temperatury i sporo opadów deszczu

W nowym tygodniu czeka nas zupełnie odmienna pogoda niż w ostatnim czasie. Władze w pogodzie przejmą ośrodki niżowe, które sprowadzać będą częste opady deszczu. Miejscami wystąpić mogą burze. Temperatury natomiast będą co …

Weekend majowy z dość zmienną i ciepłą pogodą. Kiedy będzie najcieplej i najsłoneczniej?

Obecnie dość znaczny wpływ w pogodzie w naszym kraju mają wyże baryczne, które znajdują się między innymi nad Morzem Północnym oraz nad Bałtykiem. Zagwarantują one bardziej słoneczną oraz cieplejszą aurę w najbliższych …