Pogoda. Niedziela z lokalnymi opadami śniegu. W nocy wszędzie wystąpi mróz

W dniu dzisiejszym pogodę w kraju będzie kształtował silny układ wyżowy znad Bałtyku. Napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich.

Prognozowane rozlokowanie ośrodków barycznych nad Europą na 27.02.2022, 12 UTC

Niedziela (27.02.2022) w większej części kraju rozpocznie się dominacją chmur na niebie oraz gęstymi mgłami.

Więcej pogodnego nieba na północy oraz na Podkarpaciu. W centrum i na wschodzie lokalnie opady mżawki oraz słabego śniegu/deszczu ze śniegiem.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 27.02.2022, 8:00, źródło: mapy.meteo.pl

W kolejnych godzinach mgły zanikną. Ustępować będzie też zachmurzenie. Po południu już w większości regionów zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu nieco więcej chmur, tam też przelotne intensywne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 27.02.2022, 15:00, źródło: mapy.meteo.pl

Na termometrach zobaczymy 2-3oC na wschodzie i północnym wschodzie, 3-4oC w głębi kraju, 5-6oC na zachodzie, a wzdłuż zachodniej granicy 7oC . Wiatr słaby, z północnego wschodu.

Prognozowana przez model GFS temperatura maksymalna na 27.02.2022

W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28.02.2022) dużo pogodnego nieba, większe zachmurzenie tylko na południu i południowym wschodzie.

Prognozowane przez model UM zachmurzenie i opady na 27.02.2022, 21:00 źródło: mapy.meto.pl

W pierwszej połowie nocy na południu przelotne intensywne opady śniegu. Po północy opady będą zanikać. Utrzymają się jeszcze jedynie w Karpatach.

Prognozowana przez model GFS temperatura minimalna na noc 27/28.02.2022

Temperatura minimalna od -12-(-5)oC w górach i -3-(-2)oC na wschodzie oraz południu przez -2-(1)oC w większości regionów do -1-0oC na zachodzie i północy, a nad morzem 0-2oC.

Lokalnie w obniżeniach terenu może być jeszcze chłodniej. Wiał będzie słaby wiatr z sektora wschodniego.

Udostępnij
Tweetnij
Przypnij

Przeczytaj także

Prognoza długoterminowa. Ciąg dalszy ocieplenia. Miejscami wystąpią burze

Aktualnie w naszej części kontynenty panuje spokojna i wyżowa pogoda. Co prawda, w kolejnych dniach punktowo pojawiać się będą komórki burzowe, to jednak zachmurzenie z reguły okaże się znikome, a temperatura dość …

Sezon tornad nabiera rozpędu. W Oklahomie przeszła bardzo silna trąba powietrzna

Sezon burzowy w naszym kraju powoli nabiera rozpędu, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych już od dawna występują niszczycielskie burze. Choć tegoroczny sezon tornad nie jest nadzwyczaj intensywny, to zdarzają się groźne incydenty …

Alert pogodowy. W czwartek lokalnie przejdą silne burze. Będą mogły przynieść silny wiatr i grad

Już w najbliższych godzinach nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny. Poza odczuwalnym ochłodzeniem przede wszystkim przyniesie burze, które będą mogły okazać się lokalnie groźne. Znajdzie się on na zachodzie już w …

Pogoda na weekend. Miejscami przelotny deszcz i burze. Na termometrach do 21 stopni

W weekend początkowo obszar kraju będzie w zasięgu ośrodka niżowego z centrum ulokowanym nad Morzem Barentsa. Nad Polską przejdzie chłodny front z nim związany. Natomiast w niedzielę kraj zacznie się dostawać pod …