Pogoda na wtorek. Dość ciepło, ale na północy sporo opadów deszczu. Możliwe nawet burze

Układ wyżowy, który kształtował pogodę w ostatnich dniach będzie odsuwał się na wschód, a obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ niżu znad Skandynawii i chłodnego frontu z nim związanego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych na 26.10.2021, 12 UTC

Wtorek (26.10.2021) rozpocznie się dużym zachmurzeniem na północnym zachodzie i częściowo na zachodzie, w innych regionach trochę chmur piętra wysokiego. Na północnym zachodzie słabe i umiarkowane opady deszczu.

W kolejnych godzinach już prawie wszędzie duże zachmurzenie, tylko na wschodzie i południowym wschodzie jeszcze sporo słońca i trochę chmur piętra wysokiego.

Na północy sporo opadów deszczu, padać może też na zachodzie. Wieczorem nad zachodnią częścią wybrzeża możliwe słabe burze.

Na termometrach zobaczymy 9-11oC na północy, 11-12oC na wschodzie i południu, 12-13oC na zachodzie, 13-14oC w centrum i 13-15oC na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego. Bardziej odczuwalny może być w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę (26/27.10.2021) zachmurzenie duże, a na zachodzie, północy i południowym wschodzie przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 3-4oC na południowym wschodzie przez 5-6oC w większości regionów do 6-7oC na krańcach północno wschodnich oraz 7-8oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Weekend ze śnieżycami na północy kraju. Niewykluczone również burze

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju nadeszło duże ochłodzenie. Temperatura spadła w większej części kraju w pobliże 0oC. Dodatkowo na północy, wschodzie oraz południu pojawiły się opady śniegu. Weekend większych bez zamian …

Pogoda. Pochmurny i mglisty weekend z opadami deszczu i śniegu

W weekend obszar kraju będzie się znajdował na skraju rozległego ośrodka wyżowego znad północno wschodniej części kontynentu. Napływać będzie powietrze polarne kontynentalne, początkowo będzie napływać bezpośrednio ze wschodu i północnego wschodu, jednak …

Prognoza pogody na tydzień 05-11.12.2022. Dynamiczna aura i sporo opadów

W nowym tygodniu czekają nas zmiany. Pogoda stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna. Często doświadczymy sporych wahań temperatury. Częściej będą występować opady zarówno śniegu, jak i deszczu, a nad morzem możliwe będą burze. …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …