Pogoda. Nadchodzi kilkudniowe ochłodzenie. Na wschodzie może spaść śnieg

Jak na razie cieszymy się z bardzo słonecznej i ciepłej aury w przeważającej części kraju. Niestety obecna poprawa pogody okazuje się być nietrwała i już w następnych dniach będzie miało miejsce jej pogorszenie.

Na zachodzie nie będzie zbyt mocne, ale na wschodzie ochłodzi się na tyle, że wystąpią nawet gdzieniegdzie opady śniegu.

Sytuacja baryczna z opadami w czwartek, 14 kwietnia

Pierwsze oznaki zepsucia się aury wystąpią już w czwartek (14.04.2022). Mimo to, na ogół będzie bardzo ciepło, ponieważ termometry wskażą nawet 14-18oC na wschodzie, 16-19oC w centrum oraz 17-22oC na zachodzie. Jedynie na północnym zachodzie ze względu na opady i zachmurzenie duże oraz całkowite będzie 12-15oC.

Zachmurzenie i opady w czwartek, 14 kwietnia

W ten dzień obejmą one tylko te rejony. Opady okażą się ciągłe, a miejscami dość intensywne. Z kolei w piątek (15.04.2022) przelotnie popada właściwie w całym kraju.

Deszcz będzie miał charakter konwekcyjny, więc lokalny, zmienny, a czasem bardzo intensywny. Najmocniejsze opady powinny pojawić się w centrum Polski. Znaczne zachmurzenie rozciągnie się już na całą Polskę, ale gdzieniegdzie wystąpią też przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady w piątek, 15 kwietnia

Temperatura już wyraźnie spadnie, ponieważ spodziewamy się wtedy 7-10oC na północnym zachodzie oraz 10-13oC w pozostałej części kraju. Miejscami na południu może być nieznacznie cieplej.

Sobota (16.04.2022) przyniesie większe ochłodzenie i w dalszym ciągu przelotne opady. Skupią się jednak głównie na wschodzie oraz na południu.

Nie tylko będzie to deszcz, ale również lokalnie deszcz ze śniegiem. Na zachodzie oraz w centrum zachmurzenie znacznie zmaleje, więc wystąpią dłuższe chwile ze słońcem.

Temperatura maksymalna w sobotę, 16 kwietnia

Termometry wskażą w ten dzień maksymalnie zaledwie 4-7oC na wschodzie przez 5-7oC w centrum do 7-11oC na zachodzie.

Niedziela (17.04.2022) przyniesie bardzo zbliżona aurę do tej z soboty. W odróżnieniu jednak od tego dnia w rejonach wschodnich padać będzie już sam śnieg, a lokalnie deszcz ze śniegiem. Z kolei na zachodzie i w centrum powinno być bardzo słonecznie.

Zachmurzenie i opady w niedzielę, 17 kwietnia

Temperatura maksymalna wyniesie wtedy od 3-7oC na wschodzie przez 7-9oC w centrum do 9-11oC na zachodzie.

Prawdopodobnie najgorsza pogoda wystąpi w poniedziałek (18.04.2022). Wówczas w centrum oraz na wschodzie zachmurzenie okaże się duże i całkowite, a także padać będzie przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem. Na zachodzie cały czas aura będzie dość pogodna, a temperatura nie tak odczuwalnie niska.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 18 kwietnia

W ten dzień termometry wskażą od 2-6oC na wschodzie, a także w centrum do 6-12oC na zachodzie, więc różnica okaże się bardzo spora.

W kolejnych dniach zacznie się stopniowo ocieplać, więc nadchodzące ochłodzenie nie będzie zbyt długo trwało, bowiem czeka nas około 3-4 dni z temperaturą wyraźnie niższą niż 10oC na znacznym obszarze.

Opady jednak nie zanikną, choć będzie padał już tylko deszcz, a zachmurzenie również zmaleje.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza pogody na tydzień 09-15.01.2023. Kolejne dość ciepłe dni z opadami deszczu

W nowym tygodniu czeka nas kontynuacja ciepłej aury. Będzie też dużo chmur i opadów, głównie deszczu. Temperatury nadal będą w większej części kraju znacznie powyżej normy. Poniedziałek (09.01.2023) z dominacją chmur, niewielkie …

Pogoda. Wyjątkowo ciepły Sylwestrowy Weekend. Na termometrach nawet do 18 stopni

W weekend pogodę w kraju będzie kształtował rozległy wielocentryczny ośrodek niżowy znad Północnego Atlantyku i Morza Norweskiego. Ściągać on będzie wyjątkowo ciepłe powietrze polarne o cechach morskich. Ponadto przyczyni się on do …

Pogoda na tydzień 23-29.01.2023. Kontynuacja lekkiej zimy. Miejscami kolejne opady śniegu

Przed nami pochmurny i mglisty tydzień z częstymi opadami różnego rodzaju oraz temperaturą w większej części kraju wahającą się lekko powyżej 0oC. Poniedziałek (23.01.2023) z przewagą zachmurzenia całkowitego, niewielkie rozpogodzenia tylko na …

Pogoda na tydzień 16-22.01.2023. Przed nami powrót zimy. Gdzie spadnie najwięcej śniegu?

W nadchodzącym tygodniu czekają nas zmiany w pogodzie. W pierwszej jego połowie czeka nas jeszcze ciepła aura z dominacją chmur, lecz od środy czeka nas powrót zimy. Dużych mrozów się nie spodziewamy, …