Pogoda. Niedziela z lokalnymi opadami śniegu. W nocy wszędzie wystąpi mróz

W dniu dzisiejszym pogodę w kraju będzie kształtował silny układ wyżowy znad Bałtyku. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 27.02.2022, 12 UTC

Niedziela (27.02.2022) w większej części kraju rozpocznie się dominacją chmur na niebie oraz gęstymi mgłami.

Więcej pogodnego nieba na północy oraz na Podkarpaciu. W centrum i na wschodzie lokalnie opady mżawki oraz słabego śniegu/deszczu ze śniegiem.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 27.02.2022, 8:00, źródło: mapy.meteo.pl

W kolejnych godzinach mgły zanikną. Ustępować będzie też zachmurzenie. Po południu już w większości regionów zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu nieco więcej chmur, tam też przelotne intensywne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 27.02.2022, 15:00, źródło: mapy.meteo.pl

Na termometrach zobaczymy 2-3oC na wschodzie i północnym wschodzie, 3-4oC w głębi kraju, 5-6oC na zachodzie, a wzdłuż zachodniej granicy 7oC . Wiatr słaby, z północnego wschodu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 27.02.2022

W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28.02.2022) dużo pogodnego nieba, większe zachmurzenie tylko na południu i południowym wschodzie.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 27.02.2022, 21:00 źródło: mapy.meto.pl

W pierwszej połowie nocy na południu przelotne intensywne opady śniegu. Po północy opady będą zanikać. Utrzymają się jeszcze jedynie w Karpatach.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 27/28.02.2022

Temperatura minimalna od -12-(-5)oC w górach i -3-(-2)oC na wschodzie oraz południu przez -2-(1)oC w większości regionów do -1-0oC na zachodzie i północy, a nad morzem 0-2oC.

Lokalnie w obniżeniach terenu może być jeszcze chłodniej. Wiał będzie słaby wiatr z sektora wschodniego.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Nadchodzą intensywne opady śniegu. Gdzie wystąpią?

Większa część Europy znajduje się w zasięgu głębokiego i rozległego, wielocentrycznego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Dodatkowo na jego obrzeżach na śródziemnomorskim wybrzeżu Francji wczoraj rozwinął się kolejny ośrodek niżowy. Obecnie znajduje …

Prognoza pogody na tydzień 14-20.11.2022 Nadchodzi duże ochłodzenie. Możliwe opady śniegu

W nowym tygodniu czekają nas dużo zmiany w pogodzie. Po ciepłej pierwszej dekadzie listopada nadejdzie duże ochłodzenie. Miejscami mogą się pojawić pierwsze opady śniegu poza terenami górskimi. Poniedziałek (14.11.2022) z przewagą zachmurzenia …

Zmiany w pogodzie. W drugiej połowie tygodnia pierwszy powiew zimy

W drugiej połowie tygodnia dominujący wpływ na pogodę w kraju będą miały wpływ dwa układy baryczne. Wyż znad północnej i północno wschodniej części kraju, a także ośrodek niżowy znad wschodniej części kraju. …

Zgniły wyż nad Polską. Pochmurna oraz mglista sobota i niedziela

Obszar kraju jutro i w niedzielę będzie w obrębie ośrodka wyżowego rozciągający się od Morza Czarnego po Bałtyk i Morze Północne. W ostatni dzień weekendu nad krajem zaznaczy się zanikający pofalowany front …