Pogoda na wtorek. Nad krajem przejdzie kolejny front z deszczem i burzami

dimitry zub 6ySLoS1uVwM unsplash dimitry zub 6ySLoS1uVwM unsplash

Zgodnie z prognozami nad nasz kraj nadeszło ochłodzenie, po którym zaczyna się znów ocieplać. Jednak we wtorek czeka nas jeszcze jeden chłodniejszy dzień przed znaczącym ociepleniem i pierwszą falą upałów w tym roku.

We wtorek (15.06.2021) od rana spodziewamy się zróżnicowanego zachmurzenia. Na północy Polski będzie ono duże i całkowite wraz z opadami deszczu. Z kolei w pozostałym obszarze małe, więc będzie bardzo słonecznie.

Z biegiem godzin strefa opadowa będzie przemieszczała się powoli na południe i do późnego popołudnia dotrze do centralnych rejonów. Miejscami mogą powstawać w niej słabe komórki burzowe. Następnie przemieści się prawie na południe, choć tam nieco opady zelżeją.

image 10
Spodziewane opady w godzinach południowych

Temperatura maksymalna okaże się bardzo wyrównana i będzie oscylowała na ogół w granicach 21-24oC. Lokalnie na krańcach zachodnich może być nieco cieplej, bo 25-26oC, a na krańcach północnych nieco chłodniej, bowiem 19-20oC.

image 11
Prognozowana temperatura maksymalna

Noc z wtorku na środę (15/16.06.2021) przyniesie znaczniejsze rozpogodzenia na północy i centrum. Na południu wcześniejsza strefa powinna się wzmocnić, więc opady znów będą trochę silniejsze.

Temperatura minimalna okaże się bardzo zróżnicowana. Na północy i częściowo w centrum termometry wskażą minimalnie 7-9oC, w pasie centralnym 9-12oC, a w pozostałym obszarze 12-14oC.

image 12
Temperatura minimalna w nocy