Pogoda na wtorek. Nad krajem przejdzie kolejny front z deszczem i burzami

Zgodnie z prognozami nad nasz kraj nadeszło ochłodzenie, po którym zaczyna się znów ocieplać. Jednak we wtorek czeka nas jeszcze jeden chłodniejszy dzień przed znaczącym ociepleniem i pierwszą falą upałów w tym roku.

We wtorek (15.06.2021) od rana spodziewamy się zróżnicowanego zachmurzenia. Na północy Polski będzie ono duże i całkowite wraz z opadami deszczu. Z kolei w pozostałym obszarze małe, więc będzie bardzo słonecznie.

Z biegiem godzin strefa opadowa będzie przemieszczała się powoli na południe i do późnego popołudnia dotrze do centralnych rejonów. Miejscami mogą powstawać w niej słabe komórki burzowe. Następnie przemieści się prawie na południe, choć tam nieco opady zelżeją.

Spodziewane opady w godzinach południowych

Temperatura maksymalna okaże się bardzo wyrównana i będzie oscylowała na ogół w granicach 21-24oC. Lokalnie na krańcach zachodnich może być nieco cieplej, bo 25-26oC, a na krańcach północnych nieco chłodniej, bowiem 19-20oC.

Prognozowana temperatura maksymalna

Noc z wtorku na środę (15/16.06.2021) przyniesie znaczniejsze rozpogodzenia na północy i centrum. Na południu wcześniejsza strefa powinna się wzmocnić, więc opady znów będą trochę silniejsze.

Temperatura minimalna okaże się bardzo zróżnicowana. Na północy i częściowo w centrum termometry wskażą minimalnie 7-9oC, w pasie centralnym 9-12oC, a w pozostałym obszarze 12-14oC.

Temperatura minimalna w nocy
Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Coraz większa szansa na dość silny upał. Temperatura wzrośnie do 33 stopni?

Po bardzo ciepłej pogodzie nastąpiło dość znaczne ochłodzenie wraz z opadami i burzami. Obecność niżów atmosferycznych będą kształtować taką aurę jeszcze przez krótki czas, ale w drugiej części tygodnia do głosu dojdą …

Pogoda na wtorek. Zrobi się gorąco. Wystąpią też lokalne burze z gradem

Nad naszym krajem coraz częściej pojawiają się burze, a temperatura okresowo wzrasta do wartości dość zbliżonych do 30oC. Taka burzowa i gorąca aura będzie miała miejsce również we wtorek, bowiem na termometrach …

Prognoza długoterminowa. Ciąg dalszy lokalnych burz. Przed nami sporo gorących dni

Letnia pogoda w postaci wysokiej temperatury oraz burz coraz częściej i śmielej ma miejsce w naszym kraju. Taka tendencja utrzyma się również w nadchodzących najbliższych dobach, kiedy to doświadczymy dość dynamicznej, ale …

W kolejnych dniach czeka nas sporo burz. Gdzie będzie ich najwięcej?

Czerwiec to miesiąc, w którym często po raz pierwszy raz w roku powstają silne i niebezpieczne burze. Jak na razie w tegorocznych sezonie burzowym nie mieliśmy jeszcze zbyt groźnych incydentów i póki …