Pogoda na wtorek. Nad krajem przejdzie kolejny front z deszczem i burzami

Zgodnie z prognozami nad nasz kraj nadeszło ochłodzenie, po którym zaczyna się znów ocieplać. Jednak we wtorek czeka nas jeszcze jeden chłodniejszy dzień przed znaczącym ociepleniem i pierwszą falą upałów w tym roku.

We wtorek (15.06.2021) od rana spodziewamy się zróżnicowanego zachmurzenia. Na północy Polski będzie ono duże i całkowite wraz z opadami deszczu. Z kolei w pozostałym obszarze małe, więc będzie bardzo słonecznie.

Z biegiem godzin strefa opadowa będzie przemieszczała się powoli na południe i do późnego popołudnia dotrze do centralnych rejonów. Miejscami mogą powstawać w niej słabe komórki burzowe. Następnie przemieści się prawie na południe, choć tam nieco opady zelżeją.

Spodziewane opady w godzinach południowych

Temperatura maksymalna okaże się bardzo wyrównana i będzie oscylowała na ogół w granicach 21-24oC. Lokalnie na krańcach zachodnich może być nieco cieplej, bo 25-26oC, a na krańcach północnych nieco chłodniej, bowiem 19-20oC.

Prognozowana temperatura maksymalna

Noc z wtorku na środę (15/16.06.2021) przyniesie znaczniejsze rozpogodzenia na północy i centrum. Na południu wcześniejsza strefa powinna się wzmocnić, więc opady znów będą trochę silniejsze.

Temperatura minimalna okaże się bardzo zróżnicowana. Na północy i częściowo w centrum termometry wskażą minimalnie 7-9oC, w pasie centralnym 9-12oC, a w pozostałym obszarze 12-14oC.

Temperatura minimalna w nocy
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Tweetnij
Share on pinterest
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na środę, 13 października. Dynamiczna pogoda. Przelotny deszcz, grad i krupa śnieżna. Będzie zimno

Jutro obszar kraju dostanie pod wpływ ośrodka wyżowego z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, dodatkowo nad krajem zaznaczy się chłodny front atmosferyczny związany z niżem ulokowanym nad Morzem Barentsa. Napływać będzie chłodna i …

Pogoda na piątek. Ciąg dalszy wichury i opadów deszczu. Porywy wiatru nawet do 100 km/h

Pogodę w kraju kształtuje obecnie głęboki, wielocentryczny ośrodek niżowy znad Skandynawii, który przynosi silny wiatr, opady deszczu, a miejscami także burze. Również w piątek Polska będzie pod jego wpływem, lecz zacznie napływać …

Prognoza pogody na tydzień 27.09-03.10.2021

Aktualnie pogoda w naszym kraju jest dość przyjemna. W końcu się ociepliło, a zachmurzenie nie jest zbyt duże. W następnych dniach czeka nas również dość wysoka temperatura, ale wystąpi sporo opadów deszczu. …

Alert pogodowy. W czwartek i piątek przejdzie wichura, możliwe porywy dochodzące do 90 km/h!

Od jakiegoś czasu jesteśmy pod wpływem niżów atmosferycznych przemieszczających się w północnej części Europy. Już w najbliższy czwartek oraz piątek jeden z nich mocno zbliży się do Polski i przyniesie silne porywy …