Pogoda. Nadchodzi kilkudniowe ochłodzenie. Na wschodzie może spaść śnieg

Jak na razie cieszymy się z bardzo słonecznej i ciepłej aury w przeważającej części kraju. Niestety obecna poprawa pogody okazuje się być nietrwała i już w następnych dniach będzie miało miejsce jej pogorszenie.

Na zachodzie nie będzie zbyt mocne, ale na wschodzie ochłodzi się na tyle, że wystąpią nawet gdzieniegdzie opady śniegu.

Sytuacja baryczna z opadami w czwartek, 14 kwietnia

Pierwsze oznaki zepsucia się aury wystąpią już w czwartek (14.04.2022). Mimo to, na ogół będzie bardzo ciepło, ponieważ termometry wskażą nawet 14-18oC na wschodzie, 16-19oC w centrum oraz 17-22oC na zachodzie. Jedynie na północnym zachodzie ze względu na opady i zachmurzenie duże oraz całkowite będzie 12-15oC.

Zachmurzenie i opady w czwartek, 14 kwietnia

W ten dzień obejmą one tylko te rejony. Opady okażą się ciągłe, a miejscami dość intensywne. Z kolei w piątek (15.04.2022) przelotnie popada właściwie w całym kraju.

Deszcz będzie miał charakter konwekcyjny, więc lokalny, zmienny, a czasem bardzo intensywny. Najmocniejsze opady powinny pojawić się w centrum Polski. Znaczne zachmurzenie rozciągnie się już na całą Polskę, ale gdzieniegdzie wystąpią też przejaśnienia.

Zachmurzenie i opady w piątek, 15 kwietnia

Temperatura już wyraźnie spadnie, ponieważ spodziewamy się wtedy 7-10oC na północnym zachodzie oraz 10-13oC w pozostałej części kraju. Miejscami na południu może być nieznacznie cieplej.

Sobota (16.04.2022) przyniesie większe ochłodzenie i w dalszym ciągu przelotne opady. Skupią się jednak głównie na wschodzie oraz na południu.

Nie tylko będzie to deszcz, ale również lokalnie deszcz ze śniegiem. Na zachodzie oraz w centrum zachmurzenie znacznie zmaleje, więc wystąpią dłuższe chwile ze słońcem.

Temperatura maksymalna w sobotę, 16 kwietnia

Termometry wskażą w ten dzień maksymalnie zaledwie 4-7oC na wschodzie przez 5-7oC w centrum do 7-11oC na zachodzie.

Niedziela (17.04.2022) przyniesie bardzo zbliżona aurę do tej z soboty. W odróżnieniu jednak od tego dnia w rejonach wschodnich padać będzie już sam śnieg, a lokalnie deszcz ze śniegiem. Z kolei na zachodzie i w centrum powinno być bardzo słonecznie.

Zachmurzenie i opady w niedzielę, 17 kwietnia

Temperatura maksymalna wyniesie wtedy od 3-7oC na wschodzie przez 7-9oC w centrum do 9-11oC na zachodzie.

Prawdopodobnie najgorsza pogoda wystąpi w poniedziałek (18.04.2022). Wówczas w centrum oraz na wschodzie zachmurzenie okaże się duże i całkowite, a także padać będzie przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem. Na zachodzie cały czas aura będzie dość pogodna, a temperatura nie tak odczuwalnie niska.

Temperatura maksymalna w poniedziałek, 18 kwietnia

W ten dzień termometry wskażą od 2-6oC na wschodzie, a także w centrum do 6-12oC na zachodzie, więc różnica okaże się bardzo spora.

W kolejnych dniach zacznie się stopniowo ocieplać, więc nadchodzące ochłodzenie nie będzie zbyt długo trwało, bowiem czeka nas około 3-4 dni z temperaturą wyraźnie niższą niż 10oC na znacznym obszarze.

Opady jednak nie zanikną, choć będzie padał już tylko deszcz, a zachmurzenie również zmaleje.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Pogoda. W kolejnych dniach ciąg dalszy przelotnych opadów. Tylko miejscami będzie słonecznie

Niestabilna sytuacja baryczna w dalszym ciągu jest dość mocno odczuwana w Polsce. Cały czas czekamy na trwałe ocieplenie, ale temperatura choć już wyraźnie wyższa niż w poprzednich dniach to wciąż charakteryzuje się …

Burzowy front przejdzie nad Polską. Najgroźniej nocą z piątku na sobotę. Możliwy grad i bardzo silny wiatr

Zgodnie z naszymi prognozami do kraju zaczęło napływać coraz cieplejsze powietrze polarne o cechach morskich, a układ wyżowy znad Bałkanów zapewniał dominacje słońca na niebie. W ciągu nadchodzących kilkudziesięciu godzin coraz silniej …

Prognoza pogody na tydzień 02-08.05.2022. Dość wysokie temperatury i coraz więcej burz

Tegoroczny weekend majowy mija pod znakiem bardzo słonecznej oraz dość ciepłej aury. Jak się okazuje, również pierwszy tydzień tego miesiąca przyniesie ładną pogodę, choć gdzieniegdzie pojawią się zjawiska burzowe. Ponadto temperatura w …

Prognoza na weekend. Po przejściu burz czeka nas chłodna i dość deszczowa pogoda

Jak już wcześniej wspominaliśmy w nocy z piątku na sobotę (20/21.05.2022) nad naszym krajem przejdzie niż baryczny wraz z frontami, który przyniesie groźne zjawiska burzowe. W weekend ów niż będzie w dalszym …