Pogoda na wtorek. Dość ciepło, ale na północy sporo opadów deszczu. Możliwe nawet burze

Układ wyżowy, który kształtował pogodę w ostatnich dniach będzie odsuwał się na wschód, a obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ niżu znad Skandynawii i chłodnego frontu z nim związanego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych na 26.10.2021, 12 UTC

Wtorek (26.10.2021) rozpocznie się dużym zachmurzeniem na północnym zachodzie i częściowo na zachodzie, w innych regionach trochę chmur piętra wysokiego. Na północnym zachodzie słabe i umiarkowane opady deszczu.

W kolejnych godzinach już prawie wszędzie duże zachmurzenie, tylko na wschodzie i południowym wschodzie jeszcze sporo słońca i trochę chmur piętra wysokiego.

Na północy sporo opadów deszczu, padać może też na zachodzie. Wieczorem nad zachodnią częścią wybrzeża możliwe słabe burze.

Na termometrach zobaczymy 9-11oC na północy, 11-12oC na wschodzie i południu, 12-13oC na zachodzie, 13-14oC w centrum i 13-15oC na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego. Bardziej odczuwalny może być w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę (26/27.10.2021) zachmurzenie duże, a na zachodzie, północy i południowym wschodzie przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 3-4oC na południowym wschodzie przez 5-6oC w większości regionów do 6-7oC na krańcach północno wschodnich oraz 7-8oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Chłodna i pochmurna sobota, miejscami opady deszczu

Obszar kraju w dniu dzisiejszym będzie na skraju ośrodka wyżowego znad wschodniej części kontynentu. Napływać będzie zasobne w wilgoć powietrze polarne o cechach morskich. Sobota (13.11.2021) rozpocznie się dominacją niskiego zachmurzenia i …

Prognoza pogody na tydzień 08-14.11.2021

Obecnie jesteśmy pod wpływem kilku ośrodków barycznych. Między innymi niżu znad Europy Wschodniej oraz wyżu znad Skandynawii. Duża ilość niżów i wyżów w pobliżu przynoszą zmienną pogodę i taka też okaże się …

Pierwszy atak zimy już pod koniec tego tygodnia. W jakich regionach spadnie śnieg?

Wraz z nadejściem nowego tygodnia nadeszło duże ochłodzenie. Miejscami na północy, północnym wschodzie oraz wschodzie zaczęły pojawiać się pierwsze opady śniegu przynosząc zabielenie krajobrazów. Jednak to dopiero wstęp do tego, co czeka …

Prognoza na długi weekend. Przed nami ciepła, ale dość pochmurna pogoda. Lokalnie przelotnie popada

Aktualnie jesteśmy pod wpływem wyżów atmosferycznych, które przynoszą nam stabilną aurę. Jak się okazuje, w nadchodzących dniach prawie nie będzie padać, choć niebo zakryte będzie sporą ilością chmur. Mimo to, temperatura utrzyma …

Obserwuj nas

Najnowsze artykuły