Pogoda na wtorek. Czeka nas pogorszenie aury. Gdzie pojawią się opady?

Nad Europą w dalszym ciągu dominują układy wysokiego ciśnienia, chociaż obecnie ich pozycja jest nadgryzana przez płytkie niże. Jeden z nich pojawi się we wtorek w Europie Zachodniej i w Środkowej, co znacznie wpłynie na pogodę w Polsce. Wystąpi bowiem spore zachmurzenie, a także pojawi się gdzieniegdzie solidny deszcz.

Sytuacja baryczna we wtorek popołudniu

W ten dzień (15.03.2022) od samego rana na zachodzie, w centrum, na północnym zachodzie oraz częściowo na północy będzie miało miejsce zachmurzenie duże oraz całkowite. Ponadto w tych rejonach wystąpią bardzo punktowe opady deszczu. Z kolei na pozostałych obszarach zachmurzenie okaże się co najwyżej małe bądź umiarkowane.

Zachmurzenie i opady we wtorek nad ranem

Z biegiem godzin ta strefa chmur niskich przemieści się na wschód, a poza tym napłyną na zachód chmury piętra wysokiego i średniego. Tak więc popołudniu niemal wszędzie zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Jedynie na wschodzie może być umiarkowane i lokalnie małe. Deszcz dalej będzie padać miejscowo na północy.

Zachmurzenie i opady we wtorek popołudniu

Temperatura okaże się dość mocno zróżnicowana, choć na przeważającym terytorium naszego kraju będzie naprawdę ciepło.

Temperatura maksymalna w dzień

Temperatura wyniesie maksymalnie od 7-9oC na północnym wschodzie i wschodzie przez 8-10oC na południowym wschodzie, na północy i w centrum do 9-13oC na południu, południowym zachodzie, zachodzie oraz na północnym zachodzie. Punktowo może być nieco cieplej.

Noc z wtorku na środę (15/16.03.2022) przyniesie intensywne opady deszczu na południu Polski, oraz bardzo lokalne na północy. Poza tym w rejonach górskich i podgórskich może spaść śnieg.

Zachmurzenie i opady w nocy

Strefa opadów deszczu wkroczy do naszego kraju około godziny 22 we wtorek, a do rana w środę obejmą już wszystkie rejony południowe. Będzie cechować się dość zmiennym natężeniem, choć z reguły będą one dość silne.

Temperatura minimalna w nocy

Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od wcześniejszych nocy, tym razem będzie ona całkiem ciepła. Spodziewamy się bowiem od 1-4oC na wschodzie do 3-5oC w centrum oraz na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Już za kilka dni czeka nas kolejne ocieplenie. Jak bardzo może wzrosnąć temperatura?

Ocieplenie, które właśnie minęło przyniosło najwyższe do tej pory wartości temperatury. W środę (11.05.2022) w Słubicach zmierzono aż 28,9oC, więc do upału nie brakowało zbyt wiele. Gorąca pogoda zakończyła się punktowymi i …

Pogoda. Najbliższe godziny z bardzo silnym wiatrem. Miejscami popada

W dniu dzisiejszym (sobota 21.05.2022) obszar kraju znajdzie się w chłodnym sektorze ośrodka niżowego, którego centrum znajdzie się nad Litwą. Napływać będzie chłodne powietrze polarne o cechach morskich. Dodatkowo dojdzie do zwiększenia …

Pogoda. Najbliższe dni umiarkowanie ciepłe. Pojawią się przelotne opady deszczu

Obszar kraju znajduje się obecnie w zasięgu rozległego ośrodka wyżowego z centrum ulokowanym w rejonie Wysp Brytyjskich. W ciągu nadchodzących kilkudziesięciu godzin w polu barycznym nad Europą nie spodziewamy się większych zmian. …

Prognoza długoterminowa. Stopniowe ocieplenie i niedużo opadów deszczu. Jaka pogoda na majówkę?

Przez ponad połowę kwietnia mieliśmy do czynienia z chłodną pogodą, więc temperatura powietrza przez długi czas okazywała się znacznie niższa niż średnia wieloletnia. Dopiero w trzeciej dekadzie miesiąca jest wreszcie znacznie cieplej. …