Pogoda na wtorek. Nad krajem przejdzie kolejny front z deszczem i burzami

Zgodnie z prognozami nad nasz kraj nadeszło ochłodzenie, po którym zaczyna się znów ocieplać. Jednak we wtorek czeka nas jeszcze jeden chłodniejszy dzień przed znaczącym ociepleniem i pierwszą falą upałów w tym roku.

We wtorek (15.06.2021) od rana spodziewamy się zróżnicowanego zachmurzenia. Na północy Polski będzie ono duże i całkowite wraz z opadami deszczu. Z kolei w pozostałym obszarze małe, więc będzie bardzo słonecznie.

Z biegiem godzin strefa opadowa będzie przemieszczała się powoli na południe i do późnego popołudnia dotrze do centralnych rejonów. Miejscami mogą powstawać w niej słabe komórki burzowe. Następnie przemieści się prawie na południe, choć tam nieco opady zelżeją.

Spodziewane opady w godzinach południowych

Temperatura maksymalna okaże się bardzo wyrównana i będzie oscylowała na ogół w granicach 21-24oC. Lokalnie na krańcach zachodnich może być nieco cieplej, bo 25-26oC, a na krańcach północnych nieco chłodniej, bowiem 19-20oC.

Prognozowana temperatura maksymalna

Noc z wtorku na środę (15/16.06.2021) przyniesie znaczniejsze rozpogodzenia na północy i centrum. Na południu wcześniejsza strefa powinna się wzmocnić, więc opady znów będą trochę silniejsze.

Temperatura minimalna okaże się bardzo zróżnicowana. Na północy i częściowo w centrum termometry wskażą minimalnie 7-9oC, w pasie centralnym 9-12oC, a w pozostałym obszarze 12-14oC.

Temperatura minimalna w nocy
Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda na tydzień 04-10.12.2023. Mniej opadów śniegu. Nocami spory mróz

Po weekendzie ze śnieżycami, w kolejnych dniach opadów będzie mniej, lecz pogodnego nieba będzie niewiele, a ujemne temperatury utrzymają się w większej części kraju. Nieco cieplej zrobi się dopiero w weekend. W …

Nadchodzą śnieżyce i marznący deszcz. Miejscami spadnie nawet 30 cm śniegu!

W weekend w południowej i częściowo wschodniej kraju minie pod znakiem śnieżyc, a na krańcach południowych także opadów marznących. Sprawcą załamania pogody będzie ośrodek niżowy, którego centrum w sobotę w południe znajdzie …

Pogoda na tydzień 20-26.11.2023. Dużo opadów deszczu i śniegu. Wystąpi też silny wiatr

W przyszłym tygodniu czeka nas zmienna pogoda, wystąpią duże i częste wahania temperatury. Będzie często i obficie padać zarówno deszcz, jak i śnieg. Wystąpi również silny wiatr. Poniedziałek (20.11.2023) będzie pochmurnym dniem z …

Pogoda na tydzień 06-12.11.2023. Umiarkowane temperatury i dużo przelotnych opadów

Przed nami tydzień z umiarkowanymi temperaturami jak na początek listopad i ze zmienną pogodą. Często będzie się chmurzyć i padać. Może też nieco mocniej wiać. Poniedziałek (06.11.2023) z dominacją chmur i opadów …