Pogoda na wtorek. Dość ciepło, ale na północy sporo opadów deszczu. Możliwe nawet burze

Układ wyżowy, który kształtował pogodę w ostatnich dniach będzie odsuwał się na wschód, a obszar kraju zacznie się dostawać pod wpływ niżu znad Skandynawii i chłodnego frontu z nim związanego. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych na 26.10.2021, 12 UTC

Wtorek (26.10.2021) rozpocznie się dużym zachmurzeniem na północnym zachodzie i częściowo na zachodzie, w innych regionach trochę chmur piętra wysokiego. Na północnym zachodzie słabe i umiarkowane opady deszczu.

W kolejnych godzinach już prawie wszędzie duże zachmurzenie, tylko na wschodzie i południowym wschodzie jeszcze sporo słońca i trochę chmur piętra wysokiego.

Na północy sporo opadów deszczu, padać może też na zachodzie. Wieczorem nad zachodnią częścią wybrzeża możliwe słabe burze.

Na termometrach zobaczymy 9-11oC na północy, 11-12oC na wschodzie i południu, 12-13oC na zachodzie, 13-14oC w centrum i 13-15oC na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, z sektora południowego. Bardziej odczuwalny może być w górach, tam porywy do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę (26/27.10.2021) zachmurzenie duże, a na zachodzie, północy i południowym wschodzie przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 3-4oC na południowym wschodzie przez 5-6oC w większości regionów do 6-7oC na krańcach północno wschodnich oraz 7-8oC na zachodzie. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 15-21.05.2023. Pogorszenie pogody. Wystąpią opady deszczu i burze

Po okresie stabilnej wyżowej aury z umiarkowanymi temperaturami w nowym tygodniu czekają nas duże zmiany. Dominować zaczną układy niżowe, które przyniosą dużo opadów deszczu, miejscami burze, a także duże wahania temperatury. W …

Pogoda na tydzień 08-14.05.2023. Przed nami dość ciepłe dni i niewiele opadów

Po chłodnym i w wielu miejscach deszczowym weekendzie czeka nas pogodny i umiarkowanie ciepły tydzień. Opadów będzie mniej niż w ostatnim czasie. W poniedziałek (08.05.2023) w większej części kraju dużo pogodnego nieba, …

Pogoda na piątek i sobotę. Będzie ciepło. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie

Dziś i jutro pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek wyżowy, znad Łotwy i Estonii. Napływać będzie powietrze polarne o cechach kontynentalnych. W piątek (12.05.2023) dużo słońca i tylko miejscami, zwłaszcza na południu …

Umiarkowanie ciepły weekend. Lokalnie deszcz i burze

Ośrodek wyżowy znad Łotwy i Estonii, który kształtował pogodę w kraju przez ostatnie kilka dni zacznie ustępować. Od południa zaczniemy dostawać się w zasięg układu niżowego, który z rejonu Morza Adriatyckiego będzie …