Pogoda na wtorek. Czeka nas pogorszenie aury. Gdzie pojawią się opady?

Nad Europą w dalszym ciągu dominują układy wysokiego ciśnienia, chociaż obecnie ich pozycja jest nadgryzana przez płytkie niże. Jeden z nich pojawi się we wtorek w Europie Zachodniej i w Środkowej, co znacznie wpłynie na pogodę w Polsce. Wystąpi bowiem spore zachmurzenie, a także pojawi się gdzieniegdzie solidny deszcz.

Sytuacja baryczna we wtorek popołudniu

W ten dzień (15.03.2022) od samego rana na zachodzie, w centrum, na północnym zachodzie oraz częściowo na północy będzie miało miejsce zachmurzenie duże oraz całkowite. Ponadto w tych rejonach wystąpią bardzo punktowe opady deszczu. Z kolei na pozostałych obszarach zachmurzenie okaże się co najwyżej małe bądź umiarkowane.

Zachmurzenie i opady we wtorek nad ranem

Z biegiem godzin ta strefa chmur niskich przemieści się na wschód, a poza tym napłyną na zachód chmury piętra wysokiego i średniego. Tak więc popołudniu niemal wszędzie zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Jedynie na wschodzie może być umiarkowane i lokalnie małe. Deszcz dalej będzie padać miejscowo na północy.

Zachmurzenie i opady we wtorek popołudniu

Temperatura okaże się dość mocno zróżnicowana, choć na przeważającym terytorium naszego kraju będzie naprawdę ciepło.

Temperatura maksymalna w dzień

Temperatura wyniesie maksymalnie od 7-9oC na północnym wschodzie i wschodzie przez 8-10oC na południowym wschodzie, na północy i w centrum do 9-13oC na południu, południowym zachodzie, zachodzie oraz na północnym zachodzie. Punktowo może być nieco cieplej.

Noc z wtorku na środę (15/16.03.2022) przyniesie intensywne opady deszczu na południu Polski, oraz bardzo lokalne na północy. Poza tym w rejonach górskich i podgórskich może spaść śnieg.

Zachmurzenie i opady w nocy

Strefa opadów deszczu wkroczy do naszego kraju około godziny 22 we wtorek, a do rana w środę obejmą już wszystkie rejony południowe. Będzie cechować się dość zmiennym natężeniem, choć z reguły będą one dość silne.

Temperatura minimalna w nocy

Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od wcześniejszych nocy, tym razem będzie ona całkiem ciepła. Spodziewamy się bowiem od 1-4oC na wschodzie do 3-5oC w centrum oraz na zachodzie Polski.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 20-26.03.2023. Ciepło, ale więcej chmur i opadów deszczu

Po ciepłym i pogodnym weekendzie czeka nas również ciepły tydzień, lecz będzie więcej chmur oraz opadów deszczu. Poniedziałek (20.03.2023) z dominacją chmur i przelotnymi opadami deszczu.  Początkowo więcej pogodnego nieba na południowym …

Pogoda na weekend. Ciepło i na ogół słonecznie. Tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz

W weekend obszar kraju znajdzie się pomiędzy wyżem znad Wschodniej Europy a wielocentrycznym niżem znad północnej i zachodniej części kontynentu. Nad regionami zachodnimi i północnymi będą zaznaczać się fronty związane ze wspomnianym …

Pogoda na tydzień 06-12.03.2023. Przed nami dynamiczna aura ze sporą ilością opadów

W nadchodzącym tygodniu władze nad pogodą będą sprawować ośrodki niżowe, które przyniosą wahania temperatury, dużo opadów różnego rodzaju, lokalne burze, a także silny wiatr. Czeka nas prawdziwa pogodowa mieszanka. W poniedziałek (06.03.2023) …

Przed nami znaczne pogorszenie pogody. Wystąpią śnieżyce i ulewy. Powieje również silny wiatr

Obszar kraju dostał się obecnie pod wpływ głębokiego ośrodka niżowego, który wędruje nad Skandynawią. Nad Polską przemieszcza się chłodny front z nim związany, który przynosi opady różnego rodzaju i lokalne burze. W …