Pogoda na wtorek. Czeka nas pogorszenie aury. Gdzie pojawią się opady?

Nad Europą w dalszym ciągu dominują układy wysokiego ciśnienia, chociaż obecnie ich pozycja jest nadgryzana przez płytkie niże. Jeden z nich pojawi się we wtorek w Europie Zachodniej i w Środkowej, co znacznie wpłynie na pogodę w Polsce. Wystąpi bowiem spore zachmurzenie, a także pojawi się gdzieniegdzie solidny deszcz.

Sytuacja baryczna we wtorek popołudniu

W ten dzień (15.03.2022) od samego rana na zachodzie, w centrum, na północnym zachodzie oraz częściowo na północy będzie miało miejsce zachmurzenie duże oraz całkowite. Ponadto w tych rejonach wystąpią bardzo punktowe opady deszczu. Z kolei na pozostałych obszarach zachmurzenie okaże się co najwyżej małe bądź umiarkowane.

Zachmurzenie i opady we wtorek nad ranem

Z biegiem godzin ta strefa chmur niskich przemieści się na wschód, a poza tym napłyną na zachód chmury piętra wysokiego i średniego. Tak więc popołudniu niemal wszędzie zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Jedynie na wschodzie może być umiarkowane i lokalnie małe. Deszcz dalej będzie padać miejscowo na północy.

Zachmurzenie i opady we wtorek popołudniu

Temperatura okaże się dość mocno zróżnicowana, choć na przeważającym terytorium naszego kraju będzie naprawdę ciepło.

Temperatura maksymalna w dzień

Temperatura wyniesie maksymalnie od 7-9oC na północnym wschodzie i wschodzie przez 8-10oC na południowym wschodzie, na północy i w centrum do 9-13oC na południu, południowym zachodzie, zachodzie oraz na północnym zachodzie. Punktowo może być nieco cieplej.

Noc z wtorku na środę (15/16.03.2022) przyniesie intensywne opady deszczu na południu Polski, oraz bardzo lokalne na północy. Poza tym w rejonach górskich i podgórskich może spaść śnieg.

Zachmurzenie i opady w nocy

Strefa opadów deszczu wkroczy do naszego kraju około godziny 22 we wtorek, a do rana w środę obejmą już wszystkie rejony południowe. Będzie cechować się dość zmiennym natężeniem, choć z reguły będą one dość silne.

Temperatura minimalna w nocy

Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od wcześniejszych nocy, tym razem będzie ona całkiem ciepła. Spodziewamy się bowiem od 1-4oC na wschodzie do 3-5oC w centrum oraz na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Ciepły koniec tygodnia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i mgły

W piątek obszar kraju znajdzie się na skraju rozległego ośrodka wyżowego rozciągającego się od Hiszpanii po Morze Czarne i Ukrainę. Natomiast w sobotę i niedzielę nad Polską zaznaczy się pofalowany front związany …

Nadchodzi znaczne pogorszenie pogody. Deszcz spadnie prawie wszędzie

W ostatnich dniach tygodnia pogodę w kraju będzie kształtował pofalowany front związany z ośrodkiem niżowym wędrującym nad północną częścią kontynentu. Zarówno za frontem, jak i przed nim napływać będzie zasobne w wilgoć …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …