Pogoda na wtorek. Nad krajem przejdzie kolejny front z deszczem i burzami

Zgodnie z prognozami nad nasz kraj nadeszło ochłodzenie, po którym zaczyna się znów ocieplać. Jednak we wtorek czeka nas jeszcze jeden chłodniejszy dzień przed znaczącym ociepleniem i pierwszą falą upałów w tym roku.

We wtorek (15.06.2021) od rana spodziewamy się zróżnicowanego zachmurzenia. Na północy Polski będzie ono duże i całkowite wraz z opadami deszczu. Z kolei w pozostałym obszarze małe, więc będzie bardzo słonecznie.

Z biegiem godzin strefa opadowa będzie przemieszczała się powoli na południe i do późnego popołudnia dotrze do centralnych rejonów. Miejscami mogą powstawać w niej słabe komórki burzowe. Następnie przemieści się prawie na południe, choć tam nieco opady zelżeją.

Spodziewane opady w godzinach południowych

Temperatura maksymalna okaże się bardzo wyrównana i będzie oscylowała na ogół w granicach 21-24oC. Lokalnie na krańcach zachodnich może być nieco cieplej, bo 25-26oC, a na krańcach północnych nieco chłodniej, bowiem 19-20oC.

Prognozowana temperatura maksymalna

Noc z wtorku na środę (15/16.06.2021) przyniesie znaczniejsze rozpogodzenia na północy i centrum. Na południu wcześniejsza strefa powinna się wzmocnić, więc opady znów będą trochę silniejsze.

Temperatura minimalna okaże się bardzo zróżnicowana. Na północy i częściowo w centrum termometry wskażą minimalnie 7-9oC, w pasie centralnym 9-12oC, a w pozostałym obszarze 12-14oC.

Temperatura minimalna w nocy
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Nadciąga kolejna fala upałów do Polski. Nawet 36 stopni w cieniu, a później bardzo silne burze

Początek lipca przyniósł w naszym kraju spokojniejszą pogodę i wytchnienie od upałów. Taki stan rzeczy nie potrwa jednak zbyt długo, ponieważ już od wtorku w kraju zacznie robić się upalnie. Upałowi towarzyszyć …

We wtorek ciąg dalszy burz i upałów. Gdzie tym razem pojawią się burze?

Groźniejsze zjawiska burzowe i wysokie temperatury nie odpuszczają. W poniedziałek po krótszej przerwie znów na większym obszarze Polski wystąpiły silne komórki burzowe, a termometry wskazywały nawet 31/32oC. Jak się okazuje, we wtorek …

Pogoda na weekend. Dużo przelotnego deszczu i burz na wschodzie. Możliwe następne podtopienia

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował ośrodek niżowy z centrum nad pograniczem Ukrainy I Białorusi. Napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego o cechach morskich. Cieplejsza masa powietrza tego samego …

Pogoda na wtorek, 6 lipca. Bardzo słoneczny i gorący dzień. Słabe burze na krańcach wschodnich

Polska we wtorek dostanie się pod wpływ układu wysokiego ciśnienia, jedynie na krańcach zachodnich zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Przed nami bardzo słoneczny i upalny dzień. Niewielkie burze możliwe będą tylko na …