Pogoda na wtorek. Dość ciepło, ale na północy sporo opadów deszczu. Możliwe nawet burze

Układ wyżowy, który kształtował pogodę w ostatnich dniach będzie odsuwał się na wschód, a obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ niżu znad Skandynawii i chłodnego frontu z nim związanego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych na 26.10.2021, 12 UTC

Wtorek (26.10.2021) rozpocznie się dużym zachmurzeniem na północnym zachodzie i częściowo na zachodzie, w innych regionach trochę chmur piętra wysokiego. Na północnym zachodzie słabe i umiarkowane opady deszczu.

W kolejnych godzinach już prawie wszędzie duże zachmurzenie, tylko na wschodzie i południowym wschodzie jeszcze sporo słońca i trochę chmur piętra wysokiego.

Na północy sporo opadów deszczu, padać może też na zachodzie. Wieczorem nad zachodnią częścią wybrzeża możliwe słabe burze.

Na termometrach zobaczymy 9-11oC na północy, 11-12oC na wschodzie i południu, 12-13oC na zachodzie, 13-14oC w centrum i 13-15oC na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego. Bardziej odczuwalny może być w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę (26/27.10.2021) zachmurzenie duże, a na zachodzie, północy i południowym wschodzie przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 3-4oC na południowym wschodzie przez 5-6oC w większości regionów do 6-7oC na krańcach północno wschodnich oraz 7-8oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. Nadchodzi upał i dużo słońca. Na zachodzie nawet 36 stopni

Jutro i pojutrze pogodę w kraj kształtował będzie ośrodek wyżowy przemieszczający się znad Litwy nad Łotwę. Dopiero w czwartek od zachodu zacznie się zbliżać pofalowany front związany z niżem znad Morza Norweskiego. …

Pogoda na weekend. Po przejściu frontu z burzami czeka nas nieduże ochłodzenie

W weekend początkowo nad wschodnią częścią kraju zaznaczy się chłodny wycinek pofalowanego frontu związanego z niżem znad Finlandii.   Z czasem jednak od zachodu zacznie się rozbudowywać klin wyżowy od rozległego ośrodka …

Katastrofalna powódź w Korei. Niestety są ofiary śmiertelne

Powodzie corocznie pojawiają się w niektórych miejscach na świecie. Czasem są one małe, lokalnie i niezbyt groźne, a czasami mogą dotknąć sporego obszaru, generując spore straty materialne oraz powodując śmierć osób. Niestety …

Pogoda. Już za kilka dni uderzy silny upał. Jak gorąco może być?

Intensywne upały w tym roku mają miejsce dość często. Przede wszystkim wystąpiły one na przełomie czerwca i lipca i w drugiej połowie lipca, gdzie na termometrach często odnotowywano ponad 35oC. Kolejny tak …